Skip to content

Jak poprawić jakość dźwięku dzięki Spotify Equalizer na Androidzie lub iPhonie

4 de kwiecień de 2021

90,3% ludzi na świecie słucha muzyki codziennie i nie ma nic przyjemniejszego niż znalezienie idealnej równowagi między wysokimi i niskimi tonami piosenek, aby w pełni cieszyć się nimi. korektor dla Spotify!

Spotify to serwis internetowy który umożliwia dostęp do utworów i filmów na platformie ciągłej transmisji, a także ułatwia dostęp do treści twoich ulubionych artystów i w danym momencie. To narzędzie z kolei ma usługę Premium, która polega na blokowaniu wszystkich typów reklam w Twoich filmach. Jeśli więc chcesz posłuchać aktualnych treści, utwórz swoje konto na Spotify już teraz.

W niektórych przypadkach, gdy nie mamy dobrych słuchawek, dźwięk ma tendencję do zniekształcania z powodu dużej głośności, jest to właściwie dość denerwujące i dlatego w tym artykule nauczymy Cię jak poprawić jakość dźwięku z korektorem spotify. Są też gracze z animacjami graficznymi, co jest kolejną alternatywą.

Co to jest korektor?

To urządzenie, które pozwala zmiana i zrównoważenie częstotliwości przetwarzanego dźwięku, co ułatwia zmianę intensywności tonów, niezależnie od tego, czy są one niskie, czy wysokie, co ogólnie ułatwia dostosowanie dźwięku.

Istnieją pewne modele, takie jak analogowe i cyfrowe zwykle mają co najmniej 10 pasm częstotliwości. W oparciu o normy ISO częstotliwości mieszczą się w zakresie 31, 63, 125, 250, 500, 1000, 2000, 4000, 8000 i 16000 Hz (jednostka częstotliwości).

Pasma częstotliwości są kontrolowane przez a fader (sterowanie alternatywne) co pozwala na wygładzenie lub wprowadzenie rytmu do 12 decybeli, aby uniknąć dźwięków zniekształconych przez nadmierne nasycenie.

Jak korzystać z korektora spotify?

Ta funkcja jest dostępna na urządzeniach z systemem iOS (Iphone) i Android sekcja Preferencje wniosku. W iPhonie możemy ją aktywować z opcji Playback / Equalizer, natomiast w systemie Android aktywujemy ją w Preferences / Music Quality / Equalizer.

W zależności od rodzaju posiadanego telefonu komórkowego korektor na Androida w niektórych przypadkach może się zmienić wygląd i opcje. Podczas gdy w iPhonie korektor jest tym, który Spotify zapewnia bezpośrednio.

I chociaż wyrównywanie może nie wydawać się takie proste na początku, kiedy już masz aplikację dostępną na telefonie komórkowym, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, co jest odtwarzane i jak wpływać na dźwięk, służy to do tego, aby utwory były lepiej słyszalne zgodnie z ich gatunkiem, ponieważ wystarczy nacisnąć opcję, aby podnieść lub obniżyć kontrolę, a dostosuje się ona do twoich upodobań.

Aby rozpocząć, wystarczy kliknąć opcję „Twoja biblioteka” następnie otwórz ustawienia w biegu znajdującym się w prawym górnym rogu, zbadaj opcje i naciśnij opcję „Korektor”

Jeśli chcesz modyfikować tony basowe idź w górę pasm, które są bardziej na lewo (te z mniejszą częstotliwością) i jeśli chcesz oprzeć się na sile góry to idź dalej w prawo (te z wyższą częstotliwością)

Wyrównaj według własnych preferencji

Możesz wybrać ustawienia wstępne w aplikacji, będzie to zależało od rodzaju muzyki, której często słuchasz. Na przykład, jeśli posłuchasz jazzu, uzyskasz inny dźwięk niż w przypadku rocka.

W ten sposób zauważysz, że Twoje utwory brzmią znacznie lepiej, a jeśli wykonasz duet z niektórymi głośnikami, zapewni to, że będziesz miał najwyższa jakość dostępne w kb na sekundę.

korektor spotify Android iPhone

A jeśli uznasz, że zmiana korektora spotify dla każdej odtwarzanej piosenki jest nudna, możesz załóż swój profil i dostosuj go do swoich upodobań.

Sztuczki, które mogą Ci pomóc podczas wyrównywania

Przy tej okazji możesz również dezaktywować opcję „Normalizuj głośność” Choć wygląda to na proste, jest to dość złożona opcja, która odpowiada za odtwarzanie całej listy odtwarzania (możesz ją udostępnić znajomym) z tą samą głośnością, w skrócie, jeśli zmienisz gatunek, nie będziesz musiał się martwić o swoją nienawiść, ponieważ wszystko zabrzmi całkowicie jednomyślnie.

I chociaż wydaje się to przydatne zmniejsza zakres dynamiczny, co czasami może być nudne. Dlatego pierwszym krokiem jest dezaktywacja tej funkcji, aby ułatwić sposób postrzegania dźwięków.

dołącz do naszego kanału telegram