Skip to content

Jak „podróżować w czasie” dzięki funkcji Street View w Mapach Google – zmień rok zdjęcia

5 de kwiecień de 2021

Widok ulicy w Mapach Google to bardzo popularna funkcja, dobrze znana przechodniom, spacerowiczom i kierowcom. To było założona w 2007 roku a prawda jest taka, że ​​od tamtego roku zrobiono wiele zdjęć. Chodzi o to, że po wejściu do Google Maps Street View można zobaczyć i znaleźć obrazy 360 °, które można pobrać za pomocą iStreetView.

Co to jest widok ulicy w Mapach Google?

Street View w Google Maps polega na wyświetlaniu mapy na poziomie ulicy, używają pomarańczowego mężczyzny, który się trzęsie. Możesz również zobaczyć, jak mężczyzna używa wirtualne strzałki, a także zdjęcia kwadratów, ulice, budynki przejęte przez pracowników Google.

Wchodzą w samochód z logo Google na miejskich ulicach i bardzo ważne jest robienie zdjęć. Jeżdżą po całym świecie i do tysięcy miast, fotografując m.in. te ulice, place, budynki. Po wejściu do Street View w Mapach Google zobaczysz te miejsca tak, jakbyśmy byli w nich. W rzeczywistości możesz nawet robić zdjęcia, a następnie publikować je w Street View za pomocą aparatu 360 °.

Widać bez problemu każdy najmniejszy róg lub szczegół tych miejsc i w wybranym przez Ciebie tempie. Zdjęcia, które publikują, są często aktualizowane, dzięki czemu możesz zobaczyć to miejsce takim, jakim jest.

Jak podróżować w czasie dzięki funkcji Street View w Mapach Google?

Aby cofnąć się w czasie dzięki funkcji Street View w Google Maps, należy wejść na stronę internetową Google Maps. Przechodzimy do opcji wyszukiwania u góry, po lewej stronie i umieszczamy miejsce, którego szukamy. Patrzymy na całą mapę ulicy, którą chcemy, przez pojawiającego się tam pomarańczowego człowieka, w którym się przenosimy.

Z tyłu, po prawej stronie, aż dojdziemy do mapy, aktywujemy opcję Street View, aby wyświetlić zdjęcia. Z każdej ulicy, którą mają, możemy zobaczyć te 360 ​​zdjęć i można je wyraźnie zobaczyć. W wielu miastach samochód Google przejeżdżał wiele razy, co świadczy o tym, że zrobili wiele zdjęć. Musisz udać się do skrzynki, która znajduje się w lewym górnym rogu, a daty zdjęć zostaną wyświetlone.

samochód google robi zdjęcia ulic

W takim razie musisz wyszukaj najnowsze zdjęcia według daty wspomnianej ulicy, placu, budynku itp.; którego szukasz. Zobaczysz również nazwę ulicy, kraju, miasta itp. chcesz zobaczyć i obraz w kształcie zegara.

Po dotknięciu obrazu zegara otrzymasz plik oś czasu gdzie wskazują daty każdego obrazu. Jeśli dotkniesz zdefiniowanych punktów, zobaczysz mały obraz po lewej stronie, po naciśnięciu zobaczysz go większy.

Podróż w czasie można rozumieć w inny sposób, ale tak naprawdę odnosi się do wspominania miejsca sprzed wielu lat. Warto zapamiętać tak, jak to było kilka lat temu, dzięki pomocy Google Maps.

Pamiętaj, że musisz aktualizować Mapy Google w najnowszej wersji na iPhone’a i Androida. Jak teraz zmienić rok obrazu? Dla zmienić rok obrazu musisz wykonać następujące kroki:

Krok 1

Najpierw musisz w prosty sposób wprowadzić plik stronę Google Earth, będąc tam, otwiera się. Wykonując poprzednią procedurę, poszukaj opcji lokalizacji, czyli poszukaj obrazu miejsca.

Krok 2

Kiedy jesteś zlokalizowane w wybranym przez Ciebie mieście, ulicy, placu lub budynkukliknij opcję zdjęć historycznych. Istnieje również opcja znajdująca się u góry o nazwie Czas, przejdź do jej naciśnięcia.

Krok 3

Następnie pojawia się opcja Światło słoneczne, naciśnij go, w tym momencie pojawi się suwak czasu. Zmień strefę czasową, przesuwając opcję suwaka czasu od lewej do prawej. Ponieważ obraz, który wyjdzie głównie jest najnowszy, musisz zmienić rok. W zależności od lokalizacji i pory roku wprowadź rok obrazu, który chcesz zobaczyć.

Gotowy, w ten sposób zmienisz rok, pamiętaj, że starsze obrazy który wyjdzie to od 2007 roku, data jego powstania.

dołącz do naszego kanału telegram