Skip to content

Jak podłączyć telefon komórkowy do komputera za pomocą aplikacji Pomocnik telefonu? – Pomocnik telefonu (przykład)

28 de luty de 2021

Podłączenie telefonu komórkowego do komputera to jedna z największych obecnie dostępnych możliwości, która między innymi ułatwia przekazywanie informacji lub plików między urządzeniami. I to nie przez kabel USB, jak na pewno robiłeś, teraz jest to znacznie prostsze i szybsze.

Czego potrzebujesz, aby podłączyć telefon komórkowy do komputera?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to to połączenie między urządzeniami jest dostępne dla komputerów z systemem Windows 10. Do tego potrzebna będzie aplikacja w systemie o nazwie Twój telefon. Natomiast jeśli chodzi o smartfony, zarówno te z Androidem, jak i Apple mogą się łączyć. Wymaganie również zainstalowania aplikacji o nazwie Pomocnik Twojego telefonu.

Uzyskaj dostęp do swojego telefonu w systemie Windows

Aby podłączyć telefon komórkowy do komputera musisz zacząć od uzyskania dostępu do aplikacji z komputera. Aby to zrobić, wystarczy otworzyć menu „Start” w systemie Windows 10, można to zrobić za pomocą przycisku klawiatury lub ikony na pasku zadań.

W menu przejdziesz do wpisania „Twój telefon” iw wynikach klikniesz aplikację. W ten sposób otworzysz okno aplikacji, w którym zobaczysz dostępne opcje systemu operacyjnego, czyli musisz wybrać, czy Twój telefon komórkowy to Apple czy Android.

Naciskając „Kontynuuj”, kreator automatycznie połączy Twoje konto Microsoft, chociaż możesz też zalogować się pod innym adresem. Po ponownym wybraniu „Kontynuuj” system zasygnalizuje, że musisz pobrać telefon, ale jeśli nie wiesz, jak to zrobić, zobaczysz to w następnej sekcji.

Po zainstalowaniu aplikacji na telefonie kolejną rzeczą, którą musisz zrobić Podłącz telefon komórkowy do komputera, aby zaznaczyć odpowiednie pole. W ten sposób potwierdzisz, że to Ty, wpisując swoje hasło i wygenerujesz QR Code, który zeskanujesz smartfonem.

Miej aplikację mobilną Companion na swój telefon

Jak już przeczytałeś, aby móc podłączyć telefon komórkowy do komputera konieczne jest posiadanie aplikacji również na urządzeniu przenośnym. Nazywa się to „Companion” i będzie mu towarzyszyć „Twój telefon”, a jego instalacja jest bardzo prosta. W tym sensie można to zrobić, korzystając z łącza udostępnionego przez kreatora „Twój telefon” lub ze sklepu z posiadanym systemem operacyjnym.

Na przykład w Google Play będziesz musiał tylko wpisać nazwę w wyszukiwarce i pierwszy wynik będzie poprawny. Możesz się również upewnić, że deweloperem jest Microsoft Corporation.

Połącz telefon komórkowy z komputerem, aby cieszyć się połączeniem

Po zainstalowaniu obu programów wystarczy utworzyć połączenie między nimi. I, jak przeczytałeś, sposób uzyskać to za pomocą kodu QR generowany przez aplikację desktopową, ale nie jedyny.

Korzystanie z QR

W tej procedurze będziesz musiał wygenerować symbol z komputera, a konkretnie z aplikacja „Twój telefon”. Gdzie po wykonaniu wstępnych czynności można wybrać przycisk „Otwórz kod QR”. Teraz system przejdzie do weryfikacji Twojego adresu e-mail, jednak może poprosić Cię o wprowadzenie kodu PIN lub hasła, aby upewnić się, że to Ty.

kody qr telefonu

Na koniec z aplikacji mobilnej musisz nacisnąć opcję „Czy na Twoim komputerze jest kod QR?”, Musisz także zaakceptować uprawnienia dostępu do programu.

Za pośrednictwem swojego konta Microsoft

Możesz także utworzyć link ze swoim kontem, na wypadek, gdyby QR nie działał dla Ciebie lub po prostu wolisz. W tym przypadku, W aplikacji mobilnej preferujesz tryb „Zaloguj się przez firmę Microsoft” i jak wskazuje, wypełnisz pola swoimi danymi. To będzie Twój adres e-mail i hasło. Teraz ostatnią rzeczą, jaką powinieneś zrobić, jest wybranie przycisku „rozpocznij sesję” i poczekaj na nawiązanie połączenia. Następnie możesz zacząć korzystać z obu aplikacji.