Skip to content

Jak pobierać pliki lub prezentacje z Slideshare Online za darmo bez konta (przykład)

19 de luty de 2021

Slideshare to słynna witryna, która pozwala użytkownikom przesyłaj prezentacje w różnych formatach. Ogromna ilość przechowywanych w nim informacji sprawia, że ​​jest to ważna sieć dostarczania i dzielenia się wiedzą. Na stronie możemy znaleźć slajdy i dokumenty w różnych formatach, takich jak Microsoft Word, OpenOffice, można otworzyć PowerPoint i Adobe PDF.

Na początku głównym celem Slideshare było ułatwienie wymiany prezentacji pracy w środowisku biznesowym. Jednak strona szybko się rozrosła i zaczęła być używana przez szerszą publiczność.

Jednak jego głównym ograniczeniem jest to, że nie pozwala na pobieranie slajdów, jeśli nie masz konta w serwisie. Z drugiej strony rejestracja jest dla wielu żmudnym i denerwującym procesem. Ale nie martw się, dzisiaj pokażemy Ci, jak to zrobić pobieraj bezpłatnie pliki lub prezentacje ze Slideshare bez konieczności zakładania konta.

Jakie są zastosowania Slideshare?

Zanim wyjaśnimy, jak pobrać prezentacje krok po kroku, zobaczmy niektóre korzyści oferowane przez platformę Slideshare:

 • Umożliwia udostępnianie różnorodnych materiałów w różnych formatach, dzięki czemu jest to plik heterogeniczna platforma.
 • Daje dostęp do materiałów audiowizualnych, będąc usługą elastyczną i dynamiczną. Narzędzie to umożliwia dodawanie muzyki lub komentarzy do prezentacji umieszczonej na platformie, osiągając pełną synchronizację.
 • Interfejs jest dość prosty i przejrzysty.

 • Jest zdolny do hostowania ciężkie prezentacje (do 100 Mb), które są trudne do przesłania pocztą elektroniczną. Dzięki temu nauczyciele szkół i uniwersytetów mogą przesyłać swoje slajdy do wykorzystania przez uczniów.
 • Oferuje usługę wycinania, która umożliwia zapisywanie slajdów i tworzenie własnej kolekcji.
 • Slajdy i pliki można komentować, co sprzyja wymianie pomysłów.
 • Można go używać do prowadzenia zajęć bezpośrednich i na odległość, usprawniając ten proces, umożliwiając szybkie przesyłanie prezentacji.
 • Nauczyciele może tworzyć blogi w którym można dołączyć materiały do ​​nauki i oceny.
 • Pomaga przyspieszyć spotkania robocze, takie jak konferencje, rozmowy lub zjazdy.

Kroki, aby pobrać slajdy z Slideshare bez rejestracji

 1. Przejdź do witryny Slideshare.
 2. Następnie musisz wyszukać prezentację, którą chcesz pobrać, umieszczając jej nazwę w polu wyszukiwania. Po wybraniu i otwarciu pliku należy skopiować adres URL. Aby to zrobić, musisz kliknąć pasek wyszukiwania przeglądarki i nacisnąć klawisze Ctrl + C.
 3. Otwórz nową kartę w przeglądarce i wejdź na stronę internetową www.docdownloader.com.
 4. U góry strony znajduje się pasek z kilkoma opcjami, należy wybrać opcję „pobieranie slajdów”.
 5. Na środku strony zobaczysz tekst „Wprowadź adres URL dokumentu” i tuż pod spacją. Musisz wkleić link, który skopiowałeś wcześniej w tym miejscu, naciskając klawisze Ctrl + V. Następnie naciśnij zielony przycisk który jest pod spodem, który mówi Uzyskać link.
 6. Po załadowaniu strony musisz rozwiązać captcha, aby sprawdzić, czy nie jesteś robotem. Wystarczy nacisnąć pole, które znajduje się tuż obok tekstu „Nie jestem robotem”. Później musisz kliknąć opcję „pobierz PDF” u dołu.

  Prezentacja Powerpoint

 7. W następnym oknie będziesz musiał poczekać kilka sekund na przetworzenie pliku. Często proces ten zajmuje trochę czasu i może nawet być konieczne jego powtórzenie.
 8. Po przetworzeniu pliku pojawią się różne opcje pobierania w zależności od formatu. Można go pobrać w formacie PDF, Word lub PowerPoint.
 9. Po wybraniu formatu otworzy się kolejne okno. Musisz kliknąć «pobierz plik» po prawej stronie ekranu, a następnie wypełnij kolejną captcha.
 10. Po upewnieniu się, że nie jesteś robotem, pojawi się opcja „pobierz” i po jej wybraniu pobieranie rozpocznie się automatycznie.

Czy mogę pobierać prezentacje z innych platform za pomocą programu docdownloader?

Witryna www.docdownloader.com może również służyć do pobierania plików z innych witryn, takich jak Scrib, Issuu i Academia. Aby to zrobić, musisz wybrać w górnym pasku platformę, z której chcesz pobrać plik. Proces jest podobny do poprzedniego, ale musisz skopiować link do prezentacji na danej stronie.

dołącz do naszego kanału telegram