Skip to content

Jak odblokować telefon komórkowy lub telefon komórkowy za pomocą wzoru odblokowania, hasła lub odcisku palca, jeśli ich nie pamiętasz?

15 de kwiecień de 2022

Jedna z głównych funkcji bezpieczeństwa, które mają teraz smartfony, jest bezpośrednio związana z blokadą ekranu, która zapewnia, że ​​nikt inny niż prawdziwy właściciel urządzenia nie ma do niego dostępu, a tym samym nikt nie może grzebać w naszych wiadomościach , sieci społecznościowe i inne. Prawda jest taka, że ​​są różne metody blokowania ekranuwśród których wyróżnia się wzór blokady, hasło, a w nowszych terminalach wyróżniają się czytniki linii papilarnych.

Najlepsze jest to, że bez problemu możemy wybrać dowolną z tych metod, zawsze biorąc pod uwagę rodzaj zabezpieczenia, którego szukamy w naszych urządzeniach. Dla większości użytkowników wzór blokady Jest to nadal najczęściej stosowana metoda, zwłaszcza w przypadku osób, które nie posiadają jeszcze czytnika linii papilarnych. Usuwając wszystkie te elementy, o których już wspomnieliśmy, musimy podkreślić, że istnieją pewne ogólne kwestie, które warto podkreślić.

W zależności od modelu smartfona wygodniej jest skorzystać z tej lub innej metody odblokowania lub zablokowania, chociaż zawsze zalecamy obstawianie bezpośrednio przez odcisk palca, biorąc pod uwagę, że jest to najbezpieczniejszy system, do jakiego można dziś dążyć. Ciekawostką tego systemu jest to, że nie jest on nawet odblokowywany, gdy przyłożymy palec do czujnika, który nie jest tym, który zarejestrowaliśmy, więc jest znacznie bezpieczniejszy niż jakakolwiek inna tradycyjna opcja.

W każdym razie i choć widać, że wcześniej dużo więcej mówiliśmy o innych opcjach, takich jak wzór czy odcisk palca, to hasło też jest bezpieczne, bo dopóki szukamy dobrej kombinacji, możemy być całkowicie pewni sprawy. W każdym razie możemy mieć klucz o wysokim poziomie bezpieczeństwa, tworząc kombinacje, które są zalecane przez specjalistów ds. Bezpieczeństwa, w tym małe litery, wielkie litery, a także cyfry.

Jak odblokować telefon komórkowy

Teraz, niestety, czasami zapomniałeś, jaki jest wzór blokady, lub zapomniałeś hasła, aby nie można było odblokować urządzenia. To, co musisz zrobić w takich przypadkach, to przywrócenie ustawień fabrycznych, zwane także twardym resetem. Zalecamy zatem, aby zacząć od jednoczesnego wciśnięcia następującej kombinacji: Przycisk zwiększania głośności + Strona główna + Zasilanie na niektórych terminalach; Przycisk głośności + zasilanie w innych oczywiście.

Po pojawieniu się nowego ekranu, o którym mowa, następną rzeczą do zrobienia jest przejście do opcji o nazwie wyczyść dane / przywrócenie ustawień fabrycznych, dla której musisz użyć przycisków głośności, a następnie przycisku zasilania po wybraniu opcji. Gdy pojawi się pytanie, czy chcesz śledzić system, wstawiasz Tak, a następnie przechodzisz do menu Start i klikasz Uruchom ponownie system teraz, aby ponownie uruchomić system i normalnie wejść do Androida, chociaż oczywiście krok po kroku stracisz całą zawartość , tak jak to nie próbuje nigdy nie zapomnij swoich haseł ani wzorów.

Ilekroć nasi czytelnicy pytają nas o różne wskazówki, które możemy im udzielić w zakresie bezpieczeństwa mobilnego, mówimy, że wygodnie jest mieć pewne blokowanie dostęp do ekranu urządzenia. Oczywiście wiemy, że najnowocześniejsze komputery mają skanery linii papilarnych czy tęczówki, ale w poprzednich musimy brać PIN lub wzór za pewnik.

W szczególności wielu użytkowników korzysta ze słynnych wzorców, w których musimy przesuwać palcem po ekranie, łącząc różne punkty, aby wygenerować hasło, które pozwoli nam wejść na ekran terminala. A teraz, co się stanie, gdy zapomnę swojego wzoru lub jeśli znajdę zgubiony telefon komórkowy ze wzorem i chcę go odblokować, aby zwrócić go osobie, która go zgubiła? Czy istnieje sposób na odblokowanie go bez wzoru?

Rzeczywiście, w tym momencie musisz wiedzieć, że na szczęście możemy odblokować telefon komórkowy bez wzoru, jeśli to możliwe.r z jakiegoś powodu, którego nie pamiętamy, lub w przypadku, gdy znaleźliśmy go zagubiony, jak powiedzieliśmy. Z tego powodu radzimy, aby jeśli teraz cierpisz z powodu tej niedogodności lub obawiasz się, że tobie się przydarzy, kontynuuj czytanie tego artykułu, aby uniknąć zabierania go do technika, a tym samym wydawania pieniędzy.

Odblokowanie telefonu komórkowego bez wzoru

Gdy pojawi się ekran, w którym powinniśmy wpisać wzór, jeśli go zapamiętamy, zobaczymy, że poniżej pojawia się alternatywna opcja, w której sam system pyta nas, czy zapomnieliśmy o wzorze. Oczywiście, jeśli telefon jest nasz, powiemy tak, ponieważ wyślą nam e-mail na nasze konto Gmail powiązane z urządzenie, abyśmy mogli je odblokować.

Jest to oczywiście najprostsze rozwiązanie, jakie możemy zaoferować użytkownikom, gdy zapomnieliśmy o wzorze odblokowania telefonu, choć oczywiście wiemy też, że nie zawsze możemy z niego skorzystać. Niestety, jeśli w ogóle nie pamiętamy naszego konta Gmail, jeśli kupiliśmy używany telefon komórkowy i jest on powiązany z innym lub jeśli znaleźliśmy go na ulicy, powyższa sztuczka nie przyda się.

Alternatywą, która pozostaje do tego samouczka, o którym mówiliśmy wcześniej, jest resetowanie telefonu komórkowego lub przywracanie ustawień fabrycznych naszego Androida, coś, czego ostatnio uczyliśmy się robić, oczywiście problem polega na tym, że ponieważ nie możemy uzyskać dostępu do zawartości urządzenie i tym samym wykonać kopię zapasową, stracimy wszystkie nasze informacje.

Jeśli chcesz zapisać jakąś inną zawartość, jedyną opcją, jaka pozostaje, jest zaufanie, że urządzenie ma włożoną kartę microSD, ponieważ możemy ją usunąć bez narażania zainstalowanych tam dokumentów, muzyki i aplikacji. Następnie, wykonując krok po kroku, o którym wspomnieliśmy w poprzednim linku, możesz zresetować telefon komórkowy do ustawień fabrycznychi nie będziesz miał problemu z używaniem go, nawet jeśli nie pamiętasz wzoru blokady.

Jak odblokować telefon, jeśli nie pamiętasz kodu PIN

Cóż, zaczynamy od wszystkich szczegółów, które naszym zdaniem należy wziąć pod uwagę w tym zakresie. A pierwsza rzecz dotyczy sytuacji, w których telefon komórkowy jest zablokowany. Zasadniczo dzieje się tak, gdy po kilku próbach telefon komórkowy nie pozwala na wprowadzenie swojej zawartości. Problem w tych przypadkach polega na tym, że jedyne rozwiązanie, które nie wiąże się z utratą zawartości, dotyczy odblokowania telefon komórkowy z kontem google. Reszta to twardy reset. Przejdźmy do szczegółów.

Jeśli Twój telefon został zablokowany, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wejść do Google i poszukać opcji Zapamiętaj hasło, w którym to momencie system poprosi Cię o e-mail, który masz jako alternatywę, wysyłając Ci kilka metod weryfikacji tożsamości, aby aplikacja. W ten sposób za pośrednictwem swojego konta Google możesz odblokować swój telefon, nawet jeśli masz zapomniałem wzoru, kodu PIN lub hasła. Ale co się dzieje, gdy nie mamy drugiego e-maila i możliwości jego posiadania.

odblokowanie mobilne ze wzorem

Niestety, jak powiedzieliśmy wcześniej, jedyną alternatywą, która pozostanie pod ręką, jest ponowne uruchomienie urządzenia i rozpoczęcie pracy na nowym koncie. W związku z tym musisz wiedzieć, że musisz wejść w tryb odzyskiwania urządzenia. W tym czasie będziesz musiał zresetuj informacje i pamięć podręczną. Jest to prosta metoda, którą każdy może wykonać, chociaż problem polega na tym, że stracimy wszystkie informacje, a także zawartość, którą posiadamy.

Zalecamy zatem, aby zacząć od jednoczesnego wciśnięcia następującej kombinacji: Przycisk zwiększania głośności + Strona główna + Zasilanie na niektórych terminalach; Przycisk głośności + zasilanie w innych oczywiście. To najłatwiejszy krok do odblokowania urządzenia. Po pojawieniu się nowego ekranu, o którym mowa, następną rzeczą będzie przejście do opcji o nazwie wyczyść dane / przywrócenie ustawień fabrycznych, do której musisz użyć przycisków głośności, a następnie przycisku zasilania po wybraniu opcji-

Na koniec system zapyta, czy chcesz kontynuować krok po kroku, i w tym momencie wpisujesz Tak, a następnie przechodzisz do menu początkowego i naciskasz Reboot system now, aby ponownie uruchomić i wpisz androida normalnie. Za kilka minut Twój telefon powinien się zrestartować. Jak zapewne zauważyłeś, zalecamy w takich przypadkach, aby po wprowadzeniu kodu PIN, wzoru lub hasła spróbować je zapamiętać lub przynajmniej zawsze mieć dostęp do konta Google, które służy jako ubezpieczenie.

Odblokuj przez Gmaila

Jeśli wprowadzisz błędny wzór odblokowania, sam telefon da ci opcję: wejdź na swoje konto z Gmaila, aby rozwiązać problem. To tak proste, jak podanie nazwy i hasła konta, z którego uzyskujesz dostęp do Sklep Google Play.

Twardy reset, ostateczna opcja

Jeśli żadna z podanych przez nas opcji nie zadziałała, jedyną pozostałą opcją jest wykonanie twardego resetu urządzenia, czyli pełny format usuń dane, pliki itp.

Aby uniknąć szkód spowodowanych utratą wszystkich informacji z telefonu komórkowego, najlepiej użyć programu, który umożliwia przechowywanie wszystkich danych w systemie przechowywania w chmurze, więc jeśli musisz sformatować urządzenie, możesz je odzyskać po wszystkich informacjach.

dołącz do naszego kanału telegram