Skip to content

Jak nagrać wideo podczas projektowania cyfrowego rysunku krok po kroku (przykład)

23 de luty de 2021

Jeśli chcesz pokazać wszystkie swoje umiejętności i zdolności, pomysł nagrywać podczas projektowania brzmi jak całkiem prosty pomysł. Ale w rzeczywistości jest to opcja, która może przyciągnąć więcej uwagi do generowanych treści.

Różni ludzie używają różnych typów narzędzi projektowych do tworzenia rysunków, które udostępniają na dowolnej platformie. Jednak aby je nagrać, muszą skorzystać z pomocy osoby trzeciej.

Nie jest to całkowicie negatywne, ponieważ programy te są w stanie rejestrować, krok po kroku, treść tego, co projektujesz, przez cały wymagany czas.

Jednak takie programy nie skupiaj się wyłącznie na płótnieale na całym ekranie. Które mogą nie chcieć pokazywać więcej niż jednego użytkownika w swoim filmie. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, w tym artykule znajdziesz kilka opcji, które Ci pomogą uzyskaj pożądany efekt.

SpeedyPainter, idealne narzędzie do grawerowania podczas projektowania

Wielu grafików jest oddanych używaniu renomowanych programów, ze względu na odbiór i uznanie, jakie zdobywali przez lata.

Jednym z takich przypadków jest Adobe Photoshop, bardzo przydatne narzędzie o niewątpliwej jakości, które zasługuje na zakup, aby móc korzystać z jego funkcji.

Chociaż każde euro zainwestowane w tę usługę jest tego warte, jeśli chodzi o rejestrację procesu twórczego, może to powodować problemy. To dlatego, że Podczas projektowania program Photoshop nie ma funkcji nagrywania ekranu. Dlatego warto skorzystać z innych programów, takich jak Camtasia, aby uzyskać filmy.

Niestety nie tego szukamy dzisiaj, ale nie ma powodu do rozczarowania, ponieważ istnieje SpeedyPainter aby pomóc w tego typu sytuacjach.

W związku z powyższym to bezpłatne oprogramowanie jest, podobnie jak Adobe Photoshop, narzędziem do tworzenia projektów o charakterze rysunków.

Podobnie działa również do edycji obrazów, więc pokazuje, że nie jest daleko od poziomu profesjonalizmu, który uosabiają inne programy.

Funkcje SpeedyPainter

Obecnie jest to oprogramowanie wyłącznie dla systemu Windows i dostępne tylko w języku angielskim. Pomimo tych ograniczeń posiada następujące funkcje, które czynią go naprawdę użytecznym:

  • Rysunki są projektowane za pomocą zróżnicowanego menu pędzli, w ramach których można wybrać efekt, grubość i kolor każdego z nich.
  • Program działa również przez warstwy, co jest bardzo przydatne dla tych, którzy chcą zastosować tę metodę podczas edycji treści.
  • Umożliwia skonfigurowanie skrótów klawiaturowych, dzięki czemu ułatwić pracę projektantowi.
  • Posiada opcję wczytywania obrazu referencyjnego, który będzie pokazywany jako pływający podczas tworzenia rysunku.
  • Posiada dwa przydatne narzędzia, znane jako siatka perspektywiczna i efekt lustra, przeznaczone do rysowania i edycji obrazów.
  • Jedną z wyróżniających się funkcji jest możliwość nagrać i powtórzyć proces rysowania, który można wyeksportować jako wideo wysokiej jakości.

Jak nagrywać podczas projektowania w SpeedyPainter?

Biorąc pod uwagę opcja grawerowania jest dostępna domyślnie w ramach programu pozwala każdemu użytkownikowi używającemu SpeedyPainter na zademonstrowanie swoich umiejętności.

Aby przeprowadzić ten proces, wystarczy nacisnąć przycisk u dołu paska narzędzi oprogramowania. Funkcja, którą spełnia, to bezpośredni eksport wideo skupionego na płótnie, na którym został przechwycony rysunek, z kolei wybierając jego jakość obrazu.

jak-nagrywać-podczas-projektowania-speedypainter

Możesz być zaskoczony, że nie musisz rozpoczynać nagrywania. Ale w rzeczywistości ten program generuje go automatycznie i zapisuje w miarę postępów w projekcie.

A zatem, SpeedyPainter to idealny wybór do grawerowania podczas projektowania rysunku. Cóż, jego funkcje współpracują ze sobą, aby zapewnić najlepsze wyniki.

Dlatego wystarczy uzyskać dostęp do oficjalnej strony programu, aby w końcu móc tworzyć animacje i projekty, demonstrując za pośrednictwem wszystkich sieci proces twórczy, który Cię charakteryzuje.

dołącz do naszego kanału telegram