Skip to content

Jak łatwo udostępniać i edytować dokument Google Docs przez e-mail (przykład)

28 de luty de 2021

Programy automatyki biurowej … są niezbędne na każdym komputerze. Nigdy nie wiesz, jaki rodzaj pracy lub ewentualność się spotkasz i nie możesz sobie pozwolić na brak narzędzi, które oferują te programy, aby sobie z nimi poradzić. Teraz, dzięki funkcjonalności Dokumentów Google, warto nauczyć się udostępniać i edytować dokument.

Jedna z tych ewentualności może sprawiać pewien stopień trudności podczas dzielenia się z kolegami, przyjaciółmi i rodziną. Oprócz tradycyjnej poczty e-mail istnieje inne alternatywy (poza nauką otwierania i korzystania z czatu w Dokumentach Google), że tym razem będziesz mógł dokładniej opisać, czy jesteś zainteresowany?

Panowanie Google

Najczęściej używana wyszukiwarka na świecie nie zadowoliła się tym tytułem i odeszła innowacyjne narzędzia aby nadal rozszerzać swoje panowanie na inne obszary cyfrowego świata.

Aplikacje, programy, platformy … Google został odnowiony zgodnie z nowymi potrzebami swoich użytkowników, aby nadal umieszczać swoje różne narzędzia jako najczęściej używany na całym świecie.

Google w automatyzacji biura

Jeśli należysz do osób, które używają programów do automatyzacji biura, takich jak między innymi Word, Excel, ale uważasz, że proces zapisywania i udostępniania pracy kolegom z klasy lub pracy jest biurokratyczny, Dokumenty Google mogą być alternatywa ułatwiająca Ci życie.

To niesamowite narzędzie stworzone przez Google w 2006 roku, dzięki któremu możesz szybko i łatwo wykonywać swoją pracę, posiadając również szeroką gamę narzędzi do udostępniania i edycji online, pomagając zapomnij o wielu e-mailach wśród współpracowników lub przyjaciół, aby znaleźć ostateczną wersję dokumentu.

Czego potrzebuję?

Aby korzystać z zalet, jakie daje korzystanie z Dokumentów Google, wystarczy założyć konto Google, które również Ci to zapewni ułatwi korzystanie z innych platform, takich jak Gmail, Dysk Google, Zdjęcia Google, Kalendarz Google, Google między innymi.

Na komputerze lub w dłoni

Jedną z największych zalet tego oprogramowania opracowanego przez Google jest jego dostępność dla różnych platform. Możesz korzystać z Dokumentów Google na swoim komputerze za pośrednictwem wersji internetowej. Ponieważ możesz również uzyskać dostęp do dokumentu i tworzyć lub edytować go za pomocą smartfona z systemem Android lub iOS. Na jej platformie można nie tylko udostępniać dokumenty, ale także otwierać, edytować i przesyłać je.

Udostępnij swoją pracę

To narzędzie jest wyjątkowe dla Praca grupowa. Po utworzeniu nowego dokumentu i podaniu wszystkich informacji i treści, które mają być w nim zapisane, w prawym górnym rogu ekranu pojawi się przycisk „Udostępnij”.

użyj Dokumentów Google

  • Klikając na przycisk, pojawi się okno, w którym go przypiszesz nazwa dokumentu.
  • Później pojawi się nowe okno, które pokaże różne opcje udostępniania. Możesz dodawać osoby lub grupy przez ich e-maile lub możesz udostępnić link do dokumentu.
  • Chociaż łącze jest znacznie bardziej publicznym sposobem udostępniania dokumentu, Dokumenty Google umożliwiają wprowadzenie zmian prywatności. Tak więc dokument jest widoczny tylko dla dodanych osób lub dla każdego, w zależności od wybranych przez Ciebie preferencji konfiguracyjnych.
  • Dzięki tym opcjom możesz udostępnić swój dokument na innych platformach, takich jak Facebook, Twitter, WhatsApp, a nawet wyślij link do dokumentu pocztą elektroniczną do wszystkich, którzy korzystają z usługi innej niż Gmail.

Kontynuuj edycję

Twój dokument zostanie zapisany w głównym panelu Dokumentów Google, do którego masz dostęp za pomocą dwóch opcji, a mianowicie: tylko tryb czytaj lub edytuj. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie modyfikacje zostały wprowadzone w dokumencie przez osoby, którym udostępnisz dokument, wystarczy, że:

  • Przejdź do zakładki „Plik”.
  • Przejdź do sekcji „Historia wersji”.
  • Kliknij „Wyświetl historię wersji”.

W ten sposób, dowiesz się, kto był ostatnią osobą, która zmieniła treść dokumentu i kiedy to zostało zrobione i jakie zmiany zostały wprowadzone.

Na co czekasz, aby korzystać z Dokumentów Google?

Teraz, gdy wiesz, jak udostępniać i edytować dokument Google Docs, nie potrzebujesz wielu innych powodów, aby zacząć korzystać z tego niezwykłego narzędzia, które Google udostępnia. Wyciągnij jak najwięcej z tego i ułatwia pracę w grupie, twórz, udostępniaj i edytuj w Dokumentach Google.