Skip to content

Jak łatwo podłączyć laptopa do linii ADLS lub routera

28 de luty de 2021

Urządzenia przenośne mają różne porty, za pomocą których możemy wykonać plik połączenie z lokalną siecią internetową w naszym domu. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że możliwość połączenia się z siecią jest jednym z naszych priorytetów, aby wiedzieć, co się wokół nas dzieje. Dlatego pokażemy Ci w tym artykule Jak łatwo podłączyć laptopa do linii ADLS lub routera.

Możliwość łączenia się z naszym routerem lub modemem na różne sposoby może pomóc nam połączyć największą liczbę urządzeń. Oczywiście, biorąc pod uwagę, że może to oznaczać, że prędkość dane, które konsumujemy jest mniej, gdy zwiększamy liczbę urządzeń, ale możemy kupić większy plan danych, aby rozwiązać ten problem.

Warto wiedzieć, jakiego typu połączenia są Twoje Router i jak podłączyć różne urządzenia. W naszych artykułach dołożyliśmy wszelkich starań, aby Cię poinformować. Widzieliśmy to w artykule, w którym nauczyliśmy się, jak postępować w przypadku braku instalacyjnej płyty CD, aby skonfigurować i zainstalować router.

Jak łatwo podłączyć laptopa do linii ADLS lub routera

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest zlokalizowanie portów, których użyjemy do połączenia naszego routera z laptopem. Po zidentyfikowaniu złączy podłączymy router do linii zasilającej, a także podłączymy do Linia ADLS. Ważne jest, abyś pamiętał, że ta linia jest przenoszona przez Internet do naszego routera, a on będzie odpowiedzialny za dystrybucję jej do różnych urządzeń.

Możemy wykonać to połączenie za pomocą kabla sieć lub WiFi, w niektórych przypadkach możesz mieć nowy router. W nich różne złącza Ethernet są ogólnie zakryte i mają wskazanie do uruchomienia oprogramowania konfiguracyjnego. To jest na JEDNYM CD ROM, który jest dostarczany tylko z urządzeniem.

Kroki, aby łatwo podłączyć laptopa do linii ADLS lub routera

W naszym konkretnym przypadku pominiemy wskazania drukowane na routerze i podłączymy nasz laptop. Po włączeniu routera i podłączeniu go do internetu musimy go skonfigurować, ale w tym celu podłączymy laptopa. Można to zrobić za pomocą Połączenie Wi-Fi lub za pomocą kabla Ethernet.

Jeśli zrobimy to w ostatni sposób, możemy użyć różnych gniazd RJ45, które zazwyczaj znajdują się z tyłu routera. Jednak w każdym przypadku, gdy zdecydujesz się podłączyć laptopa do routera, musisz mieć pod ręką adres IP. W naszym przypadku będziemy używać połączenia WiFi, aby połączyć się bezprzewodowo.

Możliwe, że kiedy się połączysz, poprosi Cię o hasło i nazwę użytkownika, te informacje są wydrukowane z tyłu routera. Następnym krokiem jest przejście do komputera lub laptopa i zlokalizowanie ikony WiFi na pasku zadań po prawej stronie.

Wybierz go za pomocą wskaźnika myszy, a następnie musisz kliknij prawym przyciskiem myszy a następnie wybierz opcję Otwórz centrum sieci i udostępniania.

Wyświetlone zostaną dostępne sieci, w twoim przypadku wybierz opcję WiFi, klikając ją dwukrotnie, a zostanie wyświetlone okno Właściwości. I wybieramy Karta Szczegóły, teraz pokaże nam nowe okno, w którym możemy znaleźć takie dane jak adres IP urządzenia i domyślny port dla łącza.

Połącz linię ADLS

Kiedy już mamy te dane, jest to zwykle adres IP 192.168.1.2. Co oznacza, że ​​bardzo łatwo będzie go zlokalizować. A teraz wprowadź te informacje w sieci w ten sposób http://192.168.1.2.

I w ten sposób wejdziesz na serwer do konfiguracji. Jeśli zamiast tego używamy kabla Ethernet, wybieramy Właściwości interfejsu sieciowego Ethernet.

Teraz musimy tylko wprowadzić dane, takie jak nazwa użytkownika i hasło, które zwykle to admin / admin i postępować zgodnie z instrukcjami. Następnie kliknij OK i możesz teraz używać laptopa do surfowania po sieci. W ten sposób pokażemy Ci Jak łatwo podłączyć laptopa do linii ADLS lub routera.