Skip to content

Jak łatwo edytować obrazy i szablony Freepik (przykład)

2 de luty de 2021

Freepik to platforma oferująca treści dla projektantów, m.in. agencji marketingowych. Na tej platformie możesz pobierać obrazy wektorowe, zdjęcia, szablony, obrazy bitowe itp. Podczas pobierania ma dwa tryby: bezpłatne pobieranie lub płatne usługi premium. Może należysz do osób, które już znają to fantastyczne narzędzie i wykorzystywały je w swojej pracy projektowej, a może próbujesz grafik. W każdym razie ten artykuł jest dla Ciebie; tutaj dowiesz się, jak możesz edytować obrazy i szablony Freepik z łatwością.

Jak mogę edytować obrazy w Freepik

Należy pamiętać, że aby edytować obrazy Freepik Musisz użyć oprogramowania do edycji wektorów. Istnieje kilka programów, które mogą być przydatne, jednak mogą powodować błędy podczas otwierania i edycji dokumentu, dla którego funkcje nie są dostępne w oprogramowaniu. Z tego powodu Freepik zaleca używanie programu Adobe Illustrator, ponieważ to oprogramowanie jest standardem branżowym.

Przed wyjaśnieniem, jak edytować obraz w Freepik, ważne jest, aby wiedzieć, czym jest obraz wektorowy; Te grafiki nie składają się z pikseli takich jak na fotografii, ponieważ ich cechy są powiązane z wzory matematyczne określające ich kolor, położenie itp.

Te obrazy wektorowe można powiększać i nie tracą na jakości. Możesz je przesuwać lub rozciągać i nie są one zniekształcone; ponieważ jego składniki są niezależne. w zasoby oferowane przez Freepik dostępne są obrazy wektorowe, dzięki czemu użytkownicy mogą lepiej pracować nad swoimi projektami. Aby edytować obrazy Freepik, postępuj zgodnie z następującymi zaleceniami:

Zidentyfikuj warstwy

W plikach Freepik czasami są tworzone warstwy, czyli tła, obiekty lub inne. Może się zdarzyć, że te warstwy nie są dostępne w pełnym projekcie i są uformowane jako jedna warstwa. W tym celu musisz rozłożyć części, które je tworzą. Następnie musisz odblokować różne przedmioty.

Zgrupowane obiekty

Może zdarza się, że nie możesz wybrać konkretnego obiektu, to dlatego, że plik jest zgrupowany. Musisz wykonać następujące czynności:

 • Wybierz cały projekt.
 • Naciśnij prawy przycisk myszy.
 • Następnie wybierz opcję „Rozgrupuj”.

Po zakończeniu możesz iść manipulowanie obiektami indywidualnie.

Maska przycinająca

Jeśli „rozgrupowanie” nie działa, do obrazu mogła zostać dodana maska ​​przycinająca. Aby to zrobić, musisz wykonać następujące czynności:

 • Naciśnij prawy przycisk myszy, a zobaczysz drop ’maska ​​przycinająca ”.
 • Gdy będziesz gotowy, możesz rozgrupować różne obiekty.

Żródła

Czcionki zwykle pojawiają się w pliku podglądu, nie będą dostępne po otwarciu dokumentu do edycji.

Jak edytować szablony w Freepik

projektowanie graficzne za pomocą tabletu

Aby edytować szablon w Freepik są prawie te same kroki niż podczas edycji obrazu. Należy pamiętać, że te szablony mają różne elementy lub zgrupowane wektory, które czasami muszą zostać rozgrupowane, na przykład tło obrazu. Wykonaj poniższe czynności

 • Wejdź na oficjalną stronę Freepik, wybierz szablon i pobierz go.
 • Te szablony są pobierane jako plik skompresowany.
 • Po rozpakowaniu otwórz plik w programie Adobe Illustrator.
 • Tam musisz wybrać cały szablon.
 • Następnie naciśnij prawy przycisk myszy i wybierz opcję ’rozgrupuj”.
 • Musisz rozgrupować wektory pojedynczo.
 • Po rozgrupowaniu elementów możesz wybrać preferowane kolory.
 • Czasami elementy są nadal zgrupowane, kiedy tak się stanie, naciśnij ponownie opcję „rozgrupuj” prawym przyciskiem myszy.

Edytowanie obrazów i szablonów w Freepik jest łatwe, pamiętaj tylko o używaniu oprogramowania do edycji wektorów, takiego jak Adobe Illustrator, ponieważ niektóre programy mogą wyświetlać błędy podczas otwierania i edycji dokumentu. Możesz napisać nam swoją opinię na temat tego artykułu, ponieważ Twoja opinia pomoże nam ulepszyć nasze treści. Pamiętaj, aby udostępnić te informacje znajomym i rodzinie.

dołącz do naszego kanału telegram