Skip to content
NFT

Jak kupowanie i sprzedawanie NFT wpływa na środowisko i zanieczyszczenie?

23 de maj de 2022

środowiskoWierzcie lub nie, kupowanie i sprzedawanie w grach NFT wpływa na ekosystem, w którym żyjemy. W rzeczywistości ślad węglowy pozostawiony przez te transakcje jest nadal nieobliczalne. Ale bez wątpienia stanowią one ogromne szkody dla środowiska, dlatego ważne jest, aby zobaczyć, jak przebiega ta procedura.

Jaka część procesu kupna i sprzedaży NFT ma wpływ na środowisko?

Aby zrozumieć wpływ środowiskowy generowany przez firmy, zwłaszcza podczas zakupu i sprzedaży NFT, musimy wiedzieć, jak one działają. Same w sobie te gry wyprodukować niezamienny Token, czyli podobny do kryptowaluty. Podobnie jak w przypadku zakupu tokena wentylatora na Socios.com, w ten sposób aktywowany jest łańcuch węglowy.

Tak więc jego skuteczność będzie zależeć od podaży i popytu, które występują w grze. Tak więc wraz ze wzrostem liczby graczy wzrasta jego wartość. Jednak podczas tych transakcji Wiem wytwarzają dużą liczbę emisji dwutlenku węgla które przyczyniają się do globalnego ocieplenia.

Blockchainy lub blockchain

Kiedy grasz w NFT, możesz dobrze się bawić i zarabiać pieniądze. Być może nie wiesz, że za tym kryje się proces, który obejmuje: łańcuch bloków online który jest powiązany z kryptowalutami.

Ten łańcuch bloków generuje tony emisji dwutlenku węgla, które zanieczyszczają środowisko. Od, wymaga nadmiernego poziomu energii w jednej transakcji. Oto kilka sposobów radzenia sobie z problemem:

  • Skorzystaj z energii elektrycznej, która jest wykorzystywana przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.
  • Inną alternatywą, którą znaleźliśmy, jest modyfikacja algorytmu łańcucha bloków typu „proof-of-stake”. Od Ethereum jeden z najważniejsze kryptowaluty na świecie, wprowadza ten tryb do swojej księgi rachunkowej. Dlatego widzieliśmy dowody, że jeśli zużywasz mniej energii elektrycznej.

Nadmierny pobór mocy

Jedną z najbardziej wpływających na środowisko części procesu kupna i sprzedaży NFT jest nadmierne zużycie generowanej energii elektrycznej. Z tego powodu, ekosystem cierpi spustoszenie w czasach łańcucha bloków, czasami jak zakup osi w Marketplace w celu stworzenia zespołu.

Aby mogły one przebiegać optymalnie, konieczne jest użycie wielu komputerów. Te zespoły wytwarzają wysokie zużycie energii. Istnieją nawet badania, które wskazują, że Bitcoin może wydać procent podobny do energii elektrycznej w całym kraju w ciągu roku.

wpływ na środowisko dzięki łańcuchowi węglowemu NFT

Jednak w tych dochodzeniach jest dużo sceptycyzmu. Cóż, dokładne obliczenie zużycia energii przez NFT nadal pozostaje tajemnicą. Ponieważ wiemy, że w grę wchodzi wiele interesów i nie jest to wygodne dla dużych emporiów, aby te informacje wyszły na jaw.

Jak duży jest ślad węglowy NFT?

Rzeczywistość jest taka, że ​​do tej pory nie znamy dokładnych obliczeń szkód w środowisku generowanych przez tę technologię. Jesteśmy jednak pewni, że w dużym stopniu przyczynia się do wpływu na środowisko.

Możemy to potwierdzić, ponieważ przeprowadzono różne badania w celu ustalenia wielkości śladu węglowego pozostawionego przez NFT. Stąd możemy wyciągnąć kilka dość interesujących hipotez:

  • Znamy przybliżoną ilość śladu węglowego, jaki generuje Bitcoin, ale NFT nie używają tej kryptowaluty. Wręcz przeciwnie, te są zarządzane przez Ethereum, co byłoby poważniejszeponieważ ten ma wyższą wartość niż pierwszy.
  • Koszt energii kupna-sprzedaży może być równoważny zużyciu energii przez dwa i pół domów jednorodzinnych przez cały dzień.
  • Różne NFT nie są limitowanymi edycjami, ale są częścią serii. Ale to nie jego dzieło pochłania wyższy procent emisji dwutlenku węglato proces rejestracji w księdze rachunkowej blockchaina.
  • Według badania przeprowadzonego przez Memo Atken, ilustruje to możliwe obliczenia, wskazując, że 18 000 NFT pozostawia ślad węglowy o wartości 211 kilogramów każdy. Tę kwotę możemy porównać z rocznymi wydatkami osoby w Europie lub dwugodzinny lot samolotem.

Jakie inicjatywy zostały zaproponowane w celu zmniejszenia śladu węglowego NFT?

przed nieuchronnym wpływ na środowisko, który produkować łańcuchy bloków w tych NFT, pojawiły się strategie minimalizacji szkód. Chociaż nie ma sposobu na zmniejszenie śladu węglowego, transakcje z Ethereum zdołały go zrównoważyć poprzez recykling odpadów elektronicznych.

wpływ na środowisko ze względu na emisję węgla z NFT

Znani artyści, tacy jak Beeple, wdrożyli strategię, dzięki której ślad węglowy pozostawiony przez ich prace sztuki, nie ma wartości. Choć wiemy, że nie da się uniknąć jego emisji, poszukuje neutralności inwestując w projekty wychwytywania dwutlenku węgla i energię odnawialną.

Zapoznanie się z ruchem „DigitalArt4Climate”

Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) dąży do wdrożenia NFT, które są mniej szkodliwe dla środowiska. Więc ten ruch został założony w celu: podnosić świadomość na temat zmian klimatycznych.

W ten sposób celem jest wspieranie artystów NFT, aby osiągnąć bardziej zrównoważony proces. W ten sposób mają wpływ na ochronę środowiska za pomocą technologii.

Chodzi więc o zasianie ideologii wykorzystania łańcucha bloków neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla i promowanie jego przechwytywania. Tak więc artyści, którzy dołączają zachęcać do dbania o środowisko odniosą wielkie korzyści. Od tego czasu będą mogli pokazywać i negocjować swoje prace w tym formacie.

Kto tworzy sieć „Koalicji Łańcucha Klimatycznego”?

To kolejna inicjatywa mająca na celu podniesienie świadomości na temat zmian klimatycznych. ten integrują 250 członków, gdzie zobaczymy wiele organizacji, które chcą ulepszyć technologię blockchain. Dlatego celem jest optymalizacja gospodarki na całym świecie, ale z naciskiem na troskę o środowisko.

promować zapobieganie emisjom węgla przez NFT

Tak więc odpowiedzialność korporacyjna w odniesieniu do emisja dwutlenku węgla to kluczowa kwestia w tej organizacji. Poprzez porozumienia zawarte na szczycie klimatycznym w Paryżu zauważamy, że Koalicja Łańcucha Klimatycznego dąży do:

  • Przejrzystość w raportach dotyczących emisji dwutlenku węgla. W ten sposób firmy będą utrzymywać jasne dane na temat wpływu na środowisko, jaki powodują ich NFT.
  • Monitoruj łańcuchy bloków i kontroluj emisję dwutlenku węgla, instruując narody, aby podejmowały projekty odnawialne, minimalizując ich skutki.

W ten sposób celem jest uzyskanie rekompensaty dla środowiska za zanieczyszczenia generowane przez technologię. Tak więc równowagę osiąga się poprzez wykonanie strategie minimalizujące wpływ na środowiskomimo że NFT są nadal wykorzystywane, pozostawiając poważny ślad węglowy w ekosystemie.

dołącz do naszego kanału telegram