Skip to content

Jak korzystać z Notion jak profesjonalista? – Narzędzia, widżety i obrazy

19 de kwiecień de 2022

Dzięki Notion możemy zorganizować dokumentację. Aplikacja dostosowuje się ze względu na różnorodność elementów, które oferuje. Mogą z niego korzystać studenci, osoby zajmujące się karierą, chcące uporządkować swoje dokumenty. Istnieje alternatywa korzystania z Notion według profesjonalisty na dowolnym posiadanym urządzeniu. Tutaj pokażemy Ci techniki, jak z niego korzystać.

Co muszę zrobić, aby dodać kolumny do mojego projektu Notion?

Wiemy, że w niektórych planach pracy konieczne jest dodawanie kolumn za pomocą klawiatury komputera, w tym eksperckim programem jest Excel, dlatego Notion nie jest wyjątkiem. Możesz je w nim zrobić bez konieczności opracowania tabeli.

Korzystanie z kolumn pozwala na umieszczanie zgrupowanych treści w separacjach, dla większej czytelności. Wykonaj poniższe kroki, aby dodać kolumny do swojego projektu.

 • Najpierw użyj suwaka myszy, aby wybrać fragment treści, który chcesz zamienić w rząd.
 • Kliknij kropkowany kształt, aby przewinąć tekst.
 • Przesuń fragment na prawą lub lewą stronę. Musisz pamiętać, nie spadaj poniżej linii płaskiej kolor niebieski.
 • Noś fragment, aż zobaczysz pionową niebieską linię. Często oddzielaj tekst, umieszczając go w żądanej części. I to wszystko, utworzyłeś kolumnę w aplikacji.

Jak dodać obrazy w bloku Notion?

Dzięki aplikacji użytkownicy mają szczęście dodawać zdjęcia przy użyciu różnych technik. Ponadto możesz zmieniać rozmiar zdjęć, a nawet je komentować. W tym kompendium pomysłów pokażemy Ci, jak to zrobić za pomocą komputera:

 1. Najpierw przejdź do strony aplikacji Notion, gdzie chcesz wstawić obraz. Następnie użyj adresu ukośnika, aby wejść do listy rozwijanej.
 2. Następnie należy przejść do sekcji „Media” i wybrać „Portret”. Innym alternatywnym sposobem, aby to zrobić, jest wpisanie „/”, a następnie dostęp do „image”.
 3. Zauważysz, że zostanie wyświetlony nowy folder. Masz możliwość przesłania zdjęcia przez komputer, wstawiając link do zdjęcia. Możesz także osadzić portret z Unsplash. Cyfrowa strona bezpłatnych zdjęć.
 4. Niezależnie od wybranej alternatywy, obraz zostanie natychmiast wyświetlony na stronie internetowej aplikacji. Należy pamiętać, że zdjęcie nie przekracza 5 MB; w przeciwnym razie to nie zadziała.
 5. Po przesłaniu obrazu na stronę Notion, możesz zmienić jego rozmiar, przesuwając lub przeciągając lewy lub prawy suwak w bok. Jeśli chcesz, użyj suwaka, aby przesunąć zdjęcie i umieść je w określonym miejscu na stronach zawierających tekst.

Oto inny sposób dodania obrazu do bloku Notion. Możesz go używać podczas pracy nad projektem lub w szablonie Kalendarza. Procedura wygląda następująco:

 • Pierwszy, przenieś zdjęcie do folderu i przesuń palcem do sekwencyjnej osi czasu lub bloku w aplikacji. Następnie opublikuj to.
 • Następnie trzeba na to naciskać, aby mieć inne alternatywy, takie jak obserwowanie pełnego wymiaru, możliwość jego wymiany lub również wyeliminowania.

chłopiec używający laptopa

Jeśli chcesz, możesz dodać tytuł lub tekst do zdjęcia na stronie Notion. Gdy najedziesz wskaźnikiem myszy na zdjęcie, zauważysz kilka opcji dostępnych w prawym górnym rogu.

 • Najpierw musisz uzyskać dostęp do oryginalnego zdjęcia, a następnie wprowadzić pozostałe możliwości oferowane przez menu.
 • Jeśli napiszesz tytuł, zostanie on wyświetlony na dole zdjęcia i będzie się z nim przesuwał. Dodając komentarz odsyłasz do ludzi, przesyłasz więcej zdjęć i dołączasz inne pliki. Dzięki opcji „oryginał” możliwe jest wyświetlenie zdjęcia w osobnej zakładce, a następnie widać to wyraźniej.
 • Wreszcie w elemencie panelowym z trzema punktami umożliwia obserwację zdjęcia na pełnym ekranie. Zastąp go, zduplikuj, przenieś na inną stronę lub usuń.

Widgety to programy, które ułatwiają dostęp do najczęściej używanych funkcji w aplikacjach lub urządzeniach. Przykładem najczęściej używanych są widżety kalendarza i zegara, które są używane na komputerach z systemem Windows 10.

ręce za pomocą laptopa

Tego typu oprogramowanie można wstawić w określony sposób w bloku Notion. Zawiera bardzo interesujące informacje. Pozwala dostosować go do własnych potrzeb. Możesz dodać różne rzeczy, lokalną instrukcję pogody, kalendarz. Zobaczmy teraz, jak wstawić jeden w niestandardowy sposób:

 • Wejdź na swoją stronę i utwórz nową.
 • W innym polu przejdź do strony programu, Obserwowane „Kopiuj adres URL”, aby wprowadzić widżet, który próbujesz dodać. Jeśli korzystasz z Indify, musisz wejść na odpowiednią stronę internetową. Po kliknięciu na stronie, jedna jest generowana.
 • Dostosuj widżet i skopiuj klucz do schowka. Wejdź na stronę Notion, uzyskaj dostęp do karty i ustaw hasło. Po zakończeniu wybierz „Utwórz integrację”.
 • Na koniec wklej link w wyświetlonym polu fragmentu kodu i kliknij „Wstaw link”, aby dodać widżet do treści Notion.

Uwaga: wybrane oprogramowanie załaduje się i zobaczysz to w dokumencie. Możesz użyć jego obramowań, aby zmienić jego rozmiar zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

Dodaj pogodę w Notion

Dzięki temu widżetowi prognoza pogody jest wyświetlana na mapie aplikacji. Wpisz go w atlasie lub w wielu planach, jeśli wolisz. Oprócz wyboru języka, lokalizacja. Następnie możesz wprowadzić hasło na dowolnej mapie.

osoba korzystająca z laptopa

Dodaj zegar

Jeśli chcesz dodać zegar do jakiejś mapy Notion, ten widżet zrobi to za Ciebie. Jeśli mieszkasz w USA, Kanadzie lub gdzie indziej, będziesz mógł korzystać z tego oprogramowania spłaszczyć czas zgodnie z lokalizacją. Jeśli wolisz, możesz również włączyć lub wyłączyć zegar 24-godzinny.

dołącz do naszego kanału telegram