Skip to content

Jak korzystać z kalkulatora HP 12C do obliczania kredytów mieszkaniowych

29 de styczeń de 2021

Technologia ponownie pomaga nam uczynić nasze życie łatwiejszym. W tym artykule wyjaśnimy jak korzystać z kalkulatora HP 12c do obliczania kredytów mieszkaniowych. Jeśli posiadasz ten sprzęt, korzystaj z jego zasobów i funkcji. Przedstawimy Ci krótką recenzję dotyczącą pożyczki i kalkulatora, który powinniśmy znać.

Kredyt hipoteczny

Jest produkt finansowy w którym instytucja finansowa udziela nam kwoty na podstawie rzeczywistej gwarancji. Ta gwarancja może być własnością. W przypadku niespełnienia warunków spłaty, instytucja finansowa może żądać spłaty zadłużenia na drodze sądowej. Może dochodzić do tego, że dom jest częściową lub całkowitą częścią kolekcji. Pożyczki hipoteczne muszą spełniać określone cechy:

 • Musi istnieć własność.
 • Należy dokonać aktu publicznego, wpisany do rejestru nieruchomości, jego zapis jest bardzo prosty i istnieje kilka modeli do zastosowania w zależności od potrzeb.
 • Okres ten jest zwykle średnio- lub długoterminowy (od 15 do 30 lat).
 • Stopa procentowa może ulec zmianie, między stałym, mieszanym lub zmiennym. Wszystko zależy od opłaty lub rodzaju waluty.
 • Warunki różnią się w zależności od instytucji finansowej i celu pożyczki.
 • To ważne, o czym nie należy zapominać przy spłacie lub spłacie całej pożyczki. Instytucja finansowa musi zweryfikować umorzenie długu w Rejestrze. Jeśli nie, ryzykujesz, że kredyt hipoteczny zostanie oznaczony jako „żywy”.

Kalkulator HP 12c

To urządzenie jest kalkulatorem finansowym. Które integrują klawisze z wieloma funkcjami. Postaramy się wyjaśnić obsługę jego przycisków. Główna funkcja Jest on oznaczony białymi znakami, które można łatwo zlokalizować w górnej części kalkulatora.

Plik funkcje alternatywne są one oznaczone złotymi znakami nad klawiszem, a pod klawiszem znakami wydrukowanymi na niebiesko. Jeśli chcemy aktywować funkcje alternatywne, musimy użyć innego przycisku. Na przykład. Aby aktywować funkcje w kolorze złotym, naciśnij klawisz „f” z prefiksem, a następnie przycisk funkcyjny. Aby aktywować funkcje zaznaczone na niebiesko, wystarczy nacisnąć przycisk „g”, a następnie klawisz funkcyjny.

Po naciśnięciu przycisku „f” lub „g” na ekranie kalkulatora zobaczysz wskaźnik f / g, sygnalizacja aktywacji funkcji. Po naciśnięciu klawisza funkcyjnego wskaźnik gaśnie. Zaletą, którą możemy zauważyć, jest to, że w przeciwieństwie do komputera z klawiaturą nie trzeba przytrzymywać klawiszy. Kalkulator rozpoznaje go i aktywuje jednym dotknięciem.

Oblicz kredyt hipoteczny

Aby lepiej zrozumieć wyjaśnienie, posłużymy się przykładem. Aby obliczyć ratę kredytu hipotecznego, załóżmy, że kwota pożyczki wynosi 100 000 USD. Oprocentowanie wynosi 5% rocznie. Warunkiem jest jego spłata przez okres 20 lat. I chcesz znaleźć obliczenie miesięcznych płatności. Cóż, zrobimy to w krokach:

 1. Wprowadź kwotę „100000”.
 2. Naciśnij klawisz „”. PV oznacza wartość bieżącą, akronim w języku angielskim. W języku hiszpańskim byłaby to aktualna wartość pieniądza. Po naciśnięciu klawisza urządzenie rozpoznaje, że jest to kwota pożyczonych pieniędzy.
 3. Teraz wpisz „20”. Tutaj ustalasz okres spłaty kredytu, który wynosi 20 lat.
 4. Następnie naciśnij przycisk „” i „i” (stopa procentowa). Wyświetlacz pokaże wartość 0,42. Wskazanie miesięcznej stopy procentowej.
 5. Przejdź do naciśnięcia klawisza „” (płatności okresowe). Na ekranie zobaczysz wartość „-659,96”. Wreszcie jest to opłata miesięczna. Należy zauważyć, że ta funkcja może być również używana w programie Excel, jeśli wydaje ci się to łatwiejsze.

kalkulator finansowy hp model 12c

W rzeczywistości jego obliczenia są proste. To jest kwestia zapoznaj się z kalkulatorem finansowym i jego wbudowanymi funkcjami. Oczywiście nie jest to jedyna opcja, możemy skorzystać z narzędzi programu Excel do tworzenia kalkulacji na raty. Mamy nadzieję, że możesz wykorzystać wszystkie te zasoby w praktyce. A jeśli chcesz, nie zapomnij zostawić swoich komentarzy.

dołącz do naszego kanału telegram