Skip to content

Jak korzystać z dwóch kamer w Skypie? – Naucz się tej sztuczki (przykład)

29 de styczeń de 2021

Istnieje kilka powodów, dla których osoba chciałaby używać dwóch kamer w Skypie, od wykonania „Relacja na żywo„Wszystkim dawać, dopóki nie będą w stanie przekazać czegoś, co się dzieje.

W tej chwili Skype nie ma możliwości nadawania za pomocą dwóch kamer jednocześnie. Ale są sztuczki, które mogą pomóc użytkownikowi utworzyć dwa ekrany przesyłania strumieniowego.

Alternatywa dla używania dwóch kamer w Skype

Chociaż nie jest możliwe użycie dwóch kamer w Skype, jeśli jest to wykonalne wiele kont jednocześnie. Dzieje się tak, o ile są otwierane z różnych urządzeń.

Dlatego konieczne jest pobranie Skype’a na Maca, Androida, Linuksa, Web, iPhone’a, iPada lub Smart TV. Oprócz tego zaktualizuj Skype bezpłatnie do najnowszej wersji.

Kolejnym ograniczeniem jest to, że tego samego konta nie można otworzyć na różnych urządzeniach. Dlatego użytkownik musi użyć innego już utworzonego konta lub włączyć nowe. Korzystanie ze Skype’a w trybie online również nie jest rozwiązaniem.

W ten sposób, połączyć się z urządzeniem Możesz powiększyć przechwycony obraz lub ustawić ostrość w innym miejscu, do którego nie może dotrzeć ekran wskazujący daną osobę.

Więc nie musisz ograniczać się do dwóch, można użyć trzech lub czterech urządzeń Jeśli chcesz. Jasne, pod warunkiem, że możesz obsługiwać tak wiele przedmiotów jednocześnie.

Chociaż, jeśli potrzebne jest wskazanie konkretnego miejsca, użycie smartfona lub tabletu jest idealne. Dzieje się tak, ponieważ można nim manipulować i można go szybko i wygodnie przenosić.

Użyj OBS Studio

OBS Studio to bardzo wszechstronny program do nagrywania, oparty na darmowym oprogramowaniu i jest bardzo popularny wśród osób nadających wideo w sieci.

Użyj dwóch kamer ze Skype i OBS

Już powiedziano, że korzystanie z dwóch kamer w Skypie nie jest do końca możliwe, dlatego idealnie jest naprzemiennie z innym urządzeniem, w tym przypadku zostanie to zrobione programem.

Ten program umożliwia dodawanie plików jeden lub więcej nośników wideo w tym samym czasie. Umożliwia to przesyłanie strumieniowe ze Skype za pomocą jednej kamery, a przez OBS z inną, która została podłączona.

W ten sposób nie będziesz korzystać z rozdzielczości ani ograniczonych możliwości urządzenia przenośnego i wykorzystasz cały potencjał przechwytywacza lub kamery.

Ponadto program posiada zaawansowane ustawienia aby dostosować obraz wideo, co sprawia, że ​​jest to całkiem przydatne oprogramowanie do tego typu zadań.

Podłącz dwie kamery za pomocą tylko OBS Studio

Jak wspomniano wcześniej, „Streaming„Jest specjalnie zaprojektowany do tego zadania. Posiada kilka funkcji, w tym możliwość korzystania z dwóch kamer.

Podobnie, podczas instalacji programu, jeśli podłączone są dwa lub więcej urządzeń do transmisji wideo lub przechwytywaczy, można je dodać do inscenizacji za pomocą sekcji OBS o nazwie „Źródła”.

Na nim będzie symbol dodatku lub „Plus„Co pozwoli na dodanie wspomnianego elementu do równania i tym samym posiadanie zarówno dwóch ekranów, jak i jednego dłuższego.

OBS, mimo że jest programem opartym na „Otwarte źródło”Lub open source, ma również kompatybilność z innymi systemami operacyjnymi, takimi jak Windows lub Mac.

Są one pobierane za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej OBS Studio, w sekcji pobierania programu. Tam pokaże różne sposoby pobrania go (plik wykonywalny, zip, torrent).

Korzystaj z dwóch kamer w Skype w wersji internetowej

Ta opcja jest podobna do używania pliku urządzeniei chociaż nie daje takich samych rezultatów, może być przydatne w zależności od efektu lub celu, jakie chcesz nadać filmowi.

To powiedziawszy, jeśli aplikacja jest używana w połączeniu z wersja internetowa nie będzie można jednocześnie korzystać z dwóch kamer. Dzieje się tak, ponieważ system ustanawia główne urządzenie i to ono przyjmuje aplikację jako stronę do wykorzystania.

Ale można dostać coś w rodzaju zduplikowany obraz w przesyłanym filmie lub efekt lustra, który może być przydatny dla kreatywnych osób.