Skip to content

Jak korzystać z Discorda z Minecraft, LOL, Fortnite, CSGO itp? (Przykład)

29 de styczeń de 2021

Jednym ze sposobów korzystania z Discord w grach takich jak Minecraft, Fortnite, CSGO i nie tylko jest zaimplementowanie nakładki. I Co to jest nakładka? Jest to bardzo przydatne narzędzie tego programu, które podczas gry dołącza pewne elementy czatu.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak korzystać z Discord w przeglądarce na komputerze lub innym odpowiednim urządzeniu. Wymagane jest również sprawdzenie, czy Discord rozpoznaje mikrofon.

Ten program jest jednym z ulubionych dla ludzi zanurzonych w świecie gier online. W ten sposób mogą pozostać w kontakcie ze swoją grupą zabawna wypadek, gdybyś musiał ustalić tajną strategię. Umieszczenie tego segmentu jest proste, wystarczy wykonać poniższe czynności.

Włącz nakładkę na Discordzie

Przede wszystkim musisz aktywować lub upewnić się, że Nakładka jest ustawiona w programie, jest to osiągane z „Ustawienia użytkownika”. Ten segment regulacji znajduje się w pobliżu ikony użytkownika w aplikacji, która jest reprezentowana przez symbol koła zębatego.

Po wybraniu szereg opcji zostanie pokazanych osobno i uporządkowanych na pasku bocznym, który znajduje się po lewej stronie. W tej samej sekcji będzie trochę na końcu, zakładka lub sekcja o nazwie „Narzuta„Które należy kliknąć.

W ten sposób opcje odpowiednie dla tego wyboru zostaną otwarte po prawej stronie, w których aktywujemy opcję „Włącz nakładkę w grze”.

W ten sposób użytkownik będzie mógł teraz używać Discorda, a nie innej aplikacji z grami, w które zwykle grają, i komunikować się ze znajomymi. Chociaż wcześniej, musisz wykonać serię konfiguracji lub dodać elementy, które ma sama Nakładka, które mogą być przydatne.

Używanie Discord z nakładką w określonej grze

Teraz, aby nakładka znalazła odzwierciedlenie w grze i móc używać z nią Discorda, musisz przejść do „Aktywność w grach”. Jego własna znajduje się nieco dalej w tej samej sekcji Nakładki, na pasku bocznym po lewej stronie ekranu.

Tam pozwoli użytkownikowi dodać często używane gry. Jeśli nie ma dodanych gier, należy to zrobić, klikając komunikat: „Nie widzisz swojej gry? Dodaj to”.

W ten sposób przeszukasz listę gier zainstalowanych na twoim komputerze z paska wyszukiwania, który pokaże dostępne opcje. Gdy gra zostanie włączona do Discorda, na jej pasku pojawi się opcja w postaci ekranu, na którym po najechaniu myszą powie „Nakładka Togle”.

Spowoduje to włączenie funkcji nakładki w grze, która została właśnie dodana po naciśnięciu, iz tego samego miejsca można ją wyłączyć w razie potrzeby.

Odpowiednie funkcje nakładek w Discord

Ta aplikacja przeszła wiele zmian od czasu pojawienia się funkcji Overlay, która zyskał dużą popularność wśród społeczności graczy.

Wynika to z wszechstronności, której nie mają zwykłe czaty w grach, dzięki czemu można używać Discord praktycznie z każdym z nich.

Jedną z najpopularniejszych opcji jest przypinanie czatu w trakcie gry, pokazując znajdujące się w nim okno kanału.

W nim możesz przeglądać powiadomienia i wiadomości współpracowników na żywo, a za pomocą polecenia umożliwia to odpowiadać w czasie rzeczywistym.

Ma również ustawienia krycia, które sprawiają, że ekran czatu jest mniej lub bardziej przezroczysty, jeśli zasłania widok. W ten sam sposób można go umieścić w różnych rozmiarach i pozycjach w grze wrażenia użytkownika są optymalne.

Ponadto podczas grania na czacie można oglądać filmy, emotikony i inne elementy interaktywne. Jak możesz sobie wyobrazić, możliwe jest również wykonywanie połączeń od wewnątrz.