Skip to content

Jak edytować, konwertować, odtwarzać i eksportować format wideo JVC Everio (przykład)

1 de luty de 2021

Kamery cyfrowe pozwalają utrwalić chwile i miejsca z naszymi bliskimi, które możemy w każdej chwili przypomnieć. Ale jeśli masz format wideo JVC Everio, prawdopodobnie chcesz natychmiast odtworzyć jego zawartość, zauważyłeś, że to samo nie jest kompatybilny z graczami komputerów.

Ta niemożność zwykle powoduje wiele niepokoju lub frustracji, gdy chcesz odtwarzać swoje nagrania. Może chcesz udostępnić filmy na WhatsApp rodzinie i znajomym, ale nie jest to możliwe.

I to po prostu takie urządzenia jak iPod iPhone, Apple TV, Samsung Galaxy i inne nie można odtworzyć tych plików. Poniżej zobaczysz, jak edytować, konwertować, odtwarzać i eksportować format wideo JVC Everio, aby był kompatybilny z Twoimi ulubionymi urządzeniami.

Jak edytować, konwertować, odtwarzać i eksportować format wideo JVC Everio

Niektóre modele JVC Everio przechowują nagrane filmy w plikach z rozszerzeniami MOD i TOD dla wysokiej rozdzielczości. Te formaty stworzone i używane przez JVC m.in. nie jest kompatybilny z urządzeniami używane do odtwarzania plików wideo i jest to częsta przyczyna braku możliwości odtwarzania wideo na komputerze. Aby rozwiązać te problemy ze zgodnością, musisz pobrać odpowiednie konwertery wideo.

Większość odtwarzaczy wideo odtwarza popularne formaty, takie jak między innymi MP4, MOV, AVI, WMA lub MPG. Ale aby odtwarzać treści nagrane w formatach MOD, TOD i MPEG-2, które są wysokiej rozdzielczości, musisz najpierw przekonwertować je na powszechnie używane formaty jak MP4, MOV i inne już wspomniane. Pliki Flash EXE można również bardzo łatwo przekonwertować na MP4.

Programy do wykonania tego zadania

Istnieją różne programy edytuj, konwertuj, odtwarzaj i eksportuj format wideo JVC Everio. Niektóre są bezpłatne, ale pozwalają edytować tylko filmy o maksymalnym rozmiarze 50 MB. Gdy filmy przekroczą tę liczbę, cena aplikacji lub usługi konwersji musi zostać anulowana.

Chociaż darmowe aplikacje są bardzo atrakcyjne, ponieważ nie mają kosztów, ich funkcje są ograniczone. Ponieważ są to pliki osobiste, ich użycie może być niebezpieczne.

Jednak kamery cyfrowe JVC Everio to oprogramowanie wbudowane który umożliwia edycję, konwersję, odtwarzanie i eksport nagrań.

Program nazywa się Cyberlink PowerDirector i umożliwia edycję filmów po wyeksportowaniu ich na komputer. Procedura eksportowania plików i możliwość ich edycji za pomocą Cyberlink jest następująca:

  • Podłącz magnetowid do komputera za pośrednictwem urządzenia USB; następnie włącz aparat przyciskiem «Odtwórz».
  • Utwórz folder na pulpicie komputera, aby jednorazowo nagrać pliki eksportowane z aparatu, aby móc je konwertować i edytować.
  • Wyodrębnij pliki z rejestratora, wykonując następujące polecenia na komputerze: MÓJ PC> Everio HDD> SD_Video.
  • Po otwarciu katalogu Sd-Video znajdziesz tyle plików o nazwie PRG, ile jest w pamięci, zaczynając od PRG001, następnie PRG002 i tak dalej. Musisz skopiować wszystkie pliki, które chcesz wyeksportować i wkleić je do folderu utworzonego w tym celu na pulpicie komputera.
  • Otwórz oprogramowanie Cyberlink, które pozwoli Ci zaimportować filmy do edycji.

Jeśli chcesz przekonwertować pliki do innych formatów, musisz pobrać program z internetu takie jak Wondershare UniConverter, który umożliwia m.in. realizację następujących funkcji:

  • Odtwarzaj i konwertuj swoje filmy na komputer.
  • Konwertuj i odtwarzaj swoje filmy w ponad 1000 różnych formatach.
  • Kompresuj filmy z ich oryginalnego rozmiaru bez utraty jakości.
  • Napraw metadane, stworzyć Gif, nadawać bezpośrednio do telewizora, kopiować płyty DVD i nagrywać ekrany.
  • Edytuj filmy z funkcjami dostosowywania, wycinania, obracania, w tym znaków wodnych, dodawania efektów i innych.

nagrywanie z kamery

Istnieją programy online, które zapewniają usługę konwersja plików całkowicie za darmo a procedura jest bardzo prosta. Wystarczy wejść na stronę internetową, wybrać opcję konwersji plików i przesłać plik, który chcesz przekonwertować.

Wskazać żądany format i za kilka minut system umożliwi ponowne pobranie go w wybranym formacie. Jedną z takich stron jest Mediaconverter.org.

Oto niektóre z najprostszych sposobów edycji, konwersji, odtwarzania i eksportowania pliku Format wideo JVC Everio. Niektórzy płacą, inni za darmo, ale bardzo skutecznie to osiągnąć. A gdy już masz plik o odpowiednim formacie, wystarczy znaleźć najlepsze programy do edycji i nadania mu profesjonalnego wyglądu.

dołącz do naszego kanału telegram