Skip to content

Jak działa WiFi Direct i jak go skonfigurować — przewodnik krok po kroku

7 de sierpień de 2021

Na pewno słyszałeś o Wifi Direct. To narzędzie jest dostępne dla większości smartfonów wbudowany w oprogramowanie i jest niezwykle przydatny i łatwy w użyciu.

Zazwyczaj, jako środek transferu plików Jest chyba najmniej znany, ponieważ ludzie decydują się na korzystanie z WhatsApp i Google, a w ostatnich latach popularnej podczerwieni, a później Bluetooth.

Jak uzyskać Wifi Direct?

Jak już wspomniano, jest to narzędzie, które mają smartfony, które jest podobne do działania bluetooth, ale oferuje bardziej prywatne połączenie, ponieważ ma ustawienia prywatności będąc interakcją punkt-punkt i bardzo różniącą się od tradycyjnego hotspotu.

Android

Cóż, pierwszą rzeczą jest przejście do ekranu ustawień, szukamy opcji Wi-Fi i wybieramy ustawienia wifi. Tam pojawi się opcja Wifi Direct.

W przypadku Androida dla każdej wersji jest podobnie, choć niekoniecznie tak samo, chodzi o to, aby uzyskać opcję Wifi Direct. w zwykłym narzędziu wifi.

Należy zauważyć, że musisz go aktywować, aby był widoczny dla innych urządzeń, z którymi chcesz udostępniać dane, a inne urządzenia muszą zrobić to samo, zostało jak aktywować bluetooth.

iPhone

Aktywacja Wi-Fi dla tego typu urządzeń jest bardzo prosta, wystarczy pamiętać, że istnieją pewne wymagania dotyczące korzystania z Wi-Fi Direct, jednym z nich jest to, że Wersja IOS musi być 11 lub nowsza.

Aby go aktywować, wystarczy przejść do ustawień i poszukać opcji Wifi Direct, przejść do aktywacji tak, aby była widoczne dla innych urządzeń iPhone i gotowe.

telewizja

Aby korzystać z tego narzędzia na telewizorze, należy wziąć pod uwagę jego wersję oprogramowania, czyli musi być aktualny, aby opcja Wifi Direct pojawiła się w opcji ustawień.

Jakie funkcje oferuje nam Wifi Direct, gdy je aktywujemy?

Biorąc pod uwagę, że normalne Wi-Fi działa jako protokół połączenia, który działa tak, że kilka urządzeń utrzymuje połączenie między nimi lub ze wspólnym źródłem połączenia i wszystko to dzięki połączeniu bezprzewodowemu.

Można śmiało powiedzieć, że Wi-Fi Direct działa praktycznie jak zwykłe Wi-Fi, ponieważ oferuje możliwość dostępu do połączenia bezprzewodowego między telefonami komórkowymi.

Główna różnica w stosunku do normalnego Wi-Fi, na której skupia się pomysł połącz smartfon ze sobą, w sposób umożliwiający przesyłanie danych i plików między nimi lub między komputerem a telefonem komórkowym.

Udostępniaj pliki

Ponieważ jedną z jego głównych funkcji jest tworzenie sieci jako punkt dostępu, między urządzeniami inteligentnymi za pośrednictwem sieci Wi-Fi. Wspomniana sieć nie wymaga routeraPonieważ jedno z urządzeń podczas tworzenia sieci działa jako punkt dostępowy, a drugie jako klient tej sieci, co umożliwia przesyłanie informacji z aplikacją innej firmy, np. Xender w celu skorzystania z tej funkcji.

telefony komórkowe udostępniające pliki przez wifi

Zakłada się, że to narzędzie przewyższa zwykłe narzędzia udostępniać pliki między telefonami komórkowymi za pośrednictwem Wi-Fi, a te będą praktycznie przestarzałe jako transfer na podczerwień.

Jak szybko informacje są przesyłane za pomocą Wifi Direct?

To narzędzie ma jedną ze swoich mocnych stron, szybkość, z jaką przekazuje informacje, ponieważ może osiągnąć 250 Mb/s, znacznie lepszy nawet od najnowszej wersji bluetooth.

Jakie są negatywne punkty aktywacji Wifi Direct?

Najistotniejszym punktem, jaki to narzędzie ma przeciwko temu narzędziu, jest to, że nie pozwala ono na niezależne przesyłanie plików, z którymi w celu udostępniania informacji konieczne jest odwoływanie się do aplikacji innych firm, dzięki czemu istnieje możliwość transfer plików.

Oprócz konieczności uciekania się do aplikacji, urządzenia musi mieć pobraną tę samą aplikację aby móc bez problemu wysyłać i odbierać pliki.

Aplikacja innej firmy do działania

Jak wspomniano powyżej, używanie Wifi Direct do przesyłania plików jest ograniczonyponieważ zależy to od dodatkowej aplikacji, która umożliwia tę funkcję.

Jednak w świecie aplikacji można znaleźć różnorodność tych aplikacji udostępniać pliki za pośrednictwem Wifi Direct, wśród nich jest słynna aplikacja Xender, udostępniaj ją między innymi.