Skip to content

Jak dodawać lub oznaczać znakiem wodnym dokumenty PDF online bez programów

23 de luty de 2021

Z biegiem czasu pliki PDF stały się powszechnymi procedurami; Na przykład, jeśli tworzą dokumenty w programie Excel lub Word, zapisują je w tych formatach utrudnić modyfikację. Ale jak dodać znak wodny do dokumentów PDF, aby były oryginalne?

Wielu użytkowników używa tych plików PDF do ochrony oficjalna dokumentacja jak faktury firmowe; wtedy takie dokumenty muszą mieć jakąś pieczątkę lub osobisty podpis, który wskaże, że to nasz.

Skutecznym sposobem ochrony niektórych własnych dzieł przed plagiatem przez osoby trzecie jest dołączenie znaku wodnego do przygotowanego pliku PDF na dokumencie; idea tego artykułu polega właśnie na tym, naucz się umieszczać takie znaki.

Co to jest znak wodny?

Jest wiadomość w formie podpisu, pieczęci lub logo które są umieszczane na tekście, dokumencie lub obrazie w formie nałożonej, w celu ochrony praw autorskich lub praw autorskich do niektórych materiałów.

Powinienem pewną przejrzystość do wyświetlenia bez przerywania tego, co chcesz chronić. Chodzi o to, aby chronić interesy utworów cyfrowych przed nielegalnym wykorzystaniem bez zgody twórcy; są szeroko stosowane w bankach zdjęć.

Znaki wodne również służą promować niektóre marki lub strony cyfrowe; dodanie logo do każdego obrazu lub dokumentu, promując w ten sposób Twój biznes. W ten sposób będziesz wiedział, skąd pochodzą informacje.

Istnieje kilka sposobów na zrobienie tych znaków. Osoby obeznane z projektowaniem mogą dodawać znaki wodne do zdjęć w programie Corel Photo Paint; Ale jeśli tak nie jest, istnieją inne łatwiejsze sposoby, takie jak umieszczenie znaku wodnego w programie LibreOffice Writer.

Jest to tak rozpowszechniona praktyka, że ​​możesz nawet dodać znak wodny do tła wiadomości e-mail programu Outlook, a nawet umieścić znak wodny na swoich zdjęciach z telefonu komórkowego z systemem Android lub iPhone. Istnieje wiele technik i programów służących do tego celu; ale później zobaczysz sposób online, aby to zrobić.

Co to jest dokument PDF?

Ważne jest, aby wspomnieć, czym jest dokument PDF, aby później zrozumieć całą procedurę, którą chcemy wykonać; PDF w języku angielskim oznacza Portable Document Format, czyli format dokumentu przenośnego.

Został opracowany przez Adobe Systemsi jest formatem do przechowywania dokumentów cyfrowych na komputerze niezależnie od posiadanego oprogramowania lub sprzętu; Jest szeroko stosowany w Internecie dzięki łatwości obsługi i niewielkim rozmiarom.

Jak dodawać lub oznaczać znakiem wodnym dokumenty PDF online bez programów?

wstaw tekst w formacie PDF

W tym przypadku znaki wodne mogą być tekstem lub obrazem wyjaśnijmy jeden z tekstu:

  1. Najpierw klikamy dokument PDF, do którego chcemy wstawić znak wodny. Później ciągnie się plik do strony internetowej, na której dodamy wspomniany znak https://www.ilovepdf.com/es/insertar_imagen_texto_pdf
  2. Publikujemy dokument i zamierzamy zauważyć, że pojawia się on w miniaturze, a następnie na dole strony znajduje się szereg parametrów, które musimy uzupełnić, aby uzyskać żądany „typ znaku wodnego”.
  3. Jak na przykład „Tekst”, Typografia, „Przezroczystość”, „Warstwa”, „Pozycja marki”, „Na których stronach chcesz umieścić znak wodny” i „Obrót”. Na przykład: w tekście możemy umieścić słowo „Wersja robocza”, w typografii wybierana jest czcionka i kolor.
  4. Później w przejrzystości procent, który Ci odpowiada, a następnie warstwowe, jeśli znak wodny jest umieszczony powyżej lub poniżej zawartości. Następnie pozycja, jeśli chcesz, aby była na środku, w dół lub w górę, a na koniec stopnie, które powinien mieć obrót.
  5. Po wypełnieniu danych robimy kliknij „Wstaw znak wodny” i pojawia się na komputerze; kończymy ten proces, klikając „Zapisz”.

Widzimy, że umieszczenie znaku wodnego w plikach PDF odbywa się w prosty sposób, szybko i za darmo. Jest to sposób na zabezpieczenie i ochronę cyfrowych dzieł przed pozbawionymi skrupułów osobami; które chcą zdobyć zasługę, poprzez twój wysiłek.

dołącz do naszego kanału telegram