Skip to content

Jak aktywować lub dezaktywować autokorektę lub moduł sprawdzania pisowni w moim telefonie komórkowym Huawei

17 de Maj de 2021

Obecnie, Huawei wypuścił na rynek wiele smartfonów które są bardzo dobre i polecane przez wielu użytkowników, jednym z najbardziej aktualnych jest Huawei P30 Pro.

Te telefony komórkowe są powszechnie znane ze wszystkich doskonałych funkcji, które zapewniają, ale normalne jest, że kupując taki, chcesz go zmodyfikować tak, aby był dla Ciebie wygodniejszy, dlatego należy zadać sobie pytanie, jak to zrobić. włączyć lub wyłączyć autokorektę lub sprawdzanie pisowni w moim telefonie Huawei?

Wszystkie klawiatury mają zazwyczaj możliwość dodania modułu sprawdzania pisowni, jest to duża pomoc podczas pisania, ułatwiająca pisanie każdej ważnej wiadomości. Z tego powodu wspomnimy o krokach, które należy wykonać, aby wykonać plik aktywacja autokorekty na Twoim Huawei.

Jak aktywować lub dezaktywować autokorektor w moim telefonie komórkowym Huawei?

Sprawdzanie pisowni, jest to bardzo ważne narzędzie, ponieważ pomaga nam naprawić każdy popełniony błąd. Jeśli błędnie napiszesz słowo, zostanie ono podświetlone na czerwono i pokaże właściwą opcję. Aby go aktywować, wystarczy przejść do menu głównego telefonu komórkowego i do ustawień systemowych.

Podczas uzyskiwania dostępu poszukaj pliku opcja z napisem „Język i wprowadzanie”, naciśnij klawiaturę Huawei i wybierz opcję „ automatyczne sprawdzanie pisowni ”, robiąc to, będziesz już miał aktywowany automatyczny korektor.

Z drugiej strony są osoby, które nie lubią tego narzędzia, co jest irytujące wszystkimi słowami, które koryguje, dlatego jeśli chcesz je dezaktywować, możesz to zrobić, wchodząc w ustawienia i wchodząc we wspomnianą opcję powyżej, to umieść go w Off.

W celu inny typ Huawei Możesz to również zrobić, wprowadzając ustawienia, wybierz pole z napisem „System”, a następnie naciśnij opcję „Język i wprowadzanie tekstu” i poszukaj pola z napisem „Klawiatura SwiftKey”. Kiedy to zrobisz, zobaczysz, że pojawi się okno z kilkoma opcjami, wybierz to dla 'Pisanie I’ Pisanie Autokorekty ’, w tym obszarze możesz je aktywować lub dezaktywować.

Podczas pisania na klawiaturze widać, że wibruje przy dotknięciu dowolnej litery, co może być nieco irytujące, jeśli mamy zamiar pisać przez dłuższy czas, dlatego najlepiej wyłączyć wibracje klawiatury.

Jakie są najlepsze klawiatury do mojego telefonu komórkowego Huawei?

Klawiatura jest tym, czego używamy najczęściej podczas korzystania z naszego telefonu komórkowego, dlatego powinieneś poszukać najlepszej, jeśli chcesz, możesz użyć tej, która przynosi Twój telefon komórkowy lub pobrać inne, które mają inne opcje, jedną z tych klawiatur to Google czy Gboard, To oferuje od niestandardowych emotikonów do opcji używania go w sposób pływający.

Jest również Klawiatura Chrooma, to daje wspaniałe kolory do dekoracji, jest używany zarówno przez zwykłe pisanie, jak i gesty. Jest też Klawiatura Fleksy, należy wspomnieć, że ta klawiatura jest w pełni konfigurowalna, możesz tworzyć własne zdjęcia z ruchomym tłem, aby je na nim umieścić.

Ta klawiatura jest idealna, jeśli chcesz od czasu do czasu zmieniać jej styl, oferuje również różne moduły, które nam na to pozwalają wyszukaj gify lub filmy z YouTube. Należy wspomnieć, że jeśli chcesz aktywować lub dezaktywować autokorektę z innymi aplikacjami klawiatury, nie będziesz już mógł tego zrobić z ustawień, w przeciwnym razie będziesz musiał uzyskać dostęp bezpośrednio w aplikacji i ją skonfigurować.

Jak szybciej pisać na telefonie komórkowym Huawei?

Konieczne jest, aby podczas kopiowania można było to zrobić szybko, to bardzo pomoże Ci odpowiedzieć na Twoje wiadomości. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest zmiana języka klawiatury, ponieważ zmiana języka pozwoli ci pisać wiadomości do innych osób bez konieczności wcześniejszego przechodzenia przez tłumacza.

Sprawdzanie pisowni w telefonie komórkowym Huawei

Jednym z najbardziej potrzebnych czynników jest pozycja, w jakiej trzymasz telefon komórkowy, ważne jest, aby zaoszczędzić czas i przyspieszyć palce, dlatego najlepiej wziąć telefon obiema rękami i pisać kciukami, jeśli piszesz z jednej strony proces będzie trudniejszy, ponieważ dotarcie do niektórych kluczy będzie cię kosztować więcej.

Inna opcja, że możesz zaimplementować, używając swojego głosu, to znaczy, wiele klawiatur oferuje opcję mówienia, a to, co mówią, jest kopiowane, aby to zrobić, wystarczy nacisnąć mikrofon.