Skip to content

Ile poziomów ma każdy język i jednostka Duolingo? Ucz się języków według poziomów

4 de luty de 2021

Jeśli kiedykolwiek chciałeś uczyć się nowego języka, prawdopodobnie rozważałeś rejestrację w Duolingo, aby to zrobić. To narzędzie organizuje naukę różnych języków, które oferuje, według poziomów i jednostek. Ale, Czy wiesz, ile poziomów ma każdy język i jednostka Duolingo? W tym artykule powiemy Ci.

W dzisiejszych czasach posługiwanie się językiem angielskim stało się niemal niezbędne, niezależnie od wykonywanego zawodu, ale wiele zawodów wymaga dodatkowo znajomości innych języków. Szczególnie ci, którzy pracują w turystyce, mogą potrzebować nauczyć się wielu języków, a Duolingo może być do tego idealnym narzędziem.

Co to jest Duolingo?

Duolingo to platforma internetowa i aplikacja na telefony komórkowe i tablety, które pozwalają użytkownikowi uczyć się języków, jakby to była gra. Stosując wiele metod nauczania, oferuje lekką, interaktywną naukę, którą każdy może uznać za przydatną i zabawną.

Gdy zaczniesz korzystać z aplikacji, bardzo łatwo jest opanować rytm i zobacz, że musisz odpowiedzieć na małe ciekawostki, które robią, aby iść naprzód. Aplikacja poinformuje Cię również, kiedy Twoja odpowiedź jest poprawna, a kiedy niepoprawna, aw tym drugim przypadku pokazuje poprawną odpowiedź.

Ale najlepszą rzeczą w Duolingo jest bez wątpienia to, że pozwala uczyć się we własnym tempie. Aplikacja została zaprojektowana w taki sposób, że nie możesz robić postępów, jeśli nie udało Ci się ukończyć poziomu lub jednostki, więc czas potrzebny na naukę zależy wyłącznie od Ciebie i nic nie będzie wywierać na Ciebie presji, aby przyspieszyć.

Jest nie tylko bardzo łatwy w użyciu i konfigurowalny, ale udowodniono, że 34 godziny korzystania z Duolingo równoznaczne z zajęciem semestru nauka języków na uczelni. Można więc powiedzieć, że jest to skuteczne narzędzie i zdecydowanie warto zacząć z niego korzystać.

Ile poziomów ma każdy język i jednostka Duolingo?

Wszystkie lekcje Duolingo, we wszystkich oferowanych językach, są zorganizowane według poziomu. Jest nawet część aplikacji, w której czy możesz zobaczyć, na jakim jesteś poziomie i ile poziomów musisz jeszcze ukończyć. Jest to bardzo przydatne, aby zachęcić użytkownika nagrodami do dalszego korzystania z aplikacji i dalszej nauki tego nowego języka.

W sumie Duolingo zorganizować naukę każdego języka na 25 poziomach, z których każda zawiera wiele lekcji, które musisz ukończyć, aby przejść dalej. Z kolei każda lekcja będzie miała inną liczbę pytań i egzamin końcowy, na który musisz odpowiedzieć, aby przejść dalej.

Pięć pierwszych poziomów to poziomy podstawowe i są to pierwsze poziomy, które musimy ukończyć, rozpoczynając naukę języka w Duolingo. Przekonasz się, że są one dość proste i to mijają bardzo szybko i łatwo. Po osiągnięciu poziomu zaawansowanego zobaczysz, że przejście na wyższy poziom zajmuje więcej czasu, ale uzyskasz większą płynność w języku.

Na forum pytań na jego oficjalnej stronie możesz zobaczyć więcej szczegółów na temat liczby poziomów w tym języku i poszukać pytań, które pojawiają się na temat innych aspektów tej niesamowitej aplikacji.

Jak mogę awansować w Duolingo?

Aby przejść przez poziomy Duolingo, musisz gromadzić punkty doświadczenia, zwany także XP. Punkty te są przyznawane za prawidłowe ukończenie poprzednich lekcji, egzaminów i poziomów.

kobieta uczyć się pc

Celem aplikacji jest ukończyć wszystkie lekcje i jednostki twojego drzewa; to znaczy 25 poziomów, które oferuje dla każdego języka. Gdy to zrobisz, będziesz biegle posługiwać się nowym językiem. Ale pamiętaj również, że musisz dużo ćwiczyć w tym celu.

Ważne jest, abyś wiedział, że w miarę postępów w nauce języka będziesz potrzebować więcej punktów doświadczenia, aby przejść na następny poziom. Oznacza to, że będzie to coraz trudniejsze, a postęp zajmie więcej czasu. Oznacza to jednak również, że będziesz coraz częściej ćwiczyć język, a tym samym efektywnie się uczyć.

To wszystko! Mamy nadzieję, że ten post dotyczy ile poziomów ma każdy język i jednostka Duolingo. Jeśli jeszcze się nie zdecydowałeś, zalecamy, abyś wreszcie wykonał ten krok i zaczął bardzo łatwo uczyć się języków według poziomów dzięki tej aplikacji. Nie pożałujesz!

dołącz do naszego kanału telegram