Skip to content

Dlaczego nie można aktywować PS5 jako podstawowego i jak go rozwiązać?

15 de październik de 2021

Nie tak dawno wypuszczono PS5. Biorąc pod uwagę wielką sławę, jaką cieszy się PlayStation, nie dziwi fakt, że ta konsola do gier wideo biła rekordy dzięki swoim funkcjom.

Jednak użytkownicy zauważyli, że konto PS5 nie ma bezpośredniej opcji umieszczenia go jako podstawowego. Na szczęście jest na to sposób i tutaj to Wam pokazujemy.

Jakie są zalety aktywacji PS5 jako podstawowego?

Aktywacja konta PS5 jako głównego nie jest czymś bezużytecznym, wręcz przeciwnie, da ci wiele korzyści, których nie mógłbyś mieć w żaden inny sposób podczas gry:

Korzystaj z aplikacji PlayStation Store

Na początek, jeśli aktywujesz konto PS5 jako główne masz możliwość korzystania z każdej z gier, które już kupiłeś w PlayStation Store.

Warto zauważyć, że jest to jedyny sposób, aby uzyskać do nich dostęp. Dlatego jeśli zdecydujesz się uczynić to konto swoją pierwszą opcją, będziesz liczyć na znacznie szerszy katalog rozrywek, co przełoży się na więcej zabawy.

Korzyści z subskrypcji w PlayStation Plus

Wierz lub nie, aktywując konto PS5 jako konto główne, znacznie lepiej wykorzystasz korzyści płynące z subskrypcji PlayStation Plus.

Wyjaśnienie jest proste: każdy, kogo upoważnisz do korzystania z tego konta będziesz mógł korzystać z każdej korzyści, którą nabyłeś w ramach subskrypcji. W ten sposób zagwarantujesz więcej zabawy ze swoimi towarzyszami zabaw.

Przechowuj kupione motywy

Na pewno już wiesz, że PS5 zawiera kilka motywów, dzięki czemu możesz dostosować wygląd swojego konta. Ale możliwe, że w krótkim czasie żaden z nich nie sprawi Ci przyjemności.

Cóż, kolejna zaleta umieszczenia konta PS5 jako głównego jest to, że pozwala pobrać o wiele więcej motywów. W ten sposób możesz spróbować znaleźć najbardziej odpowiednią opcję dla swoich upodobań.

Automatyczne pobieranie zarezerwowanych treści

Oprócz wszystkich powyższych, będziesz mieć możliwość pobierania wszelkiego rodzaju treści z PlayStation Store, orazObejmuje gry i wszelkie inne dostępne produkty.

A co najważniejsze, sklep nie będzie narzucał Ci żadnych ograniczeń. Możesz pobrać wszystko, co chcesz, tylko upewnij się, że masz dobre połączenie z Internetem.

Tryb zdalny dla połączenia zdalnego

Ostatnią zaletą, choć nie mniej ważną, jest to, że używając tego konta jako głównego, możesz zdalnie uzyskać dostęp do posiadanych gier na PS5.

Innymi słowy, możesz połączyć się z konsolą z innego urządzenia. Daje to możliwość korzystania z niego z dowolnego miejsca, tak jakbyś trzymał go w rękach. W ten sposób możesz wprowadzać i zarządzać całą zawartością, którą masz w nim.

Jakiej metody mogę użyć, aby aktywować PS5 jako podstawową?

Pokazaliśmy już, dlaczego aktywacja PS5 jako głównego konta jest tak korzystna. Teraz skupimy się na wyjaśnieniu, jak to zrobić. To bardzo proste, które wymaga tylko dwóch kroków:

Sterowanie PlayStation

Bezpośrednio z „Ustawienia”

Przede wszystkim musisz włączyć konsolę. Następnie przejdź do sekcji ustawień. Jeśli to pierwszy raz, nie martw się. Wystarczy nacisnąć przycisk koła zębatego.

Znajdziesz go w prawym górnym rogu. Po jego naciśnięciu zobaczysz kilka opcji, między innymi „Użytkownicy i konta”. Wybierz go i przejdź do następnego kroku.

Udostępnij konsolę i graj w trybie offline

Teraz musisz znaleźć opcję „Udostępnij konsolę i graj offline” i naciśnij ją. Zobaczysz wtedy przycisk „Aktywuj”. Kliknij na niego, a umieścisz swoje konto PS5 jako główne.

Ile kont głównych mogę mieć na konsoli PS5?

W twoim PS5 może być jednocześnie kilka kont głównych. Chociaż rzeczywistość jest taka, że ​​żadna nie byłaby sama w sobie głównym kontem, ale drugorzędnym.

Te konta podrzędne są przypisane do jednego konta głównego. W konsekwencji, za każdy z pierwszych przypadnie jeden z drugim. A do każdego z głównych możesz zastosować to, czego Cię uczymy, aby lepiej wykorzystać PlayStation Store i swoje gry.