Skip to content

Dlaczego Facebook Messenger nie działa i jak rozwiązać ten problem?

23 de luty de 2022

Facebook Messenger to jedna z aplikacji firmy Facebook, która pozwala nam komunikować się z osobami, które dodaliśmy do naszego konta na Facebooku, a także z innymi, które nie są. Podobnie ta aplikacja jest bardzo łatwa w użyciu i oferuje nam wiele bardzo wszechstronnych narzędzi, jeśli chodzi o komunikację z ludźmi, od prostej wiadomości po nawiązanie z nią rozmowy wideo.

Czasami jednak użytkownicy mają różne problemy z tą aplikacją, takie jak nie pozwalanie im na wysyłanie wiadomości, oglądanie wiadomości, wykonywanie połączeń, w skrócie jest ich wiele niedogodności, które zwykle występują z tą aplikacją. Ponadto ma to różne powody, dla których pojawia się problem, albo z powodu niestabilnego połączenia internetowego, albo innych. Dlatego przedstawimy Ci kilka rozwiązań tych problemów w aplikacji Facebook Messenger.

Co powoduje, że Facebook Messenger przestaje działać?

Wielu użytkowników Facebooka z pewnością pobrało aplikację Facebook Messenger, ponieważ jest to dodatek do tej samej platformy. W ten sposób nie będą musieli wchodzić do aplikacji Facebook lub strony internetowej, aby móc wysłać wiadomość, ale możesz wysyłać niezależne wiadomości za pośrednictwem tej aplikacji. Ponadto za pomocą tej aplikacji możesz wysyłać zdjęcia, filmy, audio i inne rzeczy, które zintegrowała aplikacja.

Jednak wielu użytkowników, którzy mają aplikację Facebook Messenger, doświadczyło z nią problemów, a jednym z najczęstszych błędów jest komunikat „Messenger został zatrzymany”, jest to jeden z wielu błędów, które mogą wystąpić. Dodatkowo każda aplikacja poza Messengerem może przedstawiać błędy i problemy w działaniu, czasami mogą być specyficzne lub bardzo częste usterki. Istnieje jednak wiele powodów, dla których Facebook Messenger przestaje działać.

Nowe aktualizacje

Jednym z najczęstszych powodów, dla których aplikacja Facebook Messenger przestaje działać, jest to, że jest aktualizowana. Jest to bardzo powszechne we wszystkich aplikacjach, ponieważ bardzo często wprowadzają nowe aktualizacje w swoim projekcie, aby zintegrować nowe narzędzia i funkcje, aby go ulepszyć. Tak więc, jeśli w dowolnym momencie Facebook Messenger nie będzie działał dobrze, stanie się tak dlatego, że jest aktualizowany.

Pamięć urządzenia pełna

Inne powody, dla których Facebook Messenger przestaje działać, to fakt, że pamięć urządzenia jest pełna i prawdopodobnie tak jest ingerowanie w rozwój Tego samego. Podobnie wiele razy mamy pełną pamięć wewnętrzną telefonu komórkowego bez tylu aplikacji, ale mimo to istnieją aplikacje, które wraz z przeprowadzanymi aktualizacjami zwiększają wagę pobierania, wypełniając pamięć urządzenia.

Jak przywrócić normalne działanie Facebook Messengera?

Z pewnością w pewnym momencie wystąpiły awarie lub problemy z Facebook Messenger i próbujesz znaleźć rozwiązania dla tych błędów. Dlatego przedstawimy kilka możliwych rozwiązań, które mogą Ci się przydać, a są to:

  1. Sprawdź swoje połączenie internetowe, czy działa poprawnie i sprawdź, czy inne aplikacje działają poprawnie z Internetem.
  2. Spróbuj ponownie uruchomić urządzenie, aby po ponownym uruchomieniu aplikacje zweryfikowały swoje działanie.
  3. Spróbuj wyczyścić pamięć podręczną aplikacji.
  4. Odinstaluj aplikację i ponownie zainstaluj aplikację Facebook Messenger.

poznać możliwe rozwiązania komunikatora do pracy

Z aplikacji Market

Jak wspomnieliśmy wcześniej, istnieje kilka powodów, dla których Facebook Messenger nie działa zbyt dobrze, ale istnieje również możliwość uszkodzenia oprogramowania. przez wirusa lub po prostu wymaga aktualizacji. Ponadto jest to problem dotyczący Oprogramowania, który można rozwiązać, aktualizując je, pod warunkiem posiadania najnowszej wersji. Istnieje jednak inne rozwiązanie, które jest dostępne za pośrednictwem aplikacji Market i co należy zrobić, to:

  1. Wejdź w opcję Market na swoim urządzeniu i wybierz menu znajdujące się w lewym górnym rogu.
  2. Następnie wpisz „Moja aplikacja” i znajdź Facebook Messenger.
  3. Następnie na ekranie, który się pojawi, znajdziesz opcję aktualizacji oprogramowania i jeśli oprogramowanie telefonu nie jest zaktualizowane, naciśnij aktualizacja.
  4. Teraz, jeśli oprogramowanie telefonu jest aktualne, ale aplikacja nadal nie działa, konieczne będzie odinstalowanie oprogramowania i ponowne zainstalowanie go z usługi Market.

Wykonując te kroki, możesz mieć pewność, że problem przedstawiony w programie Facebook Messenger może zostać skutecznie rozwiązany. Jeśli jednak to nie rozwiąże problemu, to będziesz musiał zgłosić problem na Facebooku aby w ten sposób mogli rozwiązać ten błąd na swojej platformie i oferować lepsze usługi w każdej ze swoich aplikacji, które dobrze współpracują z telefonami.

zrób to z aplikacją rynkową

Jak sprawić, by Facebook Messenger pokazywał odebrane i wysłane wiadomości?

Mówiliśmy już o częstym błędzie, który zwykle występuje w aplikacji Facebook Messenger, a mianowicie, że nie pozwala nam do niej wejść lub że nie działa. Ale jest inny błąd, który może wystąpić i na pewno najbardziej irytujący, a to jest, że czasami może się zdarzyć, że Messenger widzi otrzymane i wysłane wiadomości bez naszej wiedzy, że tak się dzieje. Obecnie przyczyna tego problemu nie jest znana, ale może to być spowodowane problemem z Twoją platformą.

Jednak w przypadku tego typu problemów istnieje kilka rozwiązań, które mogą zadziałać, a jednym z nich jest usunięcie pamięci podręcznej aplikacji.

Wyczyść pamięć podręczną i zarządzaj aplikacją

Zwykle pamięć podręczna aplikacji mają tendencję do gromadzenia tymczasowych danych i które są eliminowane z czasem. Jednak często powoduje to, że aplikacja w ogóle nie działa, a nawet spowalnia działanie telefonu. Dlatego należy usunąć pamięć podręczną aplikacji z ustawień telefonu, aby usprawnić działanie aplikacji.

dołącz do naszego kanału telegram