Skip to content

Czy warto pracować dla Amazon Flex? Czy to, co jest zarobione, jest dla mnie opłacalne?

27 de styczeń de 2021

Jeśli potrzebujesz nowej pracy i myślisz o zarejestrowaniu się w Amazon Flex, zalecamy poświęcenie 2 minut czasu na przeczytanie tego posta. Później pokażemy, czy Warto pracować dla Amazon Flex i czy naprawdę opłaca się zarobić.

Zalety pracy w Amazon Flex

W tej pierwszej części porozmawiamy trochę o niektórych korzyści, jakie usługa Amazon Flex oferuje Twoim pracownikom. Chociaż nie jest ich wiele, to i tak warto się przyjrzeć, aby w końcu zdecydować, czy jest to praca, która Ci odpowiada, czy nie.

  • Jedną z głównych korzyści, jakie Amazon Flex oferuje swoim pracownikom, jest to, że harmonogramy są dostosowane do każdej osoby, ponieważ każda osoba ustala własny harmonogram.
  • W tym przypadku kurierom przydzielane jest maksymalnie 8 godzin pracy dziennie, które są podzielone na dwa okresy. Jednak aby utrzymać stanowisko, trzeba pracować co najmniej 1 godzinę dziennie.
  • Jeśli chodzi o stawkę godzinową, musimy wyjaśnić, że nie jest ona tak niska, jak myśleliśmy. W rzeczywistości w niektórych miastach Hiszpanii pracownicy mogą pobierać do 14 euro za godzinę Praca skończona.
  • Jeśli policzymy, pod koniec miesiąca cena wynosi około 1300 euro. To może nie wystarczyć do życia, ale niewątpliwie jest bardzo pomocne dla tych, którzy szukają dodatkowego dochodu. Ponadto dni, w których zarobki Amazon Flex są wypłacane, są dość elastyczne i dostosowują się do potrzeb większości.
  • Innym ważnym czynnikiem jest to, że nie musimy mieć wyższego wykształcenia. Musimy po prostu spełnić wymagania, aby pracować jako kurierzy Amazon Flex, aby zaakceptowali naszą aplikację. Dlatego wielu studentów, którzy nie mają doświadczenia w pracy, woli poświęcić lato temu rodzajowi pracy. W ten sposób mogą szybko generować dochody, bez wielu formalności.

Wady, które mają pracownicy Amazon Flex

Teraz w tej części postu Opowiemy Ci o szarej części Amazon Flex, czyli niedogodności, z którymi borykają się dystrybutorzy tej nowej usługi firmy Jeffa Bezosa.

  • Przede wszystkim musimy podkreślić, że kurierzy muszą transportować paczki własnymi środkami, ponieważ Amazon nie oferuje im pojazdów służbowych, aby mogli dostarczyć swoje zamówienia na czas. Może to być niekorzystne dla wielu pracowników, ponieważ jeśli nie będą mieli własnego pojazdu, nie będą mogli kontynuować pracy w firmie.
  • Z drugiej strony dostawcy, którzy pracują dla Amazon Flex, również nie mają żadnych mundurów, aby ich zidentyfikować, po prostu podają swoje dane uwierzytelniające. Niewątpliwie może to wzbudzić pewną nieufność u klientów oczekujących na Twoje przesyłki.
  • Nawet firma Amazon nie ponosi odpowiedzialności za błędy, które mogą popełniać dostawcy, ponieważ pracują praktycznie jako freelancerzy. Innymi słowy, pracownicy są prawie bezbronni w pewnych sytuacjach, które mogą utrudniać ich normalne godziny pracy.
  • Ważne jest również, aby wiedzieć, że będąc samozatrudnionym, musisz zapłacić określone podatki, za które pod koniec miesiąca zobaczysz, jak stopniowo zmniejsza się wynagrodzenie. Ta część jest tą, której wielu się nie liczy i jak możesz się spodziewać, w końcu kończy się to obniżeniem wynagrodzenia netto, które otrzymujesz w Amazon Flex.

Strona Amazon

  • Wreszcie Amazon nie ponosi również odpowiedzialności za pieniądze, które musisz wydać na utrzymanie pojazdu. Oznacza to, że wszystko, co wydasz na ubezpieczenie, benzynę, części i zezwolenia, będzie na własny koszt, co się kończy redukcja jeszcze wyższe wynagrodzenie na koniec miesiąca.

Czy warto współpracować z Amazon Flex?

Podsumowując, praca w Amazon Flex jest tego warta i opłaca się tylko wtedy, gdy go szukasz dodatkowe pieniądze. To znaczy, jeśli masz inną, bardziej niezawodną pracę, ale szukasz dodatkowych pieniędzy. Nawet jeśli jesteś na wakacjach i chcesz zarobić, czekając na rozpoczęcie kolejnego semestru, ta opcja jest również dla Ciebie dobra.

Teraz, jeśli Amazon Flex będzie Twoim głównym przepływem gotówki, zdecydowanie nie jest to dla Ciebie zalecane. W takim przypadku najlepiej poszukać pracy na pełny etat, w której masz większe korzyści. Możesz spróbować wpisać najlepsze strony do wyszukania pracy w Internecie.