Skip to content

Co to są usługi sieciowe? Jakie rodzaje sieci istnieją i jakie są ich cechy?

10 de kwiecień de 2022

Czy możesz sobie wyobrazić, że w firmie była inna drukarka, sieć Wi-Fi lub usługa poczty e-mail dla każdego komputera? My też! Zakłada inwestycję kapitałową, która nie jest opłacalna dla żadnego sektora komercyjnego i mało opłacalna, jeśli chodzi o chęć udostępniania plików lub minimalizację czasu konfiguracji. Dlatego istnieją usługi sieciowe, jako forma generować realne rozwiązania tak, że produkt.

W ten sposób i pomimo tego, że nie są one nowym wynalazkiem, powstaje coraz więcej różnych usług, które dostosowują się do wszelkiego rodzaju potrzeb technicznych, domowych czy biznesowych. Więc jeśli słyszałeś gdzieś ten termin i nie rozumiesz, o co chodzi; Wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć zrozumieć usługi sieciowe… Z pewnością używasz wielu z nich, nie zdając sobie z tego sprawy!

Czym są usługi pomocnicze sieci szkieletowej?

To są głoska bezdźwięczna do których mogą uzyskać dostęp użytkownicy podłączeni do określonego rodzaju sieci; których celem jest udostępnianie informacji, oprogramowania, programów, plików lub uzyskiwanie innego rodzaju usług za pośrednictwem relacji „Klienci / Serwery”. Powyższe, poprzez instalację systemów chroniących prywatne informacje (firewall), tak aby nie były kompatybilne z innymi.

Innymi słowy, Usługi sieciowe, jak e-mail, niektóre narzędzia Google (na przykład Google Cloud), a nawet ogólnie Internet. W którym różni użytkownicy różnych urządzeń mogą uzyskać dostęp do opcji, które przechowują informacje lub pozwalają im komunikować się ze sobą bez narażania ich informacji.

Główne cechy i znaczenie usług sieciowych

Każda z nich, Znane również jako sieci komputerowe Mają one inny charakter pomiędzy komunikacją użytkownika z serwerem. Świadczy o tym fakt, że sieci takie jak WiFi są bezprzewodowe i pozwalają nam łączyć nasze urządzenia mobilne lub inne nawet służące jako router lub antena. Są one również generowane przez połączenie przewodowe między różnymi komputerami.

jakie sieci możemy znaleźć?

W ten sposób i chociaż nie dążą do jednego celu, to co ich charakteryzuje to: umiejętność łączenia się ze sobą; synchronizacja z różnymi użytkownikami; przesyłanie programów, plików lub zasobów; oraz ochrony danych osobowych jak w przypadku sieci VPN. Jeśli jednak, tak jak my, nie lubisz być ciekawym lub chcesz dowiedzieć się, jakiego rodzaju sieci potrzebujesz, to przedstawimy je szczegółowo wraz z ich charakterystyką.

1. LAN: Sieć lokalna

Jak sama nazwa wskazuje, są to sieci lokalne tworzone przez połączenie między różnymi komputerami przez niektóre przewody; albo na 2 komputery w domu, na 10 w jakimś biurze administracji, albo na 50 w dużej firmie. Oznacza to, że to, co nadaje mu nazwę i charakteryzuje go, to przewodowa synchronizacja między 2 lub więcej komputerami.

2. MAN: Metropolitan Area Network

Ten typ łączy różne sieci LAN, które znajdują się na znacznie większym obszarze geograficznym: Mogą to być gminy lub miasta za pośrednictwem systemu szerokopasmowego. Jego celem jest wykorzystanie zdalnej telekomunikacji, a tym samym optymalizacja prędkość nawigacji lub transmisja danych między dwoma odległymi miejscami.

2. WAN: Sieć rozległa.

Różnica w tej sieci jest zaznaczona odległością: stara się objąć Większy zasięg połączenia niż w poprzedniej sieci. Poszukuje więc tego samego celu optymalizacji komunikacji między wszystkimi urządzeniami; ale proponując znacznie bardziej globalny zasięg, który może obejmować od kraju do kontynentu.

3. PAN: Personal Area Network i VPN: Virtual Private Network.

Mówiąc o innych typach sieci, PAN jest jedną z najczęstszych; ponieważ chodzi o wymianę danych między urządzeniami z bardzo małej odległości, fakt, który jest osiągany dzięki usługom takim jak Bluetooth. A sieć VPN, za pośrednictwem sieci publicznej, użytkownik może zdalnie połączyć się z siecią z innego obszaru geograficznego i za darmo.

Tam jest trochę inne sieci, takie jak WLAN, czyli połączenie między komputerami, ale bezprzewodowo; oraz sieć CAN, która porusza się na pośrednim terytorium geograficznym między sieciami LAN i MAN.

dołącz do naszego kanału telegram