Skip to content

Co to jest phishing i jak mu zapobiegać | Chroń się przed phishingiem

23 de luty de 2021

Odkąd powstały komputery i pojawiła się globalna łączność za pośrednictwem Internetu, wciąż dochodzi do różnego rodzaju ataków na prywatność i bezpieczeństwo ludzi. Chodzi o to, że nie możesz być spokojny, jeśli nie mamy pewnych zabezpieczeń, które chronią nas przed podatnością na te ataki. Ale możesz być naprawdę pewien, dlatego zamierzamy wyjaśnić czym jest phishing i jak mu zapobiegać, chronić się przed phishingiem.

Ale co to jest phishing, to nic innego jak plik metoda ataku cybernetycznego, który jest zwykle używany do oszukiwania użytkowników. Ma to zdecydowany cel, aby oszukani ludzie podali swoje dane e-mailowe lub dane z kont bankowych, kart kredytowych, haseł. Itp.

Ale jak ci cyberprzestępcy to robią? Ich modus operandi jest bardzo zróżnicowany, ale najczęściej używają wysyłania im e-maili. Odbywa się to ze strony internetowej, która jest całkowicie fałszywa i w jakiś sposób sprawia, że ​​użytkownik uważa, że ​​znajduje się w bezpiecznej witrynie.

Co to jest phishing i jak mu zapobiegać

Istnieje również bardzo powszechna metoda stosowana przez tych oszustów, polegająca na wysyłaniu wiadomości e-mail, które rzekomo są wysyłane przez Twój bank. Przestępcy ci podszywają się pod pracowników Twojego banku i proszą o informacje, o które zwykle nie powinni prosić. Wiele osób o tym nie wie i podają im wszystkie te dane

Kiedy użytkownik może zareagować, jest już za późno Ofiara phishingu a ich konta bankowe są całkowicie opróżnione. Dlatego należy za wszelką cenę unikać dostarczania wrażliwych informacji w ten sposób. A jeszcze mniej, jeśli powiedzą ci, że są przedstawicielami banków, ponieważ te instytucje zwykle tego nie robią.

Zwykle nie wysyłają też linku, abyś mógł rozwiązać każdy problem, który według nich powstał, czy to próba rabunku, próby przelewu bankowego itp. Ważne jest, abyś wiedział, że ci ludzie zawsze sprawią, że pomyślisz, że to oni są dobrzy i że chronią cię przed jakimś przestępstwem.

Jak nie stać się ofiarą phishingu

Abyś nie był jednym z Ofiary phishingu, Musisz brać pod uwagę pewne prognozy i zwracać uwagę na te drobne szczegóły, które mają duże znaczenie. Przede wszystkim musisz rozpoznać możliwe złośliwe wiadomości e-mail, które próbują uzyskać cenne informacje o twoich kontach i kartach.

Musisz dowiedzieć się, że nigdy nie będziesz klikać linków, które rzekomo przesłał Ci bank, z jakiegokolwiek powodu, nie mają takiego nawyku. Powinieneś także unikać otwierania załączonych dokumentów, o które nigdy nie prosiłeś. Zawsze sprawdzaj adres URL witryny, może to być niebezpieczna witryna.

Unikaj także tych e-maili, w których proszą Cię o aktualizację haseł, użytkowników, danych o Twoim profilu. Kolejna czynność, którą musisz wykonać aby nie paść ofiarą phishingu to aktualizacja i ochrona Twojego programu antywirusowego i przeglądarki. Pozwoli to znacznie uniknąć bycia ofiarą złośliwego oprogramowania i utrudni zadanie przestępcom.

Pamiętaj też, że Wyłudzanie informacji Może zaatakować cię w dowolnym języku i jest to sprytna metoda stosowana przez oszustów. I ukrywa się za e-mailami napisanymi w innym języku. Gdy zobaczysz tego typu wiadomości e-mail, odrzuć je natychmiast, jest bardzo prawdopodobne, że będą próbowały Cię oszukać.

zajmij się podejrzanymi ludźmi

Zawsze pamiętaj, że nie tylko poprzez e-maile możesz być ofiarą Wyłudzanie informacjiMają również tendencję do atakowania za pośrednictwem różnych sieci społecznościowych.

W ten sam sposób starają się zażądać danych i informacji, których nie powinni tego robić w ten sposób. Dlatego też musisz być bardzo ostrożny i ostrożny, jeśli chodzi o informacje, które przekazujesz w ten sposób.

Mamy nadzieję, że te zalecenia pomogą Ci nie stać się kolejną ofiarą tych cyberataków. Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się trochę więcej czym jest phishing i jak mu zapobiegać, chronić się przed phishingiem.

dołącz do naszego kanału telegram