Wiedza o tym, jak zarządzać pieniędzmi osobistymi, jest zwykle wyzwaniem, a więcej, gdy chcesz zaoszczędzić określoną kwotę pieniędzy, aby coś kupić lub kupić. Łatwym sposobem na zaoszczędzenie jest skonfigurowanie miesięcznego planu oszczędnościowego. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, czytaj dalej Co to jest, do czego służy i jak zrobić miesięczny, krótko-, średnio- lub długoterminowy plan oszczędzania?
Co to jest miesięczny plan oszczędnościowy i do czego służy?
Można powiedzieć, że plan oszczędnościowy polega na budowaniu ugruntowanego planu oszczędności, który umożliwia zamawianie i bardziej formalną realizację nawyk oszczędzania.
Ustalana jest dokładna kwota, która będzie oszczędzana i gromadzona co miesiąc lub okresowo, i która nie zostanie dotknięta, dopóki nie zostaną zebrane wszystkie pieniądze zaoszczędzone na określony cel. Miesięczny plan oszczędzania na to pozwala ustanowić znacznie bardziej rygorystyczne oszczędności, ponieważ znacznie lepiej jest ustalić kwoty, które będą oszczędzane co miesiąc, niż wybierać kwoty losowo.
Więc miesięczny plan oszczędnościowy Wykracza poza odkładanie niewielkiej kwoty każdego miesiąca, oznacza odkładanie dokładnych kwot, które należy okresowo oszczędzać, oraz celu, na jaki oszczędzasz.
Jak zrobić miesięczny, krótko-, średnio- lub długoterminowy plan oszczędnościowy?
Krótkoterminowe
Definiowane jako krótkoterminowe, gdy aspiracja osiągnąć cel w ciągu jednego roku lub krócejczyli wszystko, od zakupu samochodu po opłacenie studiów, ślubu czy wakacji. W takim przypadku powinieneś pomyśleć o bezpiecznym lokowaniu swoich pieniędzy bez ryzyka ich utraty, ponieważ szybko je wykorzystasz.
Unikaj jak najwięcej wpadki i nieprzewidziane, ponieważ mogą wpłynąć, a nawet uniemożliwić osiągnięcie założonego celu oszczędnościowego. Przykładem celu krótkoterminowego może być zaoszczędzenie pewnej kwoty pieniędzy w tym roku, na przykład 2000 USD, więc aby osiągnąć ten cel, musisz najpierw zacząć obliczać, ile musisz zaoszczędzić od początku roku do końca roku, aby osiągnąć założony cel.
W krótkoterminowym miesięcznym planie oszczędnościowym technika budżetowania co jest bardzo zorganizowane, ponieważ pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest ocena finansów, w której obliczasz swój dochód netto, czyli dochód pomniejszony o wydatki.
Następnie oceń swoje miesięczne wydatki, oddzielając je według kategorii i ostatecznie przechwytuj wszystkie dane w uporządkowany sposób w bazie danych, takiej jak na przykład Excel, aby zapisać to, co jest konieczne.
Średnioterminowy
To są cele oszczędnościowe Przewidziane są na okres od 1 do 4 lat, a przykładem może być zaoszczędzenie większej sumy pieniędzy na ślub, żeby wymienić konkretny przykład.
Więc w tej sytuacji konieczne jest wykonanie pliku obliczenie, ile pieniędzy będziesz musiał odkładać rocznie. Następnie musisz określić kwotę, którą będziesz odkładać co miesiąc i sprawdzić, czy możesz pobrać pieniądze z zysków, aby osiągnąć swój cel i ile możesz mieć. W tego typu planie oszczędnościowym bardzo przydatna jest również technika budżetowania, która pozwala wszystko uporządkować i łatwiej osiągnąć cel.
Długoterminowy
Ten rodzaj planu oszczędnościowego zwykle opiera się na oszczędzaniu pieniędzy, które wykorzystasz na starość, po przejściu na emeryturę lub na emeryturze. W rzeczywistości w wielu firmach i krajach obowiązują przepisy, które wymagają od pracowników otworzyć fundusz w banku i gromadzić odsetki na przyszłość.
Nawet jeśli jesteś już w banku z jednym z tych planów to powinieneś sprawdzić, czy oprocentowanie jest wystarczające, w przeciwnym razie dobrze byłoby rozważyć przejście do innego banku, oprócz stworzenia własnego plan oszczędnościowyOdkąd otrzymanie planu emerytalnego jest jednym z najlepszych sposobów inwestowania posiadanych pieniędzy.
Dla tego, musisz usiąść, aby zdecydować, kiedy przejdziesz na emeryturęNastępnie obliczasz, ile lat będziesz potrzebować na utrzymanie, a następnie przygotowujesz budżet iw ten sam sposób co miesiąc odkładasz pieniądze, aby mieć stabilną przyszłość, jako część swoich długoterminowych celów.