Skip to content

Co oznacza termin spłaty pożyczki na pojazd?

29 de styczeń de 2021

Zakup samochodu jest jeden z celów, które wszyscy sobie postawiliśmy w którymś momencie naszego życia. W tym celu zazwyczaj zwracamy się o pożyczkę; Najpierw jednak musimy dowiedzieć się, jakie znaczenie ma data wygaśnięcia kredytu samochodowego.

Jak ubiegać się o pożyczkę na samochód?

Możemy napisać list z prośbą o pożyczkę w banku, spółdzielczej kasy pożyczkowej, sprzedawcy samochodów lub pożyczkodawcy; ale w większości przypadków będziemy musieli spełnić szereg wymagań i dokumentację, którą musimy przedstawić.

Pierwszym wymaganiem jest ukończenie 18 lat, posiadanie kopii dokumentu tożsamości, zapis Twojej obecnej pracy, kserokopia ostatnich 3 dochodów z listy płac i najnowszy rachunek zysków i strat.

Ty też musisz być z listy przestępstw aw niektórych przypadkach dokument uzasadniający aktywa, które obecnie posiadasz, jako gwarancję hipoteczną. Jeśli pożyczka pochodzi z banku, możesz zostać poproszony o skierowanie swojej listy płac lub ubezpieczenie pojazdu.

W takim przypadku warto również wiedzieć, jak krok po kroku napisać osobiste odniesienie w programie Word; tak jak jest to zwykle bardzo powtarzająca się dokumentacja wśród wymagań, aby otrzymać pożyczkę.

Jakie są rodzaje pożyczek na zakup pojazdu?

Istnieje kilka rodzajów pożyczek, które różnią się w zależności od kwoty, częstotliwości i odsetek zawartych w każdej racie. Aby zrozumieć ich różnice, możemy je sklasyfikować w następujący sposób:

  • Elastyczne płatności: Są to pożyczki, które zaczynają się od małych rat, które następnie rosną w miarę upływu czasu.
  • Ze stałym oprocentowaniem: Ten typ utrzymuje ten sam procent odsetek, od początku do końca pożyczki.
  • Zmienne zainteresowanie: W takim przypadku oprocentowanie podlega korekcie przez cały okres kredytowania, w zależności od zmian na rynku.
  • Z prowizją otwarcia: W tym trybie prowizja jest pobierana z góry, która jest potrącana bezpośrednio z pożyczonych pieniędzy w celu sformalizowania pożyczki.
  • Prowizja za całkowite anulowanie: Jest to pożyczka podobna do poprzedniej, ale prowizja pochodzi z dodatkowej dopłaty, którą musi zapłacić klient.

Różnorodność ofert nas do tego zmusza zbadaj najlepsze opcje. Na przykład w Hiszpanii banki takie jak Targobank, ING Direct, Bankinter, Abanca i Liberbank; Zwykle obsługują odsetki od 3,95% do 5,5%, prowizja za otwarcie od 0 do 1,5%, przy kwotach od 50 000 do 90 000 euro.

Co oznacza termin spłaty kredytu samochodowego?

Termin spłaty kredytu samochodowego to koniec okresu kredytowania. Co oznacza, że ​​kiedy nadejdzie ten moment musieliśmy spłacić cały dług mamy z pożyczkodawcą.

Od daty ważności i po zapłaceniu ostatniej raty jesteś właścicielem pojazdu. Ale jeśli się spóźnisz będziesz musiał zapłacić wszystkie pozostałe pieniądze oczekujących kontyngentów; W ten sposób unikniesz problemów z przejęciem nieruchomości i będziesz mieć złą historię kredytową.

dostarczenie kluczyków do pojazdu zakupionego na kredyt

W takim przypadku będziesz musiał zwiększyć swoje dochody z dodatkową działalnością gospodarczą, którą możesz wykonywać w niepełnym wymiarze godzin. Na przykład rejestracja w Uber jako partner kierowcy, aby uzyskać dodatkowe pieniądze.

Jest również zalecane śledź wszystkie swoje płatności; w tym celu możesz utworzyć semafor wskaźnikowy w programie Excel z datami. W ten sposób z kilkudniowym wyprzedzeniem będziesz wiedział, kiedy będziesz musiał zapłacić kolejną ratę.

Inne opcje to zakończyć pożyczkę przed jej terminemlub zażądać przedłużenia terminu ważności; W pierwszym przypadku pozostałe pieniądze należy wpłacić wraz z należnymi odsetkami, aw drugim negocjacje bezpośrednio z pożyczkodawcą.

Podsumowując, planowanie i organizacja to kluczowe elementy za każdy rodzaj pożyczki, o którą prosisz na zakup pojazdu lub innego towaru. Mamy nadzieję, że te informacje są przydatne, aby bezproblemowo dotrzeć do daty ważności.

dołącz do naszego kanału telegram