Skip to content

Co obejmuje polisa ubezpieczenia najmu w przypadku najmu lub najmu mieszkania dla osób fizycznych?

1 de luty de 2021

Myślisz o wynajęciu domu? Cóż, choć wielu musi to zrobić, to też boi się tego zrobić, bo wynajęcie domu czy mieszkania niesie ze sobą ryzyko, że najemca nie zapłaci czynszu właścicielowi. W tym artykule chcemy Ci wyjaśnić czym jest polisa ubezpieczenia najmu i co obejmuje w przypadku wynajmu lub wynajmu domu dla osób fizycznych.

Co to jest ubezpieczenie najmu?

Polisa ta została zaprojektowana tak, aby właściciele domów mogli go wynająć ze spokojem, że jeśli najemca nie zapłaci czynszu lub jeśli dom jest źle traktowany, firma ubezpieczeniowa zapłaci właścicielowi kwotę, która rekompensuje ten brak płatności. A dla tych, którzy planują zainwestować w mieszkania na wynajem, posiadanie dobrych informacji na temat zakresu ochrony jest niezbędne, aby zminimalizować ryzyko strat.

Co obejmuje ubezpieczenie najmu w przypadku wynajmu lub wynajmu mieszkania dla osób fizycznych?

Poza tym w zasadzie pokrycie niepłacenia miesięcznych płatności, firmy ubezpieczeniowe opracowały takie polisy zapewnia pokrycie porad prawnych w przypadku problemów prawnych między właścicielem a najemcą. Jeśli chodzi o zasięg porady prawnej, firmy mogą zaoferować kilka rozwiązań, a mianowicie:

  • Pokrycie kosztów postępowania sądowego: Mogą one zostać pokryte w całości lub w części i mogą obejmować na przykład honoraria prawników, koszty procesu, honoraria ekspertów lub odszkodowania.
  • Jeśli potrzebujesz porady prawnej przez telefon, oni również ją załatwili.
  • Jeśli najemca naruszy umowę i na przykład wynajmie pokój, nawet jeśli umowa tego zabrania, istnieją zasady, które obejmują roszczenia z tytułu naruszenia umowy.
  • Istnieje również ochrona prawna w celu ochrony praw właściciela domu w społeczności sąsiadów, w której znajduje się dom.

przekazanie kluczy do domu

W każdej umowie najmu zastrzega się, że właściciel domu, oferując go do wynajęcia, musi oddać go w dobre warunki do zamieszkania, a najemcę zobowiązuje się utrzymywać go w dobrym stanie i dokonywać niezbędnych napraw związanych z użytkowaniem. robi obudowy.

Jeśli najemca wyrządzi Ci szkodę lub trzeba pilnie naprawić, dobre ubezpieczenie wynajmu pokryje to, ponieważ oferuje usługi profesjonalistów, takich jak hydraulicy, elektrycy lub inni i wymagane. Jest również dobry do czasu uzgodnienia z firmą ubezpieczeniową ochrona do szkód spowodowanych zdarzeniami natury.

Inne kwestie związane z ubezpieczeniem wynajmu

Ubezpieczenie najmu może wykupić właściciel domu lub najemcaale zawsze jest ustalone, że rachunek tego, kto otrzymuje korzyści ekonomiczne, jest rachunkiem właściciela domu.

Jeśli to najemca zatrudnia, firma ubezpieczenie przeprowadza analizę i weryfikuje, kim jest najemca dotyczące Twojej zdolności kredytowej. Dzięki temu możesz spokojnie sprawdzić, czy dana osoba jest godna zaufania i zawarła umowę z polisą. Jeśli ubezpieczyciel go odrzuci, oznacza to, że wynajmowanie domu nie jest wygodne.

W Hiszpanii możesz mieć jeszcze jedną przewagę wykup polisę tego typu: że możesz je odliczyć przy sporządzaniu rachunku zysków i strat. Na koniec chcemy Ci powiedzieć, że ważne jest, abyś dobrze doradził i przeczytał drobny druk, aby wszystkie warunki były jasne.

mieszkanie jest oferowane do wynajęcia

W każdym razie przed rozpoczęciem wynajmu zalecamy poradę zarządcy nieruchomości, a jakie funkcje pełni zarządca nieruchomości możesz zobaczyć na tym portalu internetowym.

Teraz, jeśli jesteś osobą, która szuka sposobu na wynajęcie domu, zalecamy zapoznanie się z tym, jak wynająć dom na Airbnb, ponieważ służy to jako punkt odniesienia dla ubezpieczycieli. Ponieważ chcielibyśmy Ci pomóc, jeśli ten artykuł był dla Ciebie przydatny, chcielibyśmy, abyś wyraził swoją opinię.

dołącz do naszego kanału telegram