Skip to content

Jak przywrócić profile Mozilla Thunderbird z kopii zapasowej

26 de luty de 2021

Wiele osób rozważa aplikacje lub sieci społecznościowe jako narzędzia do komunikacji lub rozrywki, w których mogą wyrażać swoje opinie z innymi ludźmi, niezależnie od ich potrzeb lub zainteresowań, a także jako środki, dzięki którym mogą ujawnić swoje firmy i jednocześnie chronić informacje.

Innym sposobem, którego ludzie używają do wysyłania i otrzymywania informacji, czy to w celach osobistych, czy biznesowych, są e-maile. A jeśli masz ważne informacje, konieczne jest zapisanie lub wykonanie kopii zapasowej folderów poczty w Mozilla Thunderbird.

E-mail to narzędzie, które umożliwia wymianę informacji i wiadomości między innymi drogą elektroniczną, wiadomości tekstowe, dokumenty, wideo, obrazy, audio.

Podobnie jak w sieciach społecznościowych masz profil, aby osoby, które go odwiedzają, wiedziały, że to Ty, tak e-maile również go mają.

W tym przypadku profil poczty e-mail zawiera informacje lub plik danych, aby wiedzieć, gdzie przechowywane są informacje z wiadomości e-mail lub kont e-mail.

ZA profil e-mail Składa się z kont e-mail, plików danych i informacji o miejscu przechowywania wiadomości e-mail. Można jednak zobaczyć i wiedzieć, kto wysyła wiadomość e-mail w Mozilla Thunderbird

Istnieją aplikacje stworzone w tym celu do tworzenia profili do zapisywania informacji e-mail, w tym Mozilla Thunderbird.

Co to jest Mozilla Thunderbird?

Mozilla Thunderbird to aplikacja umożliwiająca zarządzanie pocztą. Można również powiedzieć, że jest to usługa oferowana przez fundację Mozilli, która jest twórcy Mozilla Firefox; Wprowadzili go na rynek w 2004 roku wraz z pierwszą wersją.

Wiele osób woli tę aplikację, ponieważ jest to oprogramowanie typu open source, co umożliwia jej modyfikację, ulepszenie kodu w celu jej lepszej ewolucji. z tego powodu wiele osób decyduje się na zmianę lub zaimportowanie moich kontaktów z Gmaila do Mozilla Thunderbird.

Jest to łatwa w obsłudze, szybka i wydajna aplikacja, którą można pobrać za darmo, a ponadto masz możliwość jej dostosowania i pracy z nią na wielu platformach.

Mozilla Thunderbird zawiera czytnik Rss, klasyfikuje wiadomości według historii wyszukiwania, filtrów poczty, zakładek, które pozwalają na ich odczytanie, przechowuje e-maile HTML, tagi z wiadomościami, wiadomości, skórki i rozszerzenia, kody PGP, a także zawiera własny moduł sprawdzania pisowni.

W przypadku Mozilla Thunderbird Twoje bezpieczeństwo jest bardzo ważne, ponieważ ma lokalizację spamu, ochronę przed oszustwami i ciągłe aktualizacje, które pozwalają dostosować go w dowolnym momencie.

Mozilla Thunderbird umożliwia zapisywanie informacji, haseł w zestawie plików z nazwą profilu, który jest odpowiedzialny za osobne umieszczenie dostępnych plików. Jeśli zapomnisz hasła, możesz zmienić hasło do mojego konta Mozilla Thunderbird

Celem tego profilu jest przechowywanie wiadomości e-mail i zmian na koncie. Pliki dostępne w profilu są również oddzielone od plików Thunderbirda, ponieważ gdybyś musiał odinstalować tę aplikację, wiadomości nie zostały utracone.

W tamtym czasie wykonujesz instalację Mozilla Thunderbird Twój profil jest domyślnie tworzony od razu i będzie aktywowany za każdym razem, gdy użyjesz go automatycznie.

Jak przywrócić profile Mozilla Thunderbird z kopii zapasowej?

Logo Mozilla Thunderbird na czarnym tle

Aby przywrócić profile Mozilla Thunderbird z kopii zapasowej, należy wykonać kilka czynności; Pokażę ci poniżej:

Krok 1

Jeśli okaże się, że nazwa folderu Twojego profilu, który chcesz zresetować, przejdź do „Thunderbird” i zamknij go, a następnie przejdź do jego „Menedżera profili”, aby móc utworzyć nowy w dowolnym miejscu i zamknąć go.

Krok 2

Znajdź folder swojego profilu, który znajduje się w ’Utworzyć kopię zapasową’na dysku USB lub dysku twardym, a następnie otwórz go.

Krok 3

Zawartość lub plik znajdujący się w folderze profilu znajdującym się w kopii zapasowej, znajdź go i skopiuj.

Krok 4

Po znalezieniu nowego folderu profilu zamknij „Mozilla Thunderbird” a następnie skopiuj plik lub zawartość folderu profilu w „Kopii zapasowej” do nowego i zastąp dostępne pliki o tej samej nazwie.

Krok 5

Po wykonaniu tych czynności zamknij „Mozilla Thunderbird” i od razu przejdź do przenoszenia profilu. Jeśli okaże się, że nie zauważyłeś i mają taką samą nazwę, zmień folder profilu na folder bezpieczeństwa i ponownie uruchom Thunderbirda.