Skip to content

Jak deprecjacja waluty wpływa na eksport i import

12 de marzec de 2021

Każdy kraj lub grupa krajów (na przykład Unia Europejska) ma walutę, która z powodu różnych czynników ma wartość, która może stale się zmienia lub pozostaje stabilny na określony czas. Zjawisko to ma bardzo istotne konsekwencje na rynkach komercyjnych, ponieważ eksport i import produktów nie są wyłączone z wymienionego czynnika.

Wahania wartości określonej waluty nieuchronnie powodują wzrost lub spadek cen. Każdy organ monetarny każdego kraju na świecie ma politykę dostosowaną do przypadków, takich jak wartość jego walut. Porozmawiamy w tym artykule o handel wzloty i upadki i jak to wpływa na eksport i import produktów na arenie międzynarodowej.

Jak to wpływa na wartość walut?

Pierwszym zjawiskiem, które występuje, gdy wartość waluty ulega wahaniom, jest spadek lub wzrost ceny produktów. Jeśli ceny produktu spadną w kraju w wyniku dewaluacji, w konsekwencji wzrost eksportu.

Dzieje się tak głównie dlatego, że każdy kupujący szuka domeny najlepsze ceny na rynku; Z tego powodu szukają sposobu na pozyskanie większej liczby klientów i zainwestowanie w tego, który najbardziej im odpowiada.

Władcy danego kraju mogą być czynnikiem determinującym wartość eksportu produktu, spadki lub wzrosty są ich decyzjami w szerokim zakresie, wyraźnie opartymi na badaniach przeprowadzonych w celu określenia najlepszego sposobu sprzedaży danego produktu.

Jeśli chodzi o nierównowagę w bilansie handlowym, rynek wewnętrzny, tracąc siłę nabywczą w porównaniu z rynkiem zewnętrznym, powoduje wzrost cen, pozostawiając w rezultacie zjawisko inflacji.

Wymiany walut zostały użyte jako instrumenty regulacji rynku. Dzięki globalizacji, w jakiej znajduje się świat, następuje nieuchronna redukcja ceł, opodatkowana umowy o wolnym handlu między krajami a ponadto wprowadzanie produktów.

Skąd mam wiedzieć, do którego kraju warto eksportować lub importować?

Aby zinternalizować i zrozumieć, który kraj może mieć pozytywny wpływ na import i eksport, możemy zacząć od wskaźnika parytetu siły nabywczej. Jest to koncepcja, która zasadniczo rzetelnie odzwierciedla, czy waluta jest zawyżona, czy też, z drugiej strony, niedowartościowana. Można to łatwo zrobić, porównując ceny ten sam produkt w więcej niż jednym kraju.

Niektóre narody mają tendencję do przyłączania się do dewaluacji waluty, przez co osłabia się ona, a co za tym idzie, zyskuje pewien rodzaj konkurencyjności na rynku międzynarodowym ze względu na jej ceny. Ta łódź jest zwykle używana, gdy gospodarka jest w stanie przeciąganie lub cofanie się.

Kiedy jedna waluta jest doceniana, przynosi zysk w stosunku do innych. Każdy kupujący będzie musiał zapłacić wysoką stawkę, aby otrzymać przedmioty we wzmocnionej walucie. Ten wskaźnik odnosi się do gospodarki nie jest uzależniony od handlu.

ameryka dolara

Gospodarka jest bardziej kwestią popytu i podaży, ponieważ do tej pory żaden kraj nie był uważany za samowystarczalny, ponieważ każdy z nich ma nadwyżkę zasobów, ale z drugiej strony ponosi porażkę lub niedostateczność innych. Czynnik ten doprowadził do powstania pliku rynek towarów i usług wykorzystanie rynku zagranicznego jako medium.

Obecnie walutą, która funkcjonuje jako światowy punkt odniesienia, jest niewątpliwie dolar amerykański. Jest prawie jak każdy towar na świecie: jeśli brakuje dolara, jego wartość nieuchronnie rośnie, i to samo w drugą stronę.

Zakończenie tematu

Stosowana tendencja do aprecjacji lub deprecjacji pieniądza narodowego, wpływająca na jego wartość, ma również bezpośredni wpływ na import i eksport na całym świecie. Wahania waluty spowodują, że produkt będzie droższy lub tańszy na rynku zagranicznym. Silna waluta Powoduje to osłabienie handlu z innymi krajami ze względu na kwestię konkurencyjności.

Kupujący zawsze zdają sobie sprawę z najlepszych cen na rynku, tworząc zjawisko, które wpływa na słabsze waluty i pomaga im wywierać większy wpływ. Mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny.

dołącz do naszego kanału telegram