Skip to content

Który jest lepszy Skype czy WhatsApp? – Wszystkie różnice

28 de styczeń de 2021

Dzisiaj przeprowadzimy analizę, aby się tego dowiedzieć Który jest lepszy Skype czy WhatsApp? Obie aplikacje do przesyłania wiadomości są dość popularne, ale mają funkcje, które chociaż są podobne, mogą się pod pewnymi względami różnić.

Dokładnie przeanalizujemy każdy z plików najważniejsze cechy z tych dwóch, aby na końcu tego artykułu zdecydować się na jedną z nich, a może obie.

Skype vs WhatsApp, który jest lepszy?

Jeśli chodzi o wiadomości tekstowe i multimedialne, nie można dodawać zbyt wiele żadnej aplikacji, ponieważ na koniec dnia jest tak samo. W takim przypadku żadna aplikacja, która stwarza problemy dla czegoś tak podstawowego, nie powinna nawet pojawiać się na liście do rozważenia.

Z tego powodu ta sekcja nie jest tą, którą będziemy analizować, ponieważ obie aplikacje są w pełni zgodne pod względem łatwości wysyłać wiadomości tekstowe, pliki audio i multimedialne.

Ale coś, co możemy przeanalizować, to kwestia rozmów wideo. Nie możemy temu zaprzeczyć Skype zdecydowanie pokonuje WhatsApp. Ta ostatnia umożliwia rozmowy wideo nawet z czterema osobami, podczas gdy Skype może prowadzić do 50, chociaż szczegół jest taki, że z tych 50 tylko 10 może korzystać z wideo, reszta będzie komunikować się za pomocą dźwięku.

Jeśli chodzi o jakość obrazu rozmów wideo, Skype jest królem, ponieważ do ich prowadzenia wykorzystuje własny kodek. Prowadzenie rozmowy wideo na Skype ze stabilnym połączeniem gwarantuje nienaganną jakość obrazu.

WhatsApp to więcej niż cokolwiek innego do szybkich rozmów ze znajomymi, ponieważ jego jakość jest dość ograniczona do urządzeń mobilnych. Idea aplikacji polega na tym, aby zużywać jak najmniej energii i aby była szybka, aby można ją było używać z każdym rodzajem połączenia.

telefon z sieci społecznościowych

Zalety i wady Skype i WhatsApp

To samo dotyczy dźwięku w obu aplikacjach. Skype ma HD Voice gdzie dźwięk jest słyszalny wyraźnie i wyraźnie przez cały czas. Zamiast tego najpopularniejsza aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych stara się maksymalnie skompresować dźwięk wszystkich połączeń. Nie możemy zaprzeczyć, że jakość dźwięku jest nadal dość dobra, ale nie porównuje się z Skype.

Może punkt, który ma negatywny wpływ Skype polega na tym, że nie jest tak prosty w obsłudze jak WhatsApp. Nie możemy zaprzeczyć, że aplikacja należąca do Facebooka oferuje nam wszystkie opcje z łatwym dostępem. Znamy je też zbyt dobrze dzięki popularności tego.

W Skype jest inaczej sama aplikacja jest o wiele bardziej złożona pod wieloma względami. Zapewnia jakość, ale jednocześnie jest nieco bardziej skomplikowane w użyciu zarówno w wersji na komputery stacjonarne, jak iw samej aplikacji.

Jednak nie potrzebujesz samouczka, aby korzystać ze Skype. Podczas gdy niektóre opcje mogą być nieco mylące przy niewielkim użyciu, możesz szybko przyspieszyć działanie aplikacji Microsoft.

W kilku słowach i spróbuj podsumować nieco to, co zostało powiedziane powyżej. WhatsApp to idealna aplikacja do szybkiego i łatwego komunikowania się każdego dnia. Podczas gdy Skype jest częściej używany w środowisku pracy lub do wykonywania połączeń, gdzie konieczne jest utrzymanie dobrej jakości obrazu i dźwięku.

Niezależnie od tego, czy są to zaproszenia do pracy, czy te, które uczą się przez internet. Skype to najlepsza alternatywa, wersja desktopowa jest bardzo rozbudowana dzięki ilości lat w nią zainwestowanych. Są to więc dwie podobne aplikacje, ale z pewnymi zauważalnymi różnicami. Każdy z nich jest idealny na różne sytuacje.

Inną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że WhatsApp jest znacznie bardziej popularny i mając zaplanowaną liczbę znajomych, możesz się z nimi komunikować. Wiele osób nie ma Skype, a tym bardziej konta Microsoft.

Pod koniec dnia Który jest lepszy Skype czy WhatsApp? Wszystko będzie zależeć od tego, do czego potrzebujesz aplikacji. Podobnie najlepiej byłoby mieć zainstalowane oba.

dołącz do naszego kanału telegram