Skip to content

Jak zsynchronizować komputer i telefon komórkowy, aby jednocześnie udostępniać treści?

4 de luty de 2022

Dzięki technologii jesteśmy zawsze w stałym kontakcie ze wszystkim, z tego powodu potrzebujemy udostępniać dane, zdjęcia, programy i inne pliki, które mogliśmy przechowywać na naszym telefonie komórkowym lub komputerze. Aby móc wykonać to zadanie, musimy mieć Mobile zsynchronizowany z komputerem, w przeciwnym razie nie byłoby to możliwe, przy tej okazji zobaczymy, jak przesłać pliki z Androida na komputer.

Istnieją metody, które możemy uznać za oczywiste, aby połączyć i zsynchronizować telefon komórkowy z komputerem za pomocą kabli. Ale to jest w tym artykule zobaczymy, na czym polega ta zdalna synchronizacja, co możemy zrobić, aby połączyć się w inny sposób i mieć dostęp, gdziekolwiek jesteśmy, do wszystkich danych; W tej chwili możemy skorzystać z tej synchronizacji poprzez dedykowane do tego aplikacje, ale najpierw zobaczmy, co to jest.

Co jest wymagane do synchronizacji telefonu komórkowego z komputerem?

Aby telefon komórkowy był zsynchronizowany z komputerem, musimy mieć dostęp do pewnych mechanizmów i usług, mówimy o korzystaniu z chmury, dzięki temu proces ten jest zawsze dostępny, ponieważ to zdalny pulpit Chrome, Dysk Google, z Dropbox i Microsoft Remote Desktop. Jeśli chodzi o wymagania, opcje te są bardziej bezpośrednie i przydatne niż użycie kabla do transmisji danych.

po prostu musimy mieć te programy dodane do telefonu komórkowego i komputera, do każdego z urządzeń wprowadzimy dane naszego konta, w ten sposób zostaną one połączone. Da nam to dostęp do naszych danych z dowolnego miejsca, w którym się znajdujemy, a każdy z nich wymaga konfiguracji.

Jak skonfigurować zdalny pulpit Chrome?

Aby wykonać tę synchronizację, korzystając z metody, którą Chrome oferuje nam ze zdalnym pulpitem, Aby przenieść pliki między Chrome a Androidem, musimy wykonać procedurę, aby to osiągnąć, najpierw otwieramy Google Chrome, w pasku adresu kopiujemy „remotedesktop.google.com/Access” Następnie pobieramy „Zdalny dostęp”, pojawi się nowe okno i klikamy „dodaj do Chrome”, aby zainstalować rozszerzenie, teraz pojawia się ostrzeżenie, że Chrome będzie miał dostęp do wszystkiego i akceptujemy to.

synchronizuj telefon komórkowy z komputerem za pomocą zdalnego pulpitu Google

Pojawi się opcja pobrania pliku wykonywalnego, klikamy „zaakceptuj i zainstaluj”, a następnie pojawi się okno nadajemy nazwę komputerowi, a następnie generujemy PIN, aby mieć do niego dostęp. A żeby uzyskać do tego dostęp udajemy się pod adres, na który pobraliśmy plik z telefonu komórkowego i pojawi się nazwa komputera, do którego musimy wpisać pin, w tym celu musimy mieć wpisane konto Google na obu urządzeniach

Jak zsynchronizować Microsoft Remote Desktop na telefonie komórkowym?

W przypadku, gdy musisz uzyskać zdalny dostęp do swojego komputera z systemu Windows, mamy możliwość wykonania tego zadania za pośrednictwem systemu operacyjnego i może się zdarzyć, że komputer nie rozpozna telefonu komórkowego w systemie Windows. W ten sposób możemy umożliwić synchronizację. Najpierw wchodzimy Start> Panel sterowania> System i zabezpieczenia> Zezwól na zdalny dostęp.

Tutaj otworzy się okno, przechodzimy do zakładki „Zdalny” w sekcji „Pulpit zdalny”, aktywujemy pole „Zezwalaj na połączenia zdalne na tym komputerze”, a następnie klikamy „Zastosuj i zaakceptuj”. Aby to wprowadzić musimy znać adres IP, Na komórkę pobieramy aplikację Microsoft Remote Desktop ze Sklepu Play, po uruchomieniu wpisujemy IP komputera i będziemy mieć do niego zdalny dostęp.

Z jakimi innymi aplikacjami można synchronizować komputer i telefon komórkowy?

Aby mieć zdalny dostęp za pośrednictwem naszego telefonu komórkowego do komputera, możemy użyć do tego celu różnych bardzo przydatnych programów, w tym zakresie idea jest taka sama, aby skonfigurować i mieć nazwę dostępu i utworzyć pin, wśród programów, które mamy TeamViewer, AnyDesk i SupRemozawsze są to dobre opcje dostępu do komputera.

Jeśli chodzi o Program TeamViewer+ Posiada intuicyjny interfejs, który jest bardzo łatwy w użyciu, ma wersję darmową i Premium, jest wysoce zalecany i używany przez dużą liczbę osób, które oferują zdalną pomoc w różnych sprawach.

komputery do zdalnego sterowania

Jakie wady występują podczas korzystania ze zdalnego dostępu z komputera na telefonie komórkowym?

Jeśli chodzi o wady między nawiązaniem połączenia między telefonem komórkowym a komputerem, mogą wystąpić problemy, jeśli urządzenia nie są odpowiednio skonfigurowane. Generalnie cierpisz z powodu LAG i przerw w połączeniach; ze względu na rozbieżność między urządzeniami, dlatego jest wskazane, aby przeprowadzić tę interakcję pilotów zdalnego sterowania między komputerami.

dołącz do naszego kanału telegram