Skip to content

Jak korzystać ze Skype’a online bez pobierania lub instalowania czegokolwiek

3 de luty de 2021

Wtedy zobaczymy jak używać Skype’a online bez pobierania lub instalowania czegokolwiek. Skype to jedna z najczęściej używanych aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych, szczególnie w miejscu pracy i jeśli chodzi o naukę na odległość.

Dlatego ważne jest, aby mieć konto w tej potężnej aplikacji, o której już wcześniej mówiliśmy. Posiada wysokiej jakości usługi, z rozmowami i rozmowami wideo w jakości HD zarówno w obrazie, jak i dźwięku pod tym względem znacznie przewyższa konkurencję.

Generalnie, gdy mówimy o takiej aplikacji, myślimy, że musimy ją pobrać na komputer, następnie zainstalować i dopiero wtedy możemy zacząć z niej korzystać.

Wymaga to jednak zainstalowania innej aplikacji z wielu, które z pewnością nieco komplikują w przypadku posiadania komputera, który nie ma dużych zasobów. Na szczęście, Firma Microsoft umożliwia nam korzystanie ze Skype’a w trybie online z tej samej przeglądarki internetowej.

W ten sposób oszczędzamy trochę miejsca na dysku i zasobów systemowych, ponieważ mając otwartą tylko kartę naszej przeglądarki. Będziemy mogli bez problemów korzystać ze Skype’a w trybie online iw taki sam sposób, jak w przypadku pobrania programu.

Nieco dalej zobaczymy prosty samouczek jak korzystać ze Skype’a w trybie online bez pobierania, znacznie mniej instalacji. Postępuj zgodnie z instrukcjami, które szczegółowo przedstawimy, a w bardzo krótkim czasie będziesz mógł w pełni korzystać z aplikacji Microsoft bez konieczności pobierania czegokolwiek na komputer.

Jak korzystać ze Skype’a online bez pobierania

  • Będziesz musiał wejść na stronę internetową Skype.
  • Będziesz musiał się zalogować. Jeśli nie masz konta, kliknij „Nie masz konta? Stworzyć jeden.
  • Możesz wybrać, czy chcesz zarejestrować się za pomocą e-maila, czy chcesz to zrobić za pomocą numeru telefonu.
  • Po wypełnieniu wszystkich dwóch będziesz musiał sprawdzić pocztę i skopiować kod, który Ci wysłali.
  • Wpisz kod w witrynie Skype i kliknij „Kolejny”.
  • Postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami podanymi w tej samej witrynie Skype, a następnie wróć do Skype online.

Internetowa wersja Skype’a działa świetnie w taki sam sposób, jak wersja na komputery stacjonarne. Możesz więc używać go bez żadnych ograniczeń w taki sam sposób, jak na przykład w przypadku pobrania wersji dla systemu Windows.

interfejs skype laptopa macbook

Jak korzystać ze Skype Web w przeglądarce bez pobierania

W przypadku, gdy po raz pierwszy korzystasz ze Skype’a, wyjaśnimy pokrótce, do czego służy każda z dostępnych w skrócie opcji:

  • Szkło powiększające w skype: Jak możesz sobie wyobrazić, w tym polu tekstowym będziemy mogli wyszukać nazwę użytkownika lub adres e-mail osoby, którą chcemy dodać jako kontakt.
  • Łączność: tutaj widzimy wszystkie osoby, które dodaliśmy do naszego konta iz którymi możemy rozpocząć rozmowę.
  • Klawiatura numeryczna: To jest możliwość wykonania połączenia.
  • Oprawa: oczywiście, aby móc zmienić domyślną konfigurację, jeśli uznasz to za konieczne. Jeśli nie wiesz dobrze, w co grasz, zalecamy pozostawienie wszystkiego tak, jak jest.

Jest to dość łatwe do nauczenia jak używać Skype’a online bez pobierania lub instalowania czegokolwiek. Krótko mówiąc, jest praktycznie taki sam jak jego wersja na komputery stacjonarne. Może zrobić wszystko, co byś zrobił z wersją do zainstalowania. Działa w ten sam sposób i jest niesamowicie stabilny, jeśli chodzi o rozmowy głosowe i rozmowy wideo.