Skip to content

Samsung J2 vs Samsung J2 Prime Który z nich jest lepszy? Zalety i wady

11 de październik de 2022

Obecnie na rynku mamy wiele opcji na telefony komórkowe, nie tylko pod względem systemów operacyjnych (Tak, fajnie byłoby mieć trochę więcej) Ale Pod względem marek i modeli mamy do wyboru szereg modeli.

może nawet zajęło nam dużo czasu, aby zobaczyć wszystko oferowane nam możliwości w cenach, które są atrakcyjne i czasami wybieramy inny model, ten, który już zaplanowaliśmy, ze względu na jego cechy, pojemność pamięci wewnętrznej i cenę.

W przypadku Samsung J2 i Samsung J2 Prime Są to telefony komórkowe, które możemy wziąć pod uwagę przy wyborze, nawet wiedząc, że są z niższej półki w porównaniu z niektórymi modelami i różnymi markami, ale musimy jasno powiedzieć, że pomimo niskiej klasy telefony te mają bardzo dobre funkcje.

Dzisiaj porównamy dwa modele Samsunga i dowiemy się, czy rozmiar telefonu jest taki, jaki nam odpowiada, czy też duży ekran ma lepszą rozdzielczość, zobaczymy, czy różnica w cenie jest uzasadniona, czy warto zapłacić trochę więcej za tego Prime’a, czyli model, który konkuruje z Samsung J2 nawet z tego samego domu komercyjnego.

Z drugiej strony celem nie jest wyciągnięcie wniosku, który z dwóch telefonów komórkowych jest dobry, a który zły, ale który jest najwygodniejszy przy podejmowaniu decyzji.

Różnice między Samsungiem J2 a J2 Prime

Telefony Samsung J2 i J2 Prime mają różnice, zarówno wizualne, jak i wewnętrzne. Pod względem wzornictwa we wszystkim, jeśli przejdziemy do sprawy, są one takie same, na wypadek gdyby Samsung różnił się bardzo niewiele w tym zakresie.

Pomijając to, wśród cech wizualnych mamy to, że ekran zmienia nieco rozmiar, ale nie za bardzo, podczas gdy Samsung J2 ma 4,7-calowy ekran, Samsung J2 Prime ma 5-calowy ekran o rozdzielczości 540 x 960 pikseli, podobnie jak Samsung J2. Co oczywiście sprawia, że ​​całość jest nieco większa i cięższa, ale też nie za ciężka.

Funkcje Samsunga J2 i J2 Prime

Posiadany procesor jest nieco lepszy z boku J2 Prime, który ma częstotliwość 1,4 GHz, a J2 1,3 GHz. Jak wspomniałem, jest nieco poprawiony, więc jeśli przejdziemy do sprawy, różnica nie jest zbyt zauważalna.

Z drugiej strony oba modele telefonów mają pojemność pamięci wewnętrznej 8Gb, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD. aparat J2 Prime ma rozdzielczość 8 MP, podczas gdy J2 ma rozdzielczość 5 MP

Biorąc pod uwagę, że J2 Prime ma 1,5 GB pamięci RAM, a J2 ma 1 GB, kombinacja w niektórych aplikacjach, jeśli zauważysz, że jest to trochę więcej procesora i pamięci RAM, ale niewiele, w każdym razie wszystko pozostaje na dyskrecja potencjalnego klienta, kiedy decyduje, który model telefonu mu odpowiada, a raczej jak szybko chce, aby telefon reagował.

funkcje aparatu

Jeśli mówimy o systemie operacyjnym J2 ma Androida 7.0 Lollipop podczas gdy J2 Prime ma 6.0 Marshmallowto nie jest tak, że jest zbyt wiele różnic między obiema wersjami, tam też zależy po części od gustu i potrzeb klienta jak już wspomnieliśmy.

Jak zobaczysz, nie chodzi o to, że te urządzenia mobilne mają zbyt wiele różnic, w końcu będzie to również zależeć od tego, który chcesz mieć i ile chcesz zapłacić, ponieważ w zależności od kraju różnica w pieniądzach może być znaczna.

W przypadku, gdy różnica w pieniądzach jest świetna jako rada Powiem ci, że kup zwykły J2 i będziesz miał bardzo dobrej jakości telefon komórkowy low-end, teraz, jeśli możesz, nie wahaj się kupić Prime, które są bardziej aktualne, ale jak powiedziałem, różnica nie jest tak duża, jak się zdaje.

dołącz do naszego kanału telegram