Skip to content

Rozwiązanie: „Brama domyślna jest niedostępna” – na routerze lub w systemie Windows

14 de kwiecień de 2021

Dzisiaj pokażemy Ci kilka rozwiązań „brama domyślna jest niedostępna”, stosunkowo częsty problem. Jednak przed rozpoczęciem spróbuj pingować, aby sprawdzić, czy połączenie naprawdę nie działa.

Zrestartuj router, aby naprawić błąd „brama domyślna jest niedostępna”

Jest to prawdopodobnie jedno z najczęściej omawianych rozwiązań, jeśli chodzi o problemy z siecią, ale zaufaj nam, wiele razy ponowne uruchomienie naprawia błędy. W rzeczywistości za błąd z „Brama domyślna jest niedostępna”, jest zwykle bardzo funkcjonalny.

Chodzi o to, że czasami w sieciach pojawiają się chwilowe błędy. Odnosimy się do tych błędów, które nie mają nic wspólnego z konfiguracją twojego domu, ale te, które pojawiają się, gdy z jakiegoś powodu połączenie dostawcy Internetu zostaje zerwane.

Problem w tym, że te nagłe awarie mogą zdekonfigurować dostęp do internetu naszego routera. W wielu przypadkach ponowne uruchomienie jest konieczne, aby połączenie zostało ponownie nawiązane. W takim przypadku wystarczy wyłączyć router na kilka sekund i ponownie go uruchomić.

W większości przypadków jest to Twoja pomoc router przywraca połączenie do sieci i powyższy błąd jest całkowicie wyeliminowany. Chociaż czasami konieczne będzie ponowne skonfigurowanie routera.

Użyj ipconfig

Korzystanie z klasycznego polecenia „ipconfig„Błąd„ brama domyślna jest niedostępna ”można naprawić. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, przeczytaj poniższy przewodnik, w którym pokażemy, jakie to proste.

  • Przejdź do menu Start i wpisz „CMD”.
  • Gdy pojawi się wynik, kliknij go prawym przyciskiem myszy i kliknij „Wykonaj jako administrator”.
  • Po powyższym na ekranie zostanie wyświetlona konsola poleceń systemu Windows. Pisać „ipconfig / release”I naciśnij Enter.
  • Teraz musisz napisać „ipconfig / renew”I ponownie naciśnij Enter.
  • Proces przedstawiony powyżej wymusi ponowne połączenie, co często pomaga rozwiązać problem. Jednocześnie możesz wypróbować najlepsze polecenia CMD dla sieci, które mogą pomóc w tym i innych problemach.

Całkowicie odłącz się od sieci Wi-Fi

Podobnie jak w poprzednim rozwiązaniu, odłączenie routera od sieci może pomóc w rozwiązaniu problemu.brama domyślna nie jest dostępna”. Nalegamy, że często jest to prosty błąd tymczasowy, ale urządzenia sieciowe często mają problemy z dostępem do informacji o bramie, gdy występują awarie.

Podobnie jak router wymaga ponownego uruchomienia, innym razem odłącz i podłącz ponownie sieć rozwiąże błąd. W każdym razie, jeśli to nie zadziała, możesz spróbować kliknąć opcję „Zapomnieć„Lub”Przestań pamiętać”. Pamiętaj jednak, że jeśli to zrobisz, będziesz musiał ponownie wprowadzić hasło.

Połącz za pomocą kabla, aby wyeliminować błąd „brama domyślna jest niedostępna”

Łączenie się przez sieć bezprzewodową jest bardzo wygodne, ale mogą powodować pewne tymczasowe błędy lub błędy konfiguracji komputera problemy z połączeniem. Problemem może być zła konfiguracja bezprzewodowej karty sieciowej. Biorąc to pod uwagę, warto spróbować połączyć się z routerem za pomocą kabla.

problem z domyślnym routerem bramy

Połączenie kablowe, oprócz tego, że jest najszybsze i najbardziej stabilne, jest zwykle najbezpieczniejsze i mniej podatny na problemy. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale często rozwiązaniem jest połączenie za pomocą kabla.

Oczywiście nie jest to normalne i może być spowodowane problemami z konfiguracją karty sieci bezprzewodowej w komputerze lub urządzeniu. Jeśli tak, należy wykonać inne czynności kontrolne, w tym sterowniki.

Sprawdź sterowniki sieciowe

Jest to bardzo rzadkie, ale zainstalowanie niewłaściwego sterownika może prowadzić do problemów z połączeniem. Biorąc to pod uwagę, bardzo ważne jest, aby zainstalować prawidłowy sterownik dla bezprzewodowej lub przewodowej karty sieciowej.

Pomocne może być pobranie uniwersalnych sterowników sieci Wi-Fi i Ethernet, ale najlepiej jest przejść bezpośrednio do pliku strona producenta płyty głównej lub karty sieciowej i pobierz określone tam sterowniki.