Skip to content

Rozwiązanie: „Aplikacja interfejsu systemu została zatrzymana” – jak naprawić interfejs użytkownika systemu, jeśli się zatrzyma

14 de kwiecień de 2021

Dziś przedstawiamy rozwiązanie problemu „ Aplikacja interfejsu systemu została zatrzymana ”, dzięki któremu dowiesz się, jak naprawić system interfejsu użytkownika, jeśli się zatrzyma. Jest to prawdopodobnie jeden z najczęstszych problemów występujących obok ANDROID.PROCESS.ACORE zatrzymał błąd.

Co to jest interfejs użytkownika systemu?

Znaczenie interfejsu użytkownika systemu jest niepodważalne, w skrócie, jest to interfejs graficzny z którymi wchodzimy w interakcje w naszych telefonach komórkowych. Innymi słowy, interfejs użytkownika systemu odgrywa fundamentalną rolę w wizualnej reprezentacji wszystkich elementów naszego urządzenia.

Z tego powodu, gdy aplikacja się zawiesza, zwykle pokazuje wiele błędów, które mogą znacznie utrudnić korzystanie z telefonu komórkowego. W rzeczywistości przy wielu okazjach korzystanie z urządzenia staje się niemożliwe o liczbę pojawiających się błędów. Na szczęście jest kilka rzeczy, które możemy zrobić, aby naprawić błąd interfejsu systemu.

Wykonaj twardy reset

W wielu przypadkach błąd interfejsu systemu jest tak inwazyjny, że całkowicie konieczne jest twardy reset telefonu Samsung Galaxy A30, A40, A50 lub innego urządzenia. Oczywiście wykonanie twardego resetu obejmuje przede wszystkim kilka rzeczy, wszystkie informacje zostaną usunięte użytkownika, o ile to możliwe, najlepiej jest wykonać jego kopię zapasową.

Nie zawsze możesz wykonać kopię zapasową, ale nadal staraj się to zrobić i pamiętaj, że proces twardego resetu wiąże się z utratą danych. Tak czy inaczej, ta opcja może niewątpliwie pomóc w rozwiązaniu problemu, więc wypróbowanie tego nie zaszkodzi.

Wystąpił problem z konfiguracją aplikacji interfejsu systemu

Niewątpliwie aktualizacja oprogramowania Androida jest niezbędna, aby uniknąć błędów, ale czasami nie pomaga w przypadku błędu interfejsu systemu. Ponadto aplikacja interfejsu systemu jest niezbędna dla programu prawidłowe działanie urządzeń z systemem Android. Z tego powodu, gdy pojawia się błąd interfejsu systemu, telefon komórkowy może być całkowicie bezużyteczny.

Mimo to istnieje kilka sztuczek, dzięki którym możemy spróbować rozwiązać ten problem. Następująca metoda jest zwykle skuteczna, jeśli błąd nie jest tak inwazyjny. Z drugiej strony powyższe, czyli wykonaj twardy reset jest to najbardziej zalecana opcja. Na razie skupmy się na tej małej poprawce błędu interfejsu systemu.

naprawić system android ui

  • Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest otwarcie opcji konfiguracyjnych Androida. Aby to zrobić, po prostu kliknij „Ustawienia”.
  • Raz w środku Ustawienia przejdź do sekcji „Aplikacje”. Bardzo ważne jest, aby pokazać aplikacje systemowe. Zwykle można to zrobić, naciskając trzy punkty znajdujące się powyżej i po prawej stronie, a następnie „Pokaż aplikacje systemowe”.
  • Teraz zlokalizuj aplikację Interfejs systemu i naciśnij go.
  • W sekcji opcji zaawansowanych dokonamy kilku konfiguracji. Może się to różnić w zależności od urządzenia, ale zwykle karta o nazwie „Opcje zaawansowane„Lub”zaawansowane”.
  • Powinieneś znaleźć ustawienia „Pokaż w innych aplikacjach„Y”Ustawienia systemowe„, Ale może być również wyświetlany jako”Pojawiają się powyżej„Y”Zmień ustawienia systemu”.
  • Niezależnie od sposobu, w jaki są wyświetlane, upewnij się, że obie opcje są aktywne, to znaczy są wyświetlane jako „Dozwolony„Lub”Dozwolony”.
  • Powyższa konfiguracja jest zwykle skuteczna w większości przypadków, gdy problem nie jest tak poważny. Biorąc to pod uwagę, spróbuj, jeśli z jakiegokolwiek powodu pojawi się ten błąd interfejsu systemu.

Z drugiej strony, w innych przypadkach wyświetlany jest błąd „wystąpił błąd podczas analizy pakietu”, co może być równie inwazyjne, jak błąd interfejsu systemu. Na szczęście oba problemy można rozwiązać stosunkowo łatwo.