Skip to content

Jaka jest najlepsza przeglądarka internetowa w 2020 roku

28 de styczeń de 2021

Bez wątpienia Chrome jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek, ponieważ oferuje szereg zalet i osobliwości, które odróżniają go od innych. Jednak obecnie istnieje szeroki wybór przeglądarek które znalazły się wśród najlepszych, co sprawia, że ​​zastanawiamy się, jaka jest najlepsza przeglądarka internetowa roku 2020?

Wśród tych, którzy są wyróżniać się jest między innymi Microsoft Edge, Mozilla Firefox, Opera, Safari. Jednak każdy z nich ma zalety i wady, ale nadal są faworytami. Po pierwsze, powinieneś wiedzieć, jaka jest różnica między przeglądarką a wyszukiwarką internetową.

Która z nich jest najlepszą przeglądarką internetową?

Kiedy mówimy o najlepszej przeglądarce internetowej, szybko myślimy o cechach, które ją definiują, biorąc pod uwagę ich plusy i minusy. A także popularność każdego z nich. Należy również pamiętać, że istnieją najlepsze, najbezpieczniejsze i najbardziej prywatne przeglądarki internetowe, jeśli obawiasz się kradzieży informacji.

Na tej podstawie należy zaznaczyć, że Chrome to jedna z przeglądarek, która zdobyła najwyższe uznanie pod względem popularności. Ale tak samo Firefox, Opera, Edge i Safari Nie są daleko w tyle, ponieważ mają dobrą prędkość i bardzo nowe opcje.

Najlepsze przeglądarki internetowe 2020 roku

1- Chrome

Jak podkreślano od początku tego artykułu, ta przeglądarka internetowa jest obecnie jedną z najpopularniejszych i obecnie używanych. Na szczęście oferuje szereg zalet, które sprawiają, że jest jednym z najlepszych, podkreślając, że ma rozszerzenie doskonała prędkość, jego interfejs jest prosty i posiada rewelacyjny silnik JavaScript.

Kolejną korzyścią, jaką nam oferuje, jest kompatybilność ze wszystkimi systemami operacyjnymi i dostosowanie do usług Google oraz możliwość dostosowania do potrzeb użytkownika. Oferuje rozszerzenia natywne, które ułatwiają różne procesy.

Z drugiej strony należy wziąć pod uwagę, że nie wszystko, co oferuje nam ta przeglądarka, jest dobre, ponieważ istnieje szereg wad, wśród których mamy jego świetne wykorzystanie pamięci RAM, ma prostego menedżera haseł, a część jego kodu jest prywatna.

Innym negatywnym aspektem jest to, że często się aktualizuje, co może być nieco denerwujące dla użytkowników tej platformy internetowej.

Pomimo wszystkich zalet Chrome, jest kilka innych, które są lepiej znanymi alternatywnymi przeglądarkami do Chrome, które mogą być pomocne, jeśli chcesz czegoś innego.

2- Mozilla Firefox

Inną przeglądarką, która nie jest daleko w tyle pod względem funkcjonalności, jest Firefox, oferująca szeroką gamę bardzo przydatnych rozszerzeń, a także rozszerzenie konfigurowalny interfejs. Ale to nie wszystko, ponieważ ma również darmowe oprogramowanie i jest kompatybilne ze smartfonem.

Inną jego zaletą jest to, że zużywa mniej pamięci niż Google Chrome, a także zawiera bezpłatne usługi, takie jak przechwytywanie ekranu, wysłanie pliku (Firefox Send), Pocket, między innymi.

Z drugiej strony, wśród jego wad są:

  • W związku z tym mniej uwagi projektantów stron internetowych niektóre strony mogą generować błędy lub denerwujące szczegóły.
  • Użytkownicy mogą mieć tylko jedno powiązane konto.
  • Ich aktualizacje są powolne.
  • Ma niepotrzebne narzędzia

3 – Microsoft Edge

Ta przeglądarka przejęła i zastąpiła Internet Explorera, oferując lepsze funkcje niż ta ostatnia. Podkreślanie jako główna zaleta, która była zaprojektowany przez firmę Microsoftw ten sposób jest zintegrowany z systemem Windows 10; podobnie ma doskonałą wydajność JavaScript.

Ale podobnie jak inne wspomniane powyżej ma również wady, które obniżają jego poziom jakości, na przykład: jego funkcje są podobne do funkcji Chromium, ma kompatybilność z Windows i System operacyjny MacInnymi słowy, nie ma on obecnie znaczenia dla innych systemów operacyjnych, a ostatecznie większość jego kodu jest zastrzeżona.

4- Opera

Ta przeglądarka internetowa ma tryb turbo, co sprawia, że ​​jest najlepsze dla wolnych połączeń. Ma doskonałą kompatybilność ze smartfonem i zawiera między innymi niektóre funkcje, takie jak VPN, blokowanie reklam. Wiadomo jednak, że jego kod jest zastrzeżony, jego aktualizacje są m.in. bardzo nieliczne.

5- Safari

logo przeglądarki safari

W końcu znajdujemy safari, które zaskakuje nas czysty, przejrzysty interfejs I proste, doskonała kompatybilność z Mac OS X i iOS, jednak jego rozszerzenia i narzędzia są bardzo proste w porównaniu do innych, jest kompatybilny tylko z Apple, a jego kod jest prywatny.

Na koniec mamy nadzieję, że ten samouczek pomógł Ci dowiedzieć się, która przeglądarka internetowa jest najlepsza w 2020 roku, jednak chcielibyśmy poznać Twoją opinię Czy uważasz, że te przeglądarki są naprawdę dobre? Która jest dla Ciebie najlepsza? Czy wiesz, która przeglądarka jest najszybsza spośród Chrome, Firefox i Edge? Zostaw nam swoje odpowiedzi w komentarzach.