Skip to content

Jak zrobić kolaż zdjęć za pomocą programu Photoshop CC bezpłatnie i szybko (przykład)

26 de luty de 2021

Adobe Photoshop działa jako edytor zdjęć, przydatny dla każdego, nie musisz być profesjonalistą, aby go używać wygodne i praktyczne do edycji lub retuszu zdjęć lub grafiki. Jest znany na całym świecie, istnieje na rynku od 1990 roku, z ciągłymi aktualizacjami i nowymi funkcjami. Zwróć również uwagę, że możliwe jest utworzenie kolażu zdjęć za pomocą programu Photoshop CC.

Przeczytaj poniższe informacje, aby poznać narzędzia do tworzenia kolaży szybko i łatwo. Możesz umieszczać filtry na swoich zdjęciach, przycinać je, a nawet dodawać naklejki z tej samej aplikacji.Pamiętaj również, że w Photoshopie możesz przywrócić wyblakłe lub stare zdjęcie, a także dodać je do własnego kolażu.

Prace wykonane w Photoshopie są fantastyczne, wszystkie zawarte w nim funkcje są bardzo przydatne i zawsze możesz bez problemu wyeksportować obraz z żądaną jakością. Nie ma znaczenia, czy masz urządzenia o niskiej rozdzielczości, jest to plik świetny redaktor nawet do selfie i oczywiście do robienia kolaży.

Jak zrobić kolaż zdjęć za pomocą programu Photoshop CC za darmo i szybko

Przed rozpoczęciem ważne jest, aby wiedzieć, jak obracać lub odwracać zdjęcia w Photoshopie, ponieważ prawdopodobnie będziesz potrzebować tych informacji, aby ułatwić proces tworzenia kolażu, kontynuujmy:

  1. Otwieramy Photoshopa i klikamy Nowy plik. Wybierz żądane wymiary i rozdzielczości w tym samym szablonie, a także wybierz zawartość tła w kolorze białym, czarnym lub przezroczystym.
  2. Później dzielimy dokument w tylu przestrzeniach, w ilu chcemy umieścić obrazy. Klikamy na Widok, następnie na Nowa kompozycja przewodnika i wybieramy według własnego gustu.
  3. Wstaw obraz, cokolwiek chcesz od swojego urządzenia. Kliknij obraz i naciśnij klawisze Ctrl + A, aby wybrać. Następnie Ctrl + C, aby skopiować obraz.
  4. Wycinamy kawałki obrazu. Użyj narzędzia „Lasso” do cięć, które są bardziej skomplikowane niż prostokąt, a jeśli masz wątpliwości, dowiedz się tutaj, jak prawidłowo używać narzędzia Lasso magnetyczne programu Photoshop.
  5. Edytowanie obrazu. Wybieramy obraz Photoshopa, klikając klawisze Ctrl + T, aby wejść w tryb „Transformacja”. I tak jest możliwa zmiana rozmiaru obrazu. Możemy również nacisnąć klawisz Shift, aby się nie zniekształcał. Obróć obraz i umieść go w żądanej pozycji, a po zakończeniu naciśnij Enter.
  6. Umieść obrazy jeden na drugim. W tym celu przejdź do górnej części panelu „Warstwy”. Klikamy i w ten sposób przeciągamy warstwy w kierunkach, w których chcemy zmienić kolejność. Upewnij się, że warstwa tła jest ostatnia, aby wszystkie inne obrazy były w pełni widoczne.
  7. Zapisz plik. Zapisujemy zmiany, klikając Plik, następnie kliknij Zapisz i wybierz format pliku, który najbardziej nam odpowiada, „PDF” lub „JPEG”.

Wskazówki dotyczące tworzenia kolaży zdjęć w programie Photoshop CC

Korzystając z powyższego samouczka, będziesz mógł bardzo łatwo stworzyć kolaż zdjęć. W każdym razie istnieje kilka wskazówek, o których należy pamiętać, aby poprawić swoje wrażenia podczas korzystania z aplikacji Photoshop. Oto niektóre z punktów, które należy wziąć pod uwagę podczas korzystania z programu:

Cofnij / Dopasuj do ekranu

Pamiętaj, że jeśli popełnisz błąd, po prostu naciśnij Ctrl + Alt + Z, aby go cofnąć, możemy również kliknąć Edytuj, a następnie opcję Cofnij. Z drugiej strony, aby dopasować dokument do ekranu, wciskamy Ctrl + 0.

Zmień format zdjęć

Photoshop akceptuje tylko określone typy plików, ale nie stanowi to problemu, ponieważ możemy zmienić format format obrazu ze specjalistycznymi narzędziami, które pozwalają nam je edytować.

Dostosuj swój kolaż

Nie zapominaj, że w tym celu możesz również dodać tekst, kolor, obramowanie, teksturę i wzory. Bardziej uderzające. W tym celu dobieramy projekty i przestawiamy zdjęcia według naszych upodobań i preferencji.

Całą tę procedurę można wykonać w darmowy i szybki sposóbcoś, co pomaga nam ulepszać edycje naszych kolaży.

kolaż zdjęć

Photoshop to narzędzie fotografa i grafika

Korzyści, jakie możemy uzyskać korzystając z aplikacji Photoshop w świecie fotografii są bardzo szerokie. Za jego pomocą możemy odzyskać stare zdjęcia, poprawić kompozycję, poprawić szczegóły i tym samym je zachować doskonałe zdjęcia, bez wątpienia możesz wykonać profesjonalny fotomontaż w Photoshopie i innych bardzo skomplikowanych czynnościach.

Jest to aplikacja szeroko stosowana przez grafików, twórców stron internetowych i artystów, którzy efektywnie zarządzają „Warsztatem fotograficznym”, z praktyką, którą możesz wykonać świetne kreacje i montaże. Skorzystaj z programu Photoshop już teraz i edytuj swoje zdjęcia i kolaże.

dołącz do naszego kanału telegram