Skip to content

Jak zrobić domowe okulary VR 3D do rozszerzonej rzeczywistości na telefony komórkowe z tektury?

31 de styczeń de 2022

W ostatnim czasie stworzyliśmy ogromną liczbę powiązanych artykułów z wirtualną rzeczywistościątechnologia, o której wszystko wskazuje, że nie zniknie, a ogromna liczba użytkowników będzie mogła korzystać z niej w niedalekiej przyszłości dzięki różnym urządzeniom.

Prawda jest taka, że ​​nie każdy ma możliwość kup urządzenie zdolny do kompatybilności z wirtualną rzeczywistością, więc w tym artykule chcemy pokazać, co powinieneś zrobić, aby zrobić swoje, powinieneś uważać, aby nie zaparowały.

Prawda jest taka, że ​​jakiś czas temu znalazłem w sieci zabawny i ciekawy samouczek, który wyjaśniał, jak zrobić niektóre okulary VR z tekturą i szkła powiększającekrok po kroku, który z pewnością zauważy wielu naszych czytelników, więc przeanalizujmy to szczegółowo.

Pierwszą rzeczą, nad którą prawdopodobnie się zastanawiasz, jest to, czy z tych materiałów można stworzyć okulary. Musisz wiedzieć, że rzeczywiście jest to możliwe i nie tylko, ale Nie musisz też mieć zbyt dużej wiedzy.

Okulary Google z okularami powiększającymi

Cóż, jeśli chcesz to zrobić Twoje okulary VR W przypadku tektury i lupy pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest to, że potrzebujesz bardzo specyficznych materiałów, a konkretnie kartonu do wykonania oprawek okularów, a także dwóch szkieł powiększających 50 mm z 5-krotnym powiększeniem, które nie powinny mieć większego powiększenia, aby nie uszkodzić wzroku, czego oczywiście rozumiemy, że będziesz chciał uniknąć.

Jeśli widziałeś wszystkie te elementy, następną rzeczą będzie poszukaj kleju i telefonu komórkowego z dołączonym żyroskopem.

Jedną z kwestii, którą musisz wziąć pod uwagę w tym względzie, jest to, że rozmiar pudełka będzie w dużej mierze zależał od rozmiar mobilny, chociaż oczywiście musi być większy niż to. Zawsze będziesz musiał szukać pudełka, które pozwoli Ci łatwo zrobić okulary.

Mając pudełko, w przedniej części należy zrobić dwa otwory, które mają obwód taki jak Jak widać na obrazkudla którego musisz najpierw zmierzyć odległość między oczami, dzięki czemu masz znacznie dokładniejszy pomysł.

Dowiedz się, jak zrobić domowe okulary VR 3D rozszerzonej rzeczywistości do telefonów komórkowych z kartonu

Po wykonaniu poprzedniego kroku dla twoich okularów VR W przypadku tektury i lupy następną rzeczą będzie wycięcie kawałka tektury, który ma dokładnie taką samą wysokość jak pudełko i jest o jeden centymetr mniejszy, ponieważ zostanie umieszczony w środku, że tak powiem. Chodzi o to, że obsługujesz tam telefon komórkowy, musisz zainstalować VR na swoim telefonie.

vrd wirtualna rzeczywistość

Więc musisz włożyć kawałek tektury wewnątrz pudełka, a dokładniej w części środkowej, przyklejając je silikonem. Po bokach możesz dodać taśmę lub więcej kleju, aby zabezpieczyć.

Zakończyłem poprzednie kroki, następną rzeczą będzie zrobienie dziury na umieść nos naszych okularów VR z tekturą i szkłami powiększającymi i żeby urządzenie nie było dla nas zbyt niewygodne. Kiedy już skończysz ten trójkąt na nosie, następną rzeczą będzie zrobienie ażurowego kwadratu na samym dole, aby móc umieścić nos.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące swojego okulary VR z tekturą i szkła powiększające, Bezpośrednio zalecamy zapoznanie się z zawartością obrazów w celu ich usunięcia.

Dzięki okularom VR z tekturą i okularami powiększającymi możesz zorientować się, czego doświadczasz wirtualna rzeczywistość na urządzeniach mobilnychi choć prawdą jest, że nie jest to dokładnie to samo, co posiadanie specjalnie do tego stworzonego sprzętu, nie jest to zły pomysł, daleko mu do tego.

W każdych okolicznościach, kiedy tylko chcesz zrób swoje okulary VR z tekturą i szkłami powiększającymi zalecamy pozostawienie nam komentarzy poniżej, aby móc rozwiać wszystkie możliwe wątpliwości.

Zrobiłeś to zrób swoje okulary VR z tekturą i lupami krok po kroku?

dołącz do naszego kanału telegram