Skip to content

Jak zareagować na historie z Facebooka, jeśli nie mogę? – Rozwiązanie tutaj

12 de Listopad de 2021

Wśród najczęściej używanych obecnie aplikacji bez wątpienia jedną z najlepszych jest Facebook. Ta aplikacja codziennie ma miliony wyświetleń i nowe posty od setek tysięcy użytkowników, którzy z niego korzystają. W tej aplikacji możesz wykonywać wiele czynności, w tym tworzyć historie.

Ta sekcja jest bardzo interesująca, ponieważ możesz dodać dowolne zdjęcie lub krótki film i to to nie będzie już publiczne automatycznie po upływie 24 godzin. Teraz pokażemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć, jak odpowiedzieć na historię na Facebooku.

Jakiej metody powinieneś użyć, aby zareagować na historię na Facebooku?

Jeśli zaczynasz zwiedzanie wspaniałej aplikacji Facebook i nie wiesz dokładnie jak działają historie i o tym, jak możesz na nie zareagować, możesz dowiedzieć się już wkrótce.

Przejdź do sekcji „Historie”

Przede wszystkim, aby zareagować na historię na Facebooku, musisz iść i zobaczyć jedną z nich. Są jednymi z pierwszych sekcji, które znajdują się na początku Facebooka. Aby móc je zobaczyć w samotności musisz dotknąć jednego z nich lub jeśli jesteś z komputera, kliknij go.

Kliknij historię, aby odpowiedzieć

Gdy historia, którą wybrałeś do wyświetlenia, otworzy się w pełni, możesz na nią odpowiedzieć na dwa sposoby. Jednym z nich jest pisemna odpowiedź na historię, można to zrobić na pasku pisania na dole historii. Tam będziesz mógł napisz, na co chcesz odpowiedzieć do tej historii lub wyślij naklejkę, a kiedy będzie gotowa, możesz kliknąć „Wyślij”, aby historia została wysłana.

Naciśnij preferowany Emoji

Teraz możesz także reagować na historie na Facebooku tak, jakby były zwykłym postem. Abyś zareagował na tę historię, powinieneś tylko otwórz historię, którą chcesz zobaczyć, wtedy na dole będzie 6 reakcji, z których możesz wybrać.

Są to: lubię to, kocham to, dbam o to, bawi mnie, zasmuca i denerwuje. Wśród tych 6 reakcji możesz wybrać tę, którą widzisz bardziej odpowiednie do reagowania do tej historii i możesz naciskać reakcję tyle razy, ile chcesz.

Jak jednocześnie odpowiedzieć na historię za pomocą frazy i Emoji?

Jedną z najlepszych funkcji, które Facebook dodał do swojej platformy, są polecane historie. Jest to oparte na zachowaj historie które uważasz za najważniejsze w swoim profilu, kiedy Ty lub ktoś inny chce zobaczyć tę polecaną historię, wystarczy wejść na Twój profil.

dziewczyna korzystająca z facebooka ze swojego telefonu komórkowego

Jeśli chcesz zareagować na polecaną historię innej osoby, po prostu przejdź do jej profilu i poszukaj sekcji polecanych historii. Następnie klikniesz ten, który chcesz zobaczyć i kiedy się otworzy możesz skomentować frazę lub zareagować z emotikonami.

Kto może zobaczyć, czy reaguję na czyjąś historię na Facebooku?

Jest pytanie, które wywołało zamieszanie u wielu ludzi i dotyczy tego, kto może zobaczyć reakcje, jakie wywołała historia, którą stworzyli. Kiedy reagujesz na historię na Facebooku możesz zobaczyć tylko swoją reakcję. A osoba, która jest właścicielem tej historii, jest jedyną osobą, która może zobaczyć sumę uzyskanych przez nią reakcji.

Jeśli jesteś osobą, która zareagowała na historię, możesz ją zweryfikować na swoim Messengerze. Z drugiej strony, jeśli to ty dodałeś historię i chcesz zobaczyć osoby, które na nią zareagowały, otworzysz tylko przesłaną historię, a na dole pojawi się ikona koło ze zdjęciami profilowymi.

Kiedy go naciśniesz, otrzymasz listę osób, które widziały twoją historię oraz wraz z ich nazwiskiem reakcje, jakie pozostawili na historię. W przypadku, gdy ktoś odpowie na twoją historię pisaniem, to przyjdzie do twojego Messengera na czacie z tą osobą.