Skip to content

Jak zaplanować automatyczne włączanie, wyłączanie i ponowne uruchamianie mojego telefonu z Androidem?

3 de listopad de 2022

Niektóre marki mobilne są dostępne wśród opcji ich warstwy dostosowywania zaprogramować automatyczne włączanie i wyłączanie naszego telefonu komórkowego;coś, co może być bardzo przydatne, aby nie odbierać połączeń w nocy lub nikt nam nie przeszkadza, bez zakłócania działania alarmu.

Z wielu lub kilku systemów operacyjnych, które istnieją dla urządzeń mobilnych. Najczęściej używanym jest Android, to nic nowego. Nie jest też faktem, że tak jest najbardziej wszechstronny system operacyjny ze wszystkichz dużą swobodą, jaką daje użytkownikowi, dzięki czemu może on robić w zasadzie to, co chce robić na swoim telefonie komórkowym.

Dzisiejsze urządzenia mobilne to po prostu komputery kieszonkowe. Dlatego musisz podjąć takie same środki ostrożności, jak w przypadku komputera dożywotniego, między okresowym ponownym uruchomieniem urządzenia, konserwacją itp. Długo rozmawialiśmy o problemie z konserwacją, ale nigdy za dużo znaczenie ponownego uruchamiania telefonu co jakiś czas.

Chociaż wszyscy chcielibyśmy mieć tę funkcję, nie jest ona zbyt rozpowszechniona i zależy zarówno od producenta telefonu komórkowego, jak i używanego procesora.

Jak zaplanować automatyczne włączanie i wyłączanie w telefonie komórkowym z Androidem?

Do sprawdź, czy nasz telefon komórkowy ma tę funkcję! a jeśli możemy z niego skorzystać, musimy przejść do sekcji „Ustawienia> System” i tutaj powinniśmy znaleźć funkcję włączania i wyłączania telefonu komórkowego zgodnie z harmonogramem.

Ponowne uruchomienie telefonu służy do nieznacznego wyczyszczenia pamięci z tego, aby ponownie działała płynnie.

Za każdym razem, gdy ponownie uruchomisz urządzenie, zauważysz, że działa lepiej.

Możliwość zaplanowania automatycznego włączania i wyłączania zasilania może być przydatna, jeśli masz problemy z ręcznym zapłonem z powodu awarii sprzętu komputerowego, takiej jak uszkodzony przycisk zasilania.

Ale zostaw to na boku, bez względu na powód, ponieważ potrzebujesz zaplanować ponowne uruchomienie na Androidziemożna to zrobić, jak może być inaczej, za pomocą aplikacji i nazywa się to „Harmonogramem ponownego uruchomienia”.

Aplikacja Reboot Scheduler pozwala ustawić wstępnie skonfigurowany czas automatycznego włączania i wyłączania urządzenia Android. Może to być pojedyncze wydarzenie lub powtarzane codziennie lub co tydzień. A jeśli nie chcesz zamykać systemu, ale restart, w którym wszystkie usługi zostaną przywrócone bez całkowitego wychodzenia z systemu.

Aplikacja, która pozwala nie tylko na ponowne uruchomienie urządzenia, ale również szeroka gama opcji abyś mógł wszystko uporządkować na swoim Androidzie, niektóre z tych opcji są następujące:

 • przycisk reset
 • Możliwość ponownego uruchomienia w trybie odzyskiwania
 • Wyłącz pływający przycisk
 • Przycisk do wyczyszczenia całej pamięci podręcznej aplikacji.
 • Wyczyść pamięć podręczną Dalvi
 • Gorący restart (ponowne uruchomienie systemu, znacznie szybsze niż ponowne uruchomienie reg).
 • Zaplanuj czas ponownego uruchomienia, Hot Rebooy lub wyłączenie
 • Zaplanuj dalvik i czyszczenie pamięci podręcznej
 • Możliwość programowania od poniedziałku do piątku.
 • Opcja niestandardowa (wybierz dni, które chcesz).
 • Włącz lub wyłącz potwierdzenia ponownego uruchomienia jednym naciśnięciem przycisku.
 • Opcja stałego powiadamiania.
 • Włącz lub wyłącz powiadomienia o toastach startowych.

Aplikacja wymaga zrootowanego urządzenia z Androidem. Jeśli nie masz uprawnień administratora w telefonie, to nie zadziała.
tryb odzyskiwania Androida

Zaplanuj automatyczne ponowne uruchomienie na telefonie z Androidem

Jeśli chodzi o automatyczne włączanie i wyłączanie, istnieją urządzenia, które mają bezpośrednia funkcja programowania restartu telefonu komórkowegoJednak, podobnie jak poprzednia opcja, będzie to zależeć od producenta i systemu operacyjnego, jakim dysponuje sprzęt.

W ten sam sposób istnieją aplikacje, takie jak ta pokazana, które służą jako wsparcie w osiągnięciu naszego celu.

Jak widać, całkowicie możliwe jest zaprogramowanie automatycznego restartu na Androidzie, poza tym wspomniana aplikacja daje ogromną liczbę opcji do rozważenia, które mogą ci pomóc poprawić wydajność urządzeniaJeśli dodasz tę aplikację do innej, aby zwolnić pamięć wewnętrzną i zoptymalizować telefon, mogę zapewnić, że znacznie poprawisz wydajność telefonu.

dołącz do naszego kanału telegram