Skip to content

Jak zainstalować Neofetch w systemie Linux Ubuntu, aby poznać informacje o systemie

31 de styczeń de 2021

Często tego chcemy poznać szczegółowo charakterystykę naszego komputera czy to przenośny, czy stacjonarny, na przykład z jakiego systemu operacyjnego korzystamy. W tym celu możemy skorzystać z programu, który pomoże nam odkryć szczegóły naszego systemu i jest dla Ciebie praktyczny. W tym artykule nauczymy Cię, jak zainstalować Neofetch w systemie Linux Ubuntu, aby poznać informacje o systemie komputera.

Co to jest Neofetch?

Neofetch to program Informacje o systemie CLI napisane w BASH, to pokazuje informacje o systemie wraz z obrazem. Jego głównym celem jest wykorzystanie nośnika zrzutu ekranu do pokazania innym użytkownikom wersji uruchomionego systemu operacyjnego.

Ten program jest w pełni konfigurowalny ze względu na użycie flag w wierszu poleceń lub pliku konfiguracyjnym użytkownika. Kluczowym czynnikiem jest to, że istnieje ponad 50 opcji dostosowywania tej aplikacji, a nawet zawiera funkcję print_info, która umożliwia dodawanie własnych spersonalizowanych informacji.

Z czym jest kompatybilny Neofetch?

Ten program można dostosować lub jest kompatybilny z różnymi komputerami i wersjami systemów operacyjnych, będąc doskonałym narzędziem dla twojego komputera.

 • Linux.
 • System operacyjny Mac.
 • iOS.
 • Haiku.
 • Windows.
 • MINIX.

Są to systemy, z którymi Neofetch jest kompatybilny, ale skupimy się na tym, jak możesz go zainstalować, aby uzyskać informacje o Twoim systemie operacyjnym Linux.

Zainstaluj Neofetch w swoim systemie operacyjnym Linux

Dla kogo to jest są użytkownikami Ubuntu lub ktoś powiązany z tego typu schematem musi dodać plik aplikacji. Aby dodać ten plik, będziesz musiał użyć i otworzyć terminal, naciskając (Ctrl + Alt + T) i wykonać następujące polecenia:

 • sudo add-apt-repository.
 • ppa: dawidd0811 / neofetch.

Zaktualizuj plik i rejestr pakietów systemu Linux za pomocą następującego polecenia, którego będziesz używać w terminalu otwartym w systemie Linux, zrób to dosłownie.

Teraz musisz zainstalować program za pomocą następującego polecenia, aby został umieszczony w systemie Linux i możesz zacząć go używać.

 • sudo apt zainstaluj neofetch.

Jeśli ty jesteś użytkownikiem Debian 9 lub dodatkowy system oparty na tym można zainstalować Neofetch za pomocą terminala (Ctrl + Alt + T) i następujących poleceń:

 • sudo apt-get install neofetch.

Dla kogo to jest użyj Fedory, RHEL, CentOS, Mageia lub drugorzędne, musisz je zainstalować za pomocą terminala (Ctrl + Alt + T) i następującego polecenia.

Następnie wykonasz następujące polecenia aby włączyć repozytorium COPR w systemie ostrożnie wpisuj polecenia.

 • sudo dnf copr włącz konimex / neofetch.

Na koniec zainstaluje program lub aplikację w systemie, używając tego innego polecenia w terminalu i musi być dokładnie napisane.

 • sudo dnf zainstaluj neofetch.

Tak to jest Użytkownik Solus zainstaluj ten program za pomocą terminala za pomocą następującego polecenia i ciesz się w ten sposób funkcjami Neofetch.

Później dla tych, którzy używać Alpine Linux Będą mogli zainstalować program lub aplikację za pomocą kolejnego polecenia, które zostanie opisane poniżej:

Wreszcie każdy, kto użyj Arch Linux, Manjaro, Antergos lub drugorzędnym w stosunku do systemu obsługiwanego przez Arch Linux, możesz go zainstalować w następujący sposób.

Jest to procedura, którą musisz przeprowadzić, aby móc korzystać z aplikacji Neofetch na komputerze z systemem operacyjnym Linux i jego pochodnymi.

Jak używać Neofetch?

Po zakończeniu instalacji możesz rozpocząć wykonywanie programu, wykonując następujące polecenie w terminalu (Ctrl + Alt + T):

używając neofetch w systemie Linux

Spowoduje to wyświetlenie istniejących informacji o urządzeniu, takich jak plik działanie systemu operacyjnego których używamy na komputerze. Aplikacja Neofetch ustanowi wstępnie zaprogramowany plik konfiguracyjny w ścieżce $ HOME/.confg / neofetch / config.conf w tym pierwszym biegu.

Ten plik zawiera opcje monitorowania wszystkich aspektów danych wyjściowych, które będą wyświetlane na ekranie podczas wykonywania polecenia.

Jak mogłeś zauważyć Instalacja Neofetch Pozwoli ci to w łatwy sposób poznać informacje systemowe twojego komputera z systemem Ubuntu Linux. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Ci go udostępnić, również w jaktosie.pl możesz znaleźć więcej treści dotyczących Linuksa, jeśli ich potrzebujesz.