Skip to content

Jak zainstalować i skonfigurować mojego Chromecasta z systemu Windows i Mac | Instruktaż

5 de sierpień de 2021

Nowe technologie wprowadzały innowacje skokowo, dziś inteligentne telewizory są niezbędne w każdym scenariuszu, a raczej nie może zabraknąć Smart TV w domu. Z tego powodu musimy wyjaśnić funkcjonalność Chromecasta.

Chromecast to urządzenie, które dba o zamień zwykły telewizor w Smart TV. Chromecast jest odpowiedzialny za to, aby telewizor działał z połączeniem internetowym, aby spełniał wszystkie funkcje inteligentnego telewizora.

Jak prawidłowo zainstalować Chromecasta na telewizorze?

Aby Chromecast działał poprawnie, ważne jest, aby przeprowadzić prawidłową instalację. Podłączanie i konfigurowanie Chromecasta do Wi-Fi lub telewizora jest proste. Aby zainstalować urządzenie, które zaktualizuje telewizor, należy wykonać następujące czynności:

  • Pierwszą rzeczą do zrobienia jest podłącz USB który zapewnia Chromecastowi dostępne porty między Chromecastem a zasilaczem.
  • Po drugie, HDMI Chromecasta musi być podłączony do wejścia HDMI dostępnego w telewizorze.
  • Aby kontynuować konfigurację, musisz: podłącz źródło zasilania aby mógł otrzymywać zasilanie, a Chromecast mógł działać.

Co jest potrzebne do skonfigurowania Chromecasta?

Tym razem ważne jest, aby wiedzieć, że do korzystania z Chromecasta konieczne jest wykonanie poprzedniej konfiguracji, ale aby móc dokonać konfiguracji, potrzebujesz pewnych elementów, elementów, o których powiemy Ci, czym one są.

Najpierw, to, czego nie możesz przegapić, to ChromecastPo posiadaniu urządzenia obowiązkowe jest posiadanie „Google Home” w jego najbardziej aktualnej wersji, a także najnowszej wersji „Google” na koncie Google, z którego będzie można korzystać.

Telewizor, na którym ma być zainstalowany Chromecast musi mieć wejście HDMI i oczywiście dobrą definicję, mając Chromecasta i telewizor trzeba poszukać urządzenia z Androidem do konfiguracji, może to być telefon lub tablet, te urządzenia mobilne musi być kompatybilny z połączeniem 5 GHz, w przeciwnym razie konfiguracja nie będzie możliwa.

Mając dość mocne i stabilne połączenie internetowe, które jest siecią bezpieczną (musi to być niezawodna sieć bezprzewodowa) można przystąpić do kolejnych etapów konfiguracji i jeśli wszystkie wymagania dotyczące funkcjonalności Google Home zostaną spełnione, instalacja będzie przebiegać sprawnie. całkowity sukces.

Jak skonfigurować Chromecasta na komputerze?

Aby skonfigurować Chromecasta na komputerze, Chromecast musi być podłączony zgodnie z krokami, które wskazaliśmy powyżej, Google Home APK musi być zainstalowany na komputerze i wykonać szczegółowe kroki wskazane przez Google Home podczas otwierania.

Na oknach

Jeśli wykonałeś już wszystkie kroki, które wskazaliśmy wcześniej, co musisz zrobić, aby kontynuować i zakończyć konfigurację Chromecasta, to wejść Chromecast.com/setup aby móc zainstalować aplikację na komputerze z systemem Windows.

Google Chromecast

Na Macu

Jeśli Twój komputer to komputer Mac, jedynym sposobem przeprowadzenia instalacji i konfiguracji jest uruchomienie przeglądarki w celu zainstalowania aplikacji Chromecast przez Chromecast.com/setupJeśli nie zainstalujesz aplikacji, nie ma możliwości, aby działała na Chromecaście.

Co mogę zrobić, jeśli konfiguracja nie została wykonana poprawnie?

Jeśli uważasz, że zakończyłeś konfigurację Chromecasta, ale nie chce on działać, oznacza to, że nie wykonałeś kroków, które wskazaliśmy co do joty, rozwiązaniem w tych przypadkach jest odłącz i usuń wszystko co zrobiłeś, aby rozpocząć proces od zera, a tym samym móc upewnić się, że zrobiłeś wszystko tak, jak wskazaliśmy i zweryfikować, czy spełniasz ustalone wymagania.

Jakie działania mogę wykonać po zainstalowaniu Chromecasta?

Istnieje wiele czynności, które można wykonać po zainstalowaniu Chromecasta na telewizorze, ponieważ jest to urządzenie, które konwertuje telewizor na Smart TV, będziesz miał dostęp do sieci z telewizora oraz do aplikacji takich jak: Netflix, Prime video, HBO, YouTube, Disney Plus, gry i cuda, które oferuje Google.