Skip to content

Jak wysłać GIF do znajomego w sieci WhatsApp? – Prostymi krokami

18 de listopad de 2021

WhatsApp jest obecnie uważany za najlepszą platformę do obsługi wiadomości błyskawicznych, ponieważ znacznie ułatwia komunikację, pozwala nam organizować się w grupy i mieć rozmowy z wieloma osobami jednocześnie. Ma nawet tę zaletę, że oprócz korzystania z telefonu komórkowego, można go również używać na komputerze. Ta aplikacja ma wiele interesujących funkcji i tym razem omówimy, jak pobierać i udostępniać GIF-y.

Gdzie możesz pobrać różne typy GIF-ów do wykorzystania w WhatsApp?

GIF to obrazy z krótkimi, ale powtarzalnymi ruchami, które używamy do wyrażania naszych uczuć i dzielić się z rodziną i przyjaciółmi. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne w sieciach społecznościowych, zwłaszcza WhatsApp, który ma bibliotekę, w której można znaleźć dużą liczbę GIF-ów, z których można szybko korzystać, ponieważ nie ma potrzeby pobierania.

Ale jeśli w ramach tej opcji nie dostaniesz tego, czego szukasz, możesz skorzystać z określonych portali dla GIF-ów, takich jak ReactionGIFs i Giphy. Chociaż możesz je również pobrać z Google, Facebooka i Twittera.

Wszystkie te portale charakteryzują się tym, że zaoferować bezpłatną usługę, skąd możesz łatwo pobrać, duża różnorodność elementów, które są ogólnie uporządkowane według tematów, takich jak: uczucia, postacie, seriale telewizyjne, sport itp. Które są dostępne publicznie bez większego protokołu.

Każdego dnia jest więcej ludzi używaj GIF-ów do wyrażania swoich uczuć lub baw się ze znajomymi, jednak są tacy, którzy wciąż nie wiedzą, gdzie ich znaleźć i jak z nich korzystać, wykonaj poniższe czynności i dołącz do zabawy.

Z dowolnej przeglądarki

Aby wysłać GIF z dowolnej przeglądarki pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to wybierz i otwórz przeglądarkę, z której będziesz korzystać.

Jednym z najczęściej używanych jest Google, z którego możemy przesyłać obrazy i oferuje nam nieskończone możliwości, aby z niego skorzystać wystarczy:

 • Wprowadź wyszukiwane hasła związane z typem obrazu, który chcesz znaleźć.
 • Po przesłaniu informacji wybierz sekcję obrazów, a następnie w obrębie obrazów przesuń pasek narzędzi i wybierz GIF.
 • Kiedy wiele opcji wybierz tę, którą lubisz, przytrzymaj przez kilka minut.
 • Następnie pojawi się opcja pobierania, naciśnij ją i będziesz mieć pobrane na Twój telefon i gotowy do akcji.

Inna strona, z której można pobrać GIF do rozszerzenia swojej kolekcji to Twitter, w tym celu możesz użyć aplikacji, którą dostaniesz w Sklepie Play lub skopiować link GIF z Twittera na swój telefon komórkowy i pobrać.

Podobnie jest bardzo łatwo zdobyć i cieszyć się zabawą GIF, który widzimy na Facebooku, musimy tylko wykonać trzy proste kroki:

 • Otwórz Facebooka, kliknij link pod GIF-em.
 • Kiedy już doprowadzi nas do obrazu przytrzymaj go przez kilka sekund aby wyświetlić opcje.
 • Kliknij Pobierz, a otrzymasz swojego GIF-a, aby udostępnić go grupom, które posiadasz.

wysyłanie gifa z telefonu komórkowego

Za pośrednictwem aplikacji WhatsApp

Aby wysłać GIF z aplikacji WhatsApp Procedura jest bardzo prosta, wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Otwórz WhatsApp.
 2. Znajdź na liście czatów do osoby, do której chcesz wysłać GIF.
 3. Wybierz ikonę emotikony, a następnie na dole ekranu Pojawia się okienko ze słowem GIF, które należy nacisnąć i wyświetla dostępne elementy, można też otwórz pasek wyszukiwania i wpisz powiązane słowo i pokaże Ci konkretne obrazy tego, czego szukasz.
 4. Po wybraniu tego, który Ci się podoba, kliknij obraz, daje to możliwość napisania komentarza, a następnie kliknij, aby wysłać, i Twój kontakt otrzyma Twój GIF.

WhatsApp oferuje kilka opcji komunikacji z rodziną i przyjaciółmi, a jedną z nich jest możliwość korzystania z niego na komputerze, jednak czasami mogą wystąpić pewne awarie, takie jak brak możliwości pobierania i wysyłania plików multimedialnych.

Najczęściej jest to problem z połączeniem, jednak mogą być inne drobne wady które nie są tak widoczne i aby to rozwiązać zaleca się:

 • Sprawdź swoje łącze internetowe.
 • Upewnij się, że telefon ma poprawnie ustawioną datę i godzinę.
 • Aktualizuj WhatsApp za każdym razem, gdy oferuje nową wersję.
 • sprawdzać waga treści, ponieważ dozwolone jest mniej niż 16 MB.
 • Że karta SD nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca, co możesz naprawić, usuwając dane, których nie używasz, i upewnij się, że nie ma aktywnego trybu tylko do odczytu.

dołącz do naszego kanału telegram