Skip to content

Jak wymienić nauszniki moich słuchawek na nowe? – Instruktaż

21 de grudzień de 2021

Słuchawki są prawdopodobnie najpopularniejszym akcesorium mobilnym na świecie. Jest to jednak również jeden z tych, który wymaga najwięcej konserwacji, aby działał prawidłowo. Klocki to podstawowy element, który od czasu do czasu musi być zmieniany. Uczyć się jak wymienić nauszniki dla nowych.

Dzięki temu samouczkowi odkryjesz wszystko, co musisz wiedzieć o nausznikach swoich słuchawek, kiedy należy je wymienić i jak to zrobić w prostych krokach, zdejmowanych lub naprawianych. W ten sposób możesz w pełni wykorzystać swoje słuchawki i utrzymać je w pełni przez znacznie dłuższy czas.

W którym momencie konieczna jest wymiana poduszek nausznych słuchawek?

Przez lata słuchawki były dość niewygodne dla uszu ze względu na brak ergonomii; Noszenie ich przez długi czas może zranić uszy, jeśli nie zastosujesz sztuczek, aby je odpowiednio dopasować. Ale dzięki nausznikom dużo przyjemniej jest nosić słuchawki przez cały dzień bez zranienia przez głośniki.

Jednak te nauszniki mogą się zużywać w niektórych typach słuchawek, wymagając czyszczenia, a w niektórych przypadkach wymiany. Dobrą wiadomością jest to, że zazwyczaj można je zdemontować, więc możesz je zmienić bez uszkadzania głośnika słuchawek i tym samym nadal korzystaj z aparatów słuchowych z możliwie największym komfortem.

Jak odróżnić, kiedy klocki wymagają czyszczenia lub wymiany? Istnieje wiele cech charakterystycznych i cech, które mogą wskazywać, że nadszedł czas, aby wymienić poduszki do aparatów słuchowych na nowe. Zwróć uwagę na następujące czynniki, które potwierdzają, czy nadszedł czas na użycie nowych nakładek.

Gdy pęknięty lub szorstki

Gdy pokrywa zakrywająca nauszniki zaczyna pokazywać pęknięcia, to wyraźny znak, że zbliża się koniec okresu użytkowania. W małych aparatach słuchowych, z gumkami na wkładkę, cechę tę można zauważyć w chropowatości materiału. Kiedy zauważysz jakąkolwiek z tych cech w słuchawkach, nadszedł czas, aby wymienić nauszniki.

Mają nieprzyjemny zapach

Inną wskazówką, że podpaski straciły ważność, jest zapach. Jak każda część garderoby, kiedy słuchawki zaczynają wydzielają nieprzyjemny zapach, czas wyrzucić klocki lub gumki i wymienić je na nowe. Nie zaleca się czyszczenia ich produktami zapachowymi; najlepiej je zmienić.

Jeśli się deformują

Z powodu ciągłego używania nauszniki mogą zacząć się wypaczać. To zużycie jest znakiem, że trzeba je wkrótce wymienić. Obserwując, że nieprawidłowe ugięcie w poduszce Po wyjęciu wkładek dousznych znajdź nowe nauszniki, ponieważ nadszedł czas, aby założyć na nie nowy zamiennik.

Co jest potrzebne do wymiany elektrod?

Ponieważ istnieje tak wiele różnych modeli słuchawek, nie ma listy niezbędnych narzędzi do wymiany nauszników. W większości przypadków, możesz przeprowadzić proces własnymi rękami; chociaż czasami potrzebny będzie jakiś przedmiot, który pomoże w usunięciu piankowej podkładki.

Zanim to zrobisz, zapobiegaj splątaniu kabli słuchawek, usuwając złącze przewodowe lub układając je na stole. Znajdź przyczółek wykonać usuwanie starych poduszek; zwłaszcza jeśli są to stałe podkładki piankowe, które są trudniejsze do usunięcia.

Oczywiście nigdy nie zdejmuj poduszek nausznych ze słuchawek bez konieczności ich wymiany. Mogą zakup zastępcze nauszniki w każdym sklepie z akcesoriami elektronicznymi. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą słuchawki, aby nowe nauszniki były kompatybilne z Twoimi aparatami słuchowymi i idealnie pasowały.

gumowe nauszniki

W przypadku słuchawek z gumowymi podkładkami możesz znajdź generyczne zamienniki w dowolnym miejscu, bo jedyną różnicą między nimi jest kolor. Dzięki temu możesz nawet użyć starych słuchawek, które przestały dzwonić, aby zmienić nauszniki w obecnych słuchawkach.

Jakie są kroki, aby zmienić nauszniki w słuchawkach?

Dokładna procedura może się różnić w zależności od modelu używanych słuchawek. Podkładki piankowe to te, które wymagają największej delikatności i precyzji. Pamiętać nie zmuszaj kubka słuchawek w dowolnym momencie konserwacji, w przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia aparatów słuchowych.

Umieść głośniki na stole, aby uzyskać wsparcie przed pociągnij klocki do góry. Stworzy to otwór, który pozwoli Ci wyjąć podkładkę z kubka słuchawek. Wyrzuć starą część i usuń wszelkie pozostałe części, jeśli została uszkodzona przez zużycie.

Przystąpić do załóż nowe klocki przesuwając je po górnej krawędzi. Po założeniu i prawidłowym owinięciu wyreguluj miseczkę słuchawek, aby ponownie ją zabezpieczyć. Wykonując każdy z tych kroków, możesz szybko wymienić nauszniki w słuchawkach i nadal z nich korzystać.

Po zakończeniu sprawdź, czy oba głośniki nadal działają prawidłowo, i użyj zewnętrznej aplikacji, aby skalibruj jakość dźwięku. Aplikacja mobilna Wavelet automatycznie konfiguruje ustawienia audio urządzenia, aby zoptymalizować działanie konkretnego modelu słuchawek.

wymiana podkładki słuchawkowej

Jeśli twoje podpaski są łatwe do usunięcia

W wielu przypadkach słuchawki mają uszczelka ciśnieniowa, którą można łatwo otworzyć pociągając za nausznik aparatu słuchowego. W przypadku tych modeli wystarczy przyłożyć minimalną siłę i wysunąć podkładkę. Następnie naciskasz ręką i ponownie uszczelnia się z założoną nową podkładką.

Z klejonymi podkładkami

Niektóre słuchawki są dostarczane z nausznikami przymocowanymi do kubka. W takich sytuacjach najlepiej nie wycofywać ich na własną rękę; możesz wykonać konserwację, aby przedłużyć jego żywotność. Jeśli bezwzględnie konieczna jest wymiana nauszników, poszukaj eksperta lub rozważ zakup nowych słuchawek.

dołącz do naszego kanału telegram