Skip to content

Jak wyłączyć klawisze skrótu w systemie Windows 10? – Dostępność systemu

11 de styczeń de 2022

Windows 10 to system operacyjny dość popularny w dzisiejszych czasach. I jest to logiczne, ponieważ wiele jego funkcji pozwala na wygodne przeglądanie. Jedną z tych funkcji są klawisze specjalne lub „klawisze skrótów”. Aby wiedzieć, jak aktywować lub dezaktywować te klawisze. Temat zostanie wyjaśniony poniżej.

Jak skonfigurować klawisze specjalne w systemie Windows 10?

Specjalne klawisze w systemie Windows 10 są niezwykle przydatne, ponieważ umożliwiają szybsze wykonywanie określonych czynności, takich jak drukuj, usuwaj, tabeluj i tym podobne. Są jednak tacy, którzy wolą wyłączyć te skróty. Lub są tacy, którzy chcą je aktywować, konfigurować lub modyfikować. W tym celu należy wykonać te proste kroki.

Aby skonfigurować klawisze specjalne, musisz nacisnąć klawisz Windows na klawiaturze lub kliknąć ikonę Start na ekranie. Następnie należy go wpisać w polu wyszukiwania „Panel sterowania” i uzyskaj dostęp do wyniku. Tam musisz wejść w sekcję „Dostępność”, a następnie opcję „Zmień działanie klawiatury”.

Będąc tam możesz dokonać niezbędnych zmian w klawiaturze Windows. Na przykład możesz przesuwać kursor tylko za pomocą klawiatury, wydawać dźwięk po naciśnięciu niektórych klawiszy lub aktywować skrót. Teraz nie wszystkim podobają się te ustawienia, więc są tacy, którzy je dezaktywują. Dokładnie, jak to zrobić, zostanie wyjaśnione poniżej.

Jak wyłączyć skróty klawiszowe na swoim komputerze?

Skróty klawiszowe były używane w różnych wersjach systemu Windows, a nie tylko w systemie Windows 10. Jednak ponieważ nie wszyscy czują się z nimi komfortowo, można je wyłączyć. Procedura jest prosta, ponieważ robi się to z konfiguracji, a następnie powie dokładnie, co to jest.

Wyłącz je z „dostępności”

Pierwszą rzeczą do zrobienia, aby wyłączyć skróty klawiszowe, jest przejdź do „Ułatwienia dostępu”. Aby to zrobić, musisz nacisnąć klawisz Windows na klawiaturze, kliknąć ikonę Windows w lewym dolnym rogu. Następnie musisz wpisać w pasku wyszukiwania „Panel sterowania” i kliknąć wynik.

Będąc w panelu sterowania, nadejdzie czas, aby poszukać opcji „Dostępność i wejść do tej sekcji. Można go łatwo zidentyfikować, ponieważ obok niego znajduje się niebieska ikona ładowania.

Od „łatwości obsługi klawiatury”

Będąc w sekcji „Dostępność”, zobaczysz podsekcję o nazwie „Centrum ułatwień dostępu”, w której będzie wiele opcji i skrótów. Stamtąd musisz wybrać opcję „Zmień sposób działania klawiatury”. Istnieje wiele opcji ułatwień dostępu klawiatury, od sterowania myszą za pomocą klawiatury po skróty klawiaturowe.

komputer z systemem Windows

Aby całkowicie wyłączyć korzystanie ze skrótów klawiszowych, odznacz wszystkie pola wyboru, a następnie kliknij „Zastosuj”, a na koniec „OK”. W ten sposób klawisze specjalne zostaną natychmiast wyłączone.

Widać, że jest to bardzo prosta procedura. A ich reaktywacja jest równie prosta, a nawet bardziej, ponieważ istnieje metoda, która pozwala to zrobić znacznie szybciej. Następnie powiemy Ci, jakie kroki wykonać, aby to zrobić

Jak reaktywować klawisze skrótu z klawiatury?

Aby ponownie aktywować klawisze skrótów systemu Windows, możesz postępować zgodnie z powyższą procedurą, która jest bezpośrednio z panelu sterowania. Jest jednak inny prostszy, który można zrobić bezpośrednio z klawiatury klawiszem „Shift”.

Aktywuj, naciskając klawisz „Shift” przez 8 sekund

Aby móc aktywować skróty klawiszowe bezpośrednio z klawiatury, wystarczy przytrzymać klawisz „Shift” przez 8 sekund. Gdy to zrobisz, pojawi się małe okno dialogowe z pytaniem, czy chcesz aktywować skróty klawiaturowe. Po prostu będziesz musiał wybrać opcję „Akceptuj” lub jeśli to się nie powiedzie, wybierz opcję, aby „Przejdź do centrum ułatwień dostępu”.

Cóż, w prosty sposób można zobaczyć, jak aktywować klawisze skrótów systemu Windows 10. Widać również, że korzystanie z tych skrótów działa bardzo dobrze ze względu na ich funkcje. Dlatego ten samouczek jest wysoce zalecany.

Komputery osobiste