Skip to content

Jak wybrać silne hasło do Facebooka — tworzenie haseł

14 de listopad de 2021

Kiedy zamierzasz założyć konto na platformie Facebook, jednym z pierwszych wymagań, o które Cię proszą, jest: nazwa użytkownika i hasło. Dane te dadzą Ci tożsamość i kod dostępu do Twojego profilu. Jeśli chcesz mieć bezpieczne hasłoW tym artykule rozważymy kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę.

Co sprawia, że ​​hasło jest trudne do złamania?

Ilekroć słyszymy o cyberhakerach, myślimy, że jest to problem dla osób posiadających konta biznesowe, celebrytów lub dużych przedsiębiorców. Niemniej jednak, wszyscy możemy być ofiarami piractwa, dlatego musimy zapewnić, że mamy solidne i solidne hasło, które chroni naszą prywatność.

Jeśli odzyskałeś już swoje zhakowane konto na Facebooku, upewnij się, że ustawiłeś hasło, które jest trudne do złamania. W tym celu weź to pod uwagę Cyberprzestępcy mogą odliczyć Twoje niezapomniane daty, Twoje ulubione miejsca, a nawet imię Twojego zwierzaka.

Więc jest to zalecane nie używaj ważnych zwrotów, nazw ani dat dla Was. Powinieneś raczej użyć kombinacji niepowiązanych słów wraz z liczbami i symbolami.

Dlaczego ktoś poznał moje hasło na Facebooku?

Jednym z najczęstszych powodów, dla których ktoś inny zna Twoje hasło, o którym już wspomnieliśmy, jest: hakowanie cybernetyczne. Innym powodem jest to, że pozwalasz innym poznać Twoje hasło, pozwala im to na publikowanie fałszywych informacji podszywających się pod Ciebie. Biorąc to pod uwagę, powinieneś podjąć wszelkie niezbędne środki w celu ochrony swojego konta, takie jak zmiana hasła lub przejście z konta publicznego na prywatne.

Używaj wspólnych terminów lub rzeczy

Inną rzeczą, która ułatwia innym odszyfrowanie Twojego hasła, jest używanie popularnych terminów lub rzeczy, które Cię identyfikują lub charakteryzują. Obejmują one datę urodzenia, dzieci, datę ślubu, kod pocztowy, w imieniu rodziców, rodzeństwa, zwierząt domowych, pokoju lub adresu pracy.

dłoń z telefonem z systemem bezpieczeństwa

Te rzeczy mogą być przewidywalne nawet dla kogoś, kto nie jest cyberprzestępcą, ponieważ znalezienie tych danych wymaga jedynie niewielkiej wiedzy o sobie. Dlatego nigdy nie używaj tych informacji jako środka bezpieczeństwa.

Umieść ciąg liczb

Chociaż wydaje się to niewiarygodne, wiele osób używa sekwencji cyfr jako hasła. Może to narazić Twoje konto na zagrożenia dla każdego. Ponieważ wystarczy, że wprowadzą najbardziej popularne cyfry, takie jak: od jednego do ośmiu i będą mieli dostęp do Twojego profilu.

Chociaż prawdą jest, że rada, aby nie używać sekwencji liczb, jest dobrze znana, ludzie nadal to robią, nie rozumieją, że to bardzo słabe hasło, który nie wymaga tak dużego odszyfrowania, ale jest uzyskiwany przez dedukcję.

Co powinienem wziąć pod uwagę, aby utworzyć bezpieczne hasło na Facebooku?

Jeśli Twoje konto nie zostało zhakowane, ani nie podałeś danych dostępowych osobie; Ale jeśli podczas próby rozpoczęcia sesji wpisałeś złe hasło, to jest pewne, że musiałeś użyć odzyskiwania hasła, aby móc wejść. Teraz możesz zdać sobie sprawę, jak ważne jest posiadanie bezpiecznego hasła, ale takiego, które możesz zapamiętać.

Coś, co pozwoli Ci zapamiętać klucz, jest zapisanie go w notatniku na swoim urządzeniu lub w fizycznym notebooku. W ten sposób, gdy musisz wejść na swoje konto Facebook z innego komputera, możesz użyć swoich notatek, aby zobaczyć swoje hasło.

Trudne do rozszyfrowania, ale łatwe do zapamiętania

Aby stworzyć nieczytelny klucz, musisz postępować zgodnie z sugestiami w łączyć wielkie, małe litery, cyfry i symbole. Im dziwniejsza kombinacja, tym trudniej będzie cyberprzestępcom złamać.

Pamiętaj, aby hasło przechowywać w bezpiecznym i prywatnym miejscu, do którego tylko Ty masz dostęp. Praktyczne jest również, aby nie używać tego samego hasła do wszystkich aplikacji i aktywować dwuetapowe uwierzytelnianie, które zapewnia Facebook.

Coś, o czym tylko Ty wiesz

Jeśli chcesz chronić swoje hasło, możesz użyć frazy, słów lub cyfr z wydarzenia z dzieciństwa lub z etapu, o którym nikt nie wie. Możesz również użyć największej liczby wielkich liter w swoim haśle, co zapewnia większe bezpieczeństwo. Inną opcją jest skorzystanie z witryny generatora kluczy, jeśli uważasz, że nie możesz jej stworzyć samodzielnie.

dołącz do naszego kanału telegram