Skip to content

Jak włączyć lub wyłączyć blokadę przewijania — z laptopa lub komputera?

15 de luty de 2022

Chociaż w zdecydowanej większości komputery mają system operacyjny, nadal mają kilka wspólnych funkcji. Niektóre z tych funkcji są w większości związane z myszą lub klawiaturą.

Blok przewijania jest jedną z tych typowych funkcji, które są właścicielami wszystkich komputerów bez względu na zainstalowany system. Następnie wyjaśni, jak wyłączyć lub włączyć blokadę przewijania na komputerze i dlaczego czasami się nie aktywuje.

Jakie są kroki, aby włączyć i wyłączyć blokadę przewijania?

Scroll lock to funkcja włączana za pomocą klawiatury i ta funkcja, po aktywacji, odpowiada za przełączać się między dwoma określonymi zadaniami. Te konkretne zadania dotyczą zmiany przemieszczenia kursora w celu pisania, a także nieco przewinięcia ekranu w dół.

O to właśnie dba funkcja „Scroll Lock”, którą aktywuje się za pomocą jednego klawisza. Ten jedyny klucz to ten z małymi literami, które mówią „Scroll Lock”, co czasami nie jest luźnym kluczem, ale znajduje się wewnątrz przycisku „Usuń”.

Ten przycisk zawsze został wbudowany w klawiaturę dzięki czemu możesz przytrzymać blokadę do przewijania. Jednak nie jest on powszechnie stosowany, ponieważ inne przyciski na klawiaturze mogą pełnić część funkcji, którą może pełnić blokada przewijania.

Teraz, ponieważ wyraźnie wiesz, do czego służy blokada przewijania w komputerze, musisz zobaczyć, jak jest aktywowana. Sposób, w jaki ta funkcja odzyskiwania jest aktywowana, będzie się różnić, jeśli komputer jest laptopem lub komputerem stacjonarnym.

z twojego laptopa

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby dowiedzieć się, jak włączyć funkcję „Scroll Lock” w swoim laptopie:

  1. Zlokalizuj się na wirtualnym pulpicie, gdy uzyskujesz dostęp do komputera
  2. Przytrzymaj klawisz „FN”
  3. Następnie naciśnij klawisz „Scroll Lock”, aby aktywować funkcję

Jeśli powyższy proces Ci nie pomoże aktywuj blokadę przewijania, możesz wybrać, aby nacisnąć ten przycisk tylko raz. Jeśli chcesz wyłączyć blokadę przewijania, po prostu delikatnie naciśnij ponownie przycisk „Scroll Lock”, a funkcja powinna zostać wyłączona.

To tylko jedna z rzeczy, które możesz osiągnąć, jeśli nauczysz się używać każdej z kombinacji, które masz na klawiaturze. Za pomocą klawiatury można wykonać zrzuty ekranu komputera z systemem operacyjnym Windows.

osoba korzystająca z laptopa

Ponadto komputery z systemem Mac umożliwiają ponowne wysłanie skasowanego tekstu za pomocą określonych kombinacji na klawiaturze. Ta funkcja jest bardzo pomocna, gdy przypadkowo usuniesz określoną zawartość i chcesz ją odzyskać.

Korzystanie z komputera

PC to skrót od „Portable Computator”, który w tym przypadku byłby laptopem. Jednak wiele osób nazywa je komputerami PC, ponieważ są łatwe do zapamiętania i łatwe do wymówienia, ale to, do czego chcą się odnosić, to komputery stacjonarne.

Poniżej przedstawiam proces dla włącz blokadę przewijania w oknach z komputera stacjonarnego:

  1. Gdy jesteś na wirtualnym pulpicie, naciśnij klawisz „Scroll Lock”, aby aktywować blokadę przewijania
  2. Jeśli chcesz wyłączyć tę funkcję, po prostu naciśnij ponownie klawisz „Scroll Lock” i to wszystko

Ważne jest, abyś wiedział, że czasami, ze względu na typ języka, który przypisałeś do klawiatury, funkcja klawisza „Scroll Lock” jest zwykle wyłączona. W takich sytuacjach można wykonać następujące czynności, aby włączyć blokadę przewijania:

  1. Przejdź do menu opcji swojego komputera
  2. Znajdź klawiaturę ekranową i otwórz ją
  3. Następnie poszukaj przycisku klawiatury „Scroll Lock”
  4. Na koniec naciśnij ten przycisk na ekranie, a opcja włączy się i pozostanie włączona. Aby go dezaktywować, wystarczyłoby ponownie otworzyć klawiaturę ekranową i ponownie nacisnąć ten klawisz

osoba korzystająca z komputera

Warto zauważyć, że po nauczeniu się, jak aktywować blokadę przewijania klawiatury, możesz zobaczyć, jak regulowana jest jasność za pomocą klawiatury. Dzięki temu nauczysz się stopniować światło monitora, aby nie uszkodzić wzroku.

Dlaczego nie włącza się funkcja blokady przewijania?

Czasami nie można aktywować „Scroll Block”. Jest to spowodowane pewnymi rzeczami, które bardzo się różnią. To, co zamierzamy wam wyjaśnić w dwóch ostatnich podtematach, to niektóre z przyczyn tego niepowodzenia:

z twojego komputera

W przypadku komputerów stacjonarnych mogą one przedstawiać taką awarię ze względu na: problem z językiem klawiatury lub ponieważ klawisz „Scroll Lock” jest uszkodzony. Jedyne dwa sposoby rozwiązania tego problemu to użycie klawiatury ekranowej lub zmiana języka klawiatury lub klawiatury.

używając laptopa

W przypadku laptopów problem występuje wielokrotnie z powodu awarii systemu, te rzeczy to wyłączenie klawisza „Scroll Lock” i inne. Jedyne, co można w tym przypadku zrobić, to pobrać program wirtualnej klawiatury lub użyć wirtualnej klawiatury komputera.

dołącz do naszego kanału telegram