Skip to content

Jak włączyć i wyłączyć mikrofon PS5 DualSense — łatwe wyciszenie?

10 de luty de 2022

Obecnie silnym rynkiem jest rynek gier wideo, który jest kontrolowany przez duże marki, Dziękuję twojemu innowacje, które motywują konsumentów aby je zdobyć. W przypadku PlayStation jest to jedna z najbardziej poszukiwanych, jej popyt jest bardzo wysoki, ponieważ możemy mieć dostęp do wielu różnych gier za pośrednictwem jej sklepu internetowego, gdziekolwiek znajdziemy konsolę.

Powoduje to również wielu użytkowników umieścić online dla baw się z ludźmi na całym świecie; coś, czego nigdy nie widziano w świecie konsol. Wiązało się to z wyzwaniami, takimi jak efektywna komunikacja między użytkownikami, dlatego postanowili dodać mikrofon do pilota, aby móc komunikować się bez problemów. W tym artykule dowiemy się, jak to działa i jak możemy go wyłączyć, jeśli nie chcemy z niego korzystać.

Jak możemy sprawdzić, czy mikrofon naszego PS5 jest włączony?

Tak właśnie jest, w niektórych grach wchodzimy w interakcję z ludźmi, którzy są daleko od nas i chcemy komunikować się z nimi za pośrednictwem konsoli i jej komponentów. Mikrofon ma ogromne znaczenie, ponieważ dzięki niemu możemy szybko i łatwo wyrazić siebie, wystarczy go włączyć, aby zacznijmy być słyszani przez naszych rówieśników Gracze.

W tym celu musimy zlokalizować przycisk na pilocie, który znajduje się na górze symbolu mikrofonu, wciskamy go i zobaczymy, że pomarańczowe światło, które było włączone, zgaśnie w ten sposób będziemy wiedzieć, że pilot przechwytuje dźwięki i możemy komunikować się z innymi osobami podłączonymi do gry. Możemy go również aktywować poprzez opcje ustawień dźwięku konsoli; w ten sam sposób musimy wiedzieć, jak się połączyć i skonfigurować polecenie.

Jak mogę uzyskać dostęp do balansu głosu mikrofonu PS5?

Ta opcja musi być ważna, ponieważ zależy od tego, jak jest skonfigurowana, zostaniemy wysłuchani, a czasami może to być denerwujące, ponieważ nie jest dobrze wyważone; ponieważ kiedy nabywamy konsolę, możemy zdać sobie sprawę, że nie jest ona skonfigurowana do pomiaru, ale że musimy zrobić tę adaptację sami.

Aby uzyskać dostęp do balansu dźwięku, musimy najpierw przejść do ekranu głównego PlayStation i wybierz Ustawienia> Dźwięk> Wyjście audio. W tej części poszukamy opcji o nazwie „Zmierz akustykę dla pomieszczenia audio 3D”, w tym możemy użyć mikrofonu do obliczenia akustyki pomieszczenia, w którym się znajdujemy i móc ją zaadaptować tak, aby pozostała z dobrym odbiorem dźwięku mikrofonu.

mikrofon wyłączony z pilota

Jak poprawnie wyłączyć mikrofon PS5?

Jest to opcja, która nie wszystkim się podoba, a jeśli nie chcemy być słyszani, możemy coś z tym zrobić, a ta konsola ma bardzo dokładne szczegóły w jego działaniu, na przykład poprawnie zamykając grę. W każdym razie wyłączenie mikrofonu to coś, o czym musimy dobrze wiedzieć, ponieważ sygnały, które z niego otrzymujemy, mogą być nieco mylące.

z polecenia

Z polecenia możemy mieć dostęp do całej konsoli, zarówno dla poruszać się w systemie tegoi ustal konfiguracje, które uważamy za stosowne. Mamy też opcje, które możemy wykonać z tego samego polecenia, bez konieczności wchodzenia do samego systemu.

Aby wyłączyć mikrofon sterowania, musimy wiedzieć, że na przycisku, który ma u góry symbol „mikrofon”, włącza się pomarańczowe światło, gdy ta kontrolka świeci, mikrofon jest wyłączony a gdy jest wyłączony, będzie aktywny odbiór dźwięków. Czyli żeby go wyłączyć musimy wcisnąć przycisk tak, aby światło było zauważalne.

z menu

Aby dezaktywować go z menu, przechodzimy do ekranu głównego i przechodzimy do „Ustawienia”, na liście opcji schodzimy w dół i wpisujemy „Dźwięk”, teraz możemy kliknąć na „Mikrofon” stąd możemy go dezaktywować, a także wykonywać różne akcje z nim w sprawie konfiguracji

wyłącz mikrofon z menu ekranu głównego

Co się stanie, jeśli przytrzymamy przycisk wyciszenia?

Chociaż ta kontrolka nie odnosi się do tego, co oznacza pomarańczowa kontrolka na konsoli, to będzie to kontrolka na kontrolerze, która przy ciągłym wciskaniu zacznie migać, jeśli wykonamy tę czynność, wyciszymy cały dźwięk systemu PS5i słuchawki, mikrofon i jeśli konsola przestanie działać ta część systemu, która daje dźwięk do wszystkiego, czyli zostanie całkowicie wyciszona,

dołącz do naszego kanału telegram