Skip to content

Jak używać skrótów w systemie Windows 10, aby otworzyć przeglądarkę Google Chrome

10 de Maj de 2021

Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem Chrome i potrzebujesz większej prędkości podczas pracy i zadajesz sobie pytanie, jak mogę użyj skrótów w systemie Windows 10, aby otworzyć Google Chrome? Cóż, bardzo szybko wyjaśnimy kroki, które należy wykonać.

Niewątpliwie jedną z najpopularniejszych i obecnie używanych przeglądarek jest Google Chrome, mająca w swoim portfolio miliony użytkowników, którzy Używają go codziennie jako swojej głównej przeglądarki.

Oprócz włączenia dużej liczby narzędzi, które sprawiają, że dostosowuje się do wszystkich typów użytkowników. Jedną z najnowszych innowacji był nowy tryb ciemny Chrome, który ma chronić oczy użytkowników, którzy Korzystają z przeglądarki w nocy.

Jak otworzyć Chrome za pomocą skrótu klawiaturowego Windows 10?

Aby otworzyć naszą przeglądarkę za pomocą skrótu, wystarczy przypisać do niej zestaw klawiszy. Odbywa się to za pomocą skrótu, który jest tworzony na pulpicie po zainstalowaniu programu. Proces jest naprawdę łatwy i prosty i nie będziemy potrzebować więcej niż nasza klawiatura i mysz, aby dokonać regulacji.

Należy pamiętać, jaką kombinację klawiszy wybierzesz do tego procesu. Odkąd skończymy, przeglądarka otworzy się, gdy je naciśniemy. Tak właściwie możesz wybrać dowolną kombinacjęPowinno być tylko łatwe, aby korzystanie z nich nie było trudne.

Pierwszy musimy zlokalizować bezpośredni dostęp, dlatego zwykle otwieramy program. Następnie klikniemy prawym przyciskiem myszy i na liście musimy zaznaczyć zakładkę właściwości. Dzięki temu otworzy się małe okno, w którym zobaczymy informacje o programie. Jeśli spojrzysz, jest sekcja, która mówi „skrót”. Następnie musimy kliknąć tę część i zaznaczyć żądaną kombinację na klawiaturze.

Wtedy pozostaje tylko kliknąć przycisk akceptacji i będziemy mieli ten skrót gotowy. Możemy sprawdzić, czy wszystko poszło dobrze, wykonując kombinację klawiszy. Jeśli z jakiegoś powodu zauważysz, że Chrome się nie uruchamia, być może nieprawidłowo oznaczasz klawisze.

Jakie są skróty klawiaturowe w systemie Windows 10?

Skróty to skrócone sposoby wykonywania zadań, w ten sposób możemy skrócić czas niezbędny do wykonania procesu, zwiększając tym samym produktywność podczas korzystania z komputera. Te skróty mogą być używane w prawie każdej aplikacji, chociaż niektórzy mają swoje własne.

Korzystając z systemu Windows 10, możemy uzyskać dostęp do wielu różnych tych narzędzi. Ponieważ ten system operacyjny ma tak wiele opcji, czasami łatwiej jest uzyskać do nich dostęp za pomocą skrótu. Jak widzieliśmy wcześniej, w przypadku chęci szybkiego otwarcia naszej przeglądarki. Mamy możliwość przypisania mu własnej kombinacji klawiszyi nie polegamy na predefiniowanym.

W ten sposób każdy użytkownik może dostosować swoją klawiaturę tak, aby była to dla niego łatwiejsza i wygodniejsza. Chociaż nie jest to bezwzględnie konieczne w przypadku tej procedury, aktualizowanie przeglądarki Chrome nigdy nie zaszkodzi. Biorąc pod uwagę stare wersje mogą być niekompatybilne z niektórymi skrótami, po prostu dlatego, że nie zostały jeszcze dodane, kiedy te wersje zostały stworzone.

Kluczowe kombinacje, które mogą nam pomóc podczas korzystania z Chrome

Google Chrome jest zazwyczaj bardzo praktyczną i zoptymalizowaną przeglądarką, więc zazwyczaj nie ma żadnych trudności z dostępem do naszych stron internetowych. jednak są pewne sztuczki, które mogą przyspieszyć Chrome do wykonywania zadań, takich jak otwieranie nowych kart lub zamykanie ich.

otwórz przeglądarkę Google Chrome za pomocą skrótów systemu Windows 10

Wśród nich mamy tak naciśnij kombinację klawiszy „Ctrl” plus „W” Automatycznie zamkniemy zakładkę, w której aktualnie się znajdujemy i odwrotnie, jeśli zamiast wciskać „W”, wciśniemy klawisz „T”, otworzy się nowa zakładka. Jeśli chcemy pracować w nowym oknie, musimy nacisnąć klawisz „N” w tym samym czasie co Ctrl.

Innym interesującym skrótem jest móc poruszać się między zakładkami za pomocą klawiszy kierunek klawiatury. Jeśli otworzyliśmy stronę internetową i chcemy wrócić bez użycia myszki. Po prostu naciśnij klawisz Alt, a następnie klawisz strzałki w lewo. I odwrotnie, jeśli naciśniemy klawisz strzałki w prawo, wrócimy do strony.