Skip to content

Jak używać i aktywować kamerę w programie Excel do tworzenia dynamicznych wykresów

14 de kwiecień de 2021

Użyj aparatu w programie Excel Jest to praktyka w tym programie, to znaczy im więcej jest praktykowana, tym większy jest rozwój umiejętności w jej stosowaniu. Aby aktywować kamerę w Excelu, proces jest bardzo prosty, w zasadzie polega na kliknięciu narzędzia i ustawieniu opcji.

Do prezentacji danych, na przykład w pracy, bardzo pedagogiczne jest robienie tego przy użyciu dynamicznej grafiki. Z programu Excel możesz używaj dynamicznej grafiki kamerą, a nauczenie się, jak to zrobić, pozwoliłoby na znacznie lepszą prezentację danych.

Jak aktywować kamerę w programie Excel, aby tworzyć dynamiczne wykresy?

Wykresy przestawne w programie Excel to pliki dydaktyczny styl grupowania i analizy danych, są zwykle sporządzane dla sprawozdań w pracach nad rachunkami i wynikami okresu pracy.

Są to typowe i aktualne wykresy, ale pokazują wyniki tabeli przestawnejZ tego powodu, aby tworzyć wykresy przestawne, musisz najpierw nauczyć się tworzyć tabele przestawne w programie Excel.

Następnie będziesz musiał pogrupować te grafiki i skonfiguruj je za pomocą własnych kontrolek programu Exceliw ten sposób aktywuj narzędzie aparatu, aby wykonać to, co musisz zrobić.

Po uporządkowaniu i usystematyzowaniu w Excelu, którego potrzebujesz do prezentacji danych, możesz przejść do następnego kroku: aktywacja kamery.

Aby aktywować kamerę w Excelu, proces jest bardzo prosty, wystarczy wykonać kilka kroków, które natychmiast Ci wyjaśnimy. Przede wszystkim upewnij się mieć pobrany program Excel na swój komputer, a jeśli nie, pobierz go jak najwięcej.

Pierwszym krokiem do aktywacji jest kliknięcie „Plik”, następnie „Opcje”, a następnie kliknięcie „Pasek narzędzi szybkiego dostępu”, aw rozwiniętym oknie wyszukasz „Aparat”. Odbywa się to w taki sposób, że wspomniane narzędzie pojawia się w pliku lewy górny róg i wystarczy jedno kliknięcie, aby go aktywować.

Jak używać aparatu w programie Excel do tworzenia dynamicznych wykresów?

Kiedy przygotowałeś swój wykres i / lub różne formy dydaktyczne, w których zdecydowałeś się zrobić zbieranie danych, następną rzeczą jest użycie aparatu w programie Excel do ich prezentacji.

Jak już wspomniano, wykresy przestawne to normalne wykresy, które odzwierciedlają kompilację i analiza grupy danych, próbka danych, ale w sposób dynamiczny. Z tego powodu należy również wcześniej nauczyć się tworzyć tabele przestawne w programie Excel z wykresami, zanim użyjesz narzędzia aparatu.

Za pomocą kontrolek i poleceń musisz usystematyzować wszystko, co przygotowałeś w arkuszu kalkulacyjnym Excel, a tym samym przejść do łatwa obsługa aparatu.

Musisz wtedy wybrać blok informacji; do wyboru można użyć dowolnego arkusza roboczego. Gdy to zrobisz, kliknij ikonę aparatu, która jest już na pasku narzędzi.

Kliknięcie tutaj spowoduje wyświetlenie „mrówki” lub dynamicznego konturu, odzwierciedlającego dokonany wybór; następnie jest to skierowane do miejsca, w którym znajduje się grafika i chodzi o to Dopasuj wymiary.

Na koniec musisz kliknąć Pasek formułyi tam wpisz nazwę lub identyfikator wzoru, który umieściłeś w grafice, a proces jest podobny do wstawiania dowolnego obrazu do komórki programu Excel.

Do czego służy opcja aparatu w programie Excel?

Proces aktywacji kamery w programie Excel został już wyjaśniony, najpierw odwołując się do ustawienia kamery na pasku narzędzi szybkiego dostępu; i proces użyj aparatu Excel do tworzenia dynamicznych wykresów.

użyj i aktywuj aparat excel

Teraz musisz zrobić podnieś swoje umiejętności za wykonanie w programie Excel w zakresie opracowywania tabel, tabel przestawnych, wykresów i wykresów dynamicznych.

Wszystko to, wraz z narzędziem aparatu, pozwoli Ci lepiej zrozumieć dane w Twoim badaniu Excela, a dzięki temu będzie to dla Ciebie możliwe tworzyć wysokiej jakości prezentacje.

Prezentacje Excel z aparatem są obecnie używane w świecie biznesu pokaż dane uzyskane z księgowości, jak również służy do przekazywania tych danych w wymowny sposób.